CL 86 BMS, Vicmobil, Blăniță

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CL 86 BMS, Vicmobil, Blăniță

    In sfarsit imi prezint si eu masinuta!
    Dacia Logan din 2006, denumit Vicmobil, Blăniță si acronim BMS(daca va dati seama )

    O mica povestioara

    Din moment ce duceam lipsa de masina si stateam cu sufletul la gura dinainte sa iau carnetul: "mami vreau masina, vreau 'Golan' ", matusa mea a venit cu ideea de a imi da masina ei, ea cumparandu-si alta, nemaivrand Loganul, cu toate ca mereu are emotii cand mai mergem la plimbare cu "masina mea", inca ii place si mici regrete ca nu o mai are din cauza sentimentelor, ca fiecare de altfel, ne atasam de masinile noastre.
    Masina am condus-o in jur de 6-7000 de km de cand am carnetul, adica de acu' un an si ceva, dar am primit-o in dar acu cateva saptamani. Ma iubeste matusa, ca doar na, sunt sufletul ei si m-a lasat pe mine sa o conduc de fiecare data cand am avut ocazia.
    Am facut Transfagarasanul cu ea (eu la volan, duh), anul trecut, si s-a comportat excelent, nici macar o problema. Dupa 9 ani de zile, si cu foarte putine piese schimbate si reviziile la timp, eu zic ca se simte foarte bine, tinde spre excelent.

    Am multe in plan cu "machineta", dar din motive de fonduri(eu nu aduc inca venituri in casa), facultatea mai intai si dupa arunc cu banii in pabrizul masinii.

    Curatata ieri pentru absolvire, dar dupa ce mi-am facut de cap cu ea, a cam preluat praf si trebuie iar sa o curat, nu suport sa o vad "necurata".

    Daca aveti voi ceva idei despre imbunatatiri rapide, in materie de performanta si design interior/exterior, va rog postati aici, apreciez parerile si criticile voastre.

    Calitatea pozelor a trebuit micsorata, din cauza criteriilor de uploading, dar sper sa se vada bine.
    Attached Files

  • #2
    Arata bine . Multi km fara probleme . Ceva rapid si sa arate bine ti-as sugera sa renunti la suportul de numere , stergi marginea neagra si dupa lipesti cu banda dublu adeziva .
    Last edited by Ionut.P; 30 May 2015, 16:25.

    Comment


    • #3
      Se tine foarte bine masina.Bafta !

      Comment


      • #4
        Tipsul de la toba finala aranjeaza-l puțin în rest arata bine

        Comment


        • #5
          Mersi Ionut! Bună ideea, că și așa nu știam cum să scap de suporturile alea mediocre, pana și mama mi-a spus.

          Mersi Strike! Fac tot posibilul să o mențin pe calea cea mai buna.

          Mersi moxu'! De când zic să scap de arzătorul ăla de porc si tot uit. Am încercat de câteva ori, dar a ruginit șurubul cu care stă fixat și când am încercat să îl desfac, am rămas cu capătul ciuntit, mai să îmi sară șurubelnița. Îl dau jos cu flexul, dar o sa fie cam greu.

          Comment


          • #6
            ai avut sau a avut evenimente nefericite cu partea dreapta spate ?
            sigpic
            Experienta in asigurari de peste 5 ani.

            Comment


            • #7
              reptila, acu' cativa ani, un "coleg" de trafic a atins masina cand era parcata, si a trebuit revopsita, doar aripa dreapta spate. Atunci cand a fost trimisa la reparat, la vopsire, nu au facut-o in asa fel incat sa dea pierdut si pe portiera, cu toate ca se vedea bine dupa ce au terminat treaba, dar in timp s-a pierdut nuanta, iar acum se vad 2 tonuri de vopsea.
              Oricum intentionez sa o vopsesc pe toata intr-o alta culoare.

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos! Imi place cum este intretinuta masina, dar as avea cateva obiectii: Tipsul trebuie putin mai in interior, alti suporti de numere, date jos aparatorile de noroi sau inlocuite cu unele de origine. ( am eu daca te intereseaza). In rest este in regula, spor la modificari!
                MY CLA

                Comment


                • #9
                  Mersi Prestige! Tipsul este la maxim prins, dar il dau jos.

                  O sa am grija sa scot ce e mai bun din, si in curând o sa mă apuc de micile astea modificari, doar ca nu prea am timp si fondurile cam micute. Rând pe rând cu ele si o sa iasă si mai bine. Mersi de oferta, apreciez, o sa apelez la tine pentru apărători ;)

                  Comment


                  • #10
                    Usor, usor, incep cu modificari vizuale.
                    Am scos suporturile placutelor de inmatriculare, am sters marginea neagra si le-am montat cu suruburi autofiletante. Prima oara am avut in plan sa le pun cu banda dublu adeziva, dar pentru ce voiam eu, imi mai trebuia un metru de banda: Nu am mai fost sigur ca o sa reziste cu banda, si pac pe suruburi. Am gasit cateva noi in trusa cu scule. Arata bine ori ba?

                    Poze cu inainte si dupa, dar la numarul din spate nu am mai facut poza "inainte".
                    Urmeaza consola maine, ca astazi a fost urat afara si nu am mai apucat sa fac nimic.

                    Trebuie sa fac mici retusuri.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Consola, smilgheruita, si dupa vopsire. Am vopsit si aeratoarele, sau nu fie doua nunate de negru. Urmeaza mai multe modificari.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Arată mult mai bine cu micile modificări.
                        Orice mic detaliu se cunoaşte.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Ar merge o nuca noua la schimbator
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                          Comment


                          • #14
                            Draguta "adaptarea" placutelor de inmatriculare! Spor la treaba, dar si la scoala!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • #15
                              @andi_cimpean
                              Si cu mici stropi umpli o cana. Vor urma mai multe. Multam
                              @TVM
                              Vreau sa pun alta nuca, doar ca nu stiu ce modificari trebuie sa fac, si nici ce tipuri de modele se potrivesc mai bine, de preferabil ceva pe negru, idei as vrea
                              @Gusi
                              Multumiri! Chiar da bine, recomand

                              Am in plan, pentru moment, sa adaug acel element aerodinamic la bara fata, cu toate ca nu sunt sigur intre cel original Dacia sau de pe Opel Astra. Intreb, sunt si alte modele de pe alte masini care se potrivesc? Daca se poate sa ma ajutati cu niste link-uri.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google