B-15-fof

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ne am mai impuns noi pe forum, da imi pare rau ..stiu cel mai bine ce inseamna masina lovita spor la reparatii
    sigpic

    Comment


    • boxele sunt prinse direct in tabla , am izolat toata tabla aia acolo cum am si la usi.(rusine mie ca nu am pus poze)
      in momentul actul sunt multumit cum se aude in masina , e destul pentru mine.(mersi canto).
      Sdp , am si pompa de apa , in caz ca asta dupa masina prezinta urme de scursuri , o schimb.

      da ma geo , e urat ca stai cu masina lovita pana alergi ba la casco cu dosar , ba la service ba nu stiu unde .

      Comment


      • Daca tu astepti dupa o lucrare mici eu ce sa mai zic de a mea. Cred ca in 2-3 luni o sa fie gata.

        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • da , dar tu ti`am facut`o cu mana ta , de placere si pasiune , eu sunt nevoit.
          am facut si distributia , mai urmeaza schimbul de ulei sambata.
          ieri am ramas si fara talon , am fost oprit si controlat la gume , au zis ca nu sunt in conformitate cu legea.
          trebuie acuma sa ma duc la RAR cu gume adecvate sa mi`o controleze aia , sa`mi puna stampila pe dovada de 15 zile si pe urma sa ma duc la udriste sa`mi ridic talonul.
          cica doar trebuie sa platesc amenda din PV si constatarea la RAR , ca si ochii lor care constata tre` sa mance.
          cu okazia asta poate pot sa`mi trec si gumele astea 195#50#15 in talon .

          Comment


          • la 195.50.15 ai eroare de -7,32%. maxim eroarea trebuie sa fie de 3 %, deci dimensiunea asta cade din start. apoi intervine obisnuita expresie : mergeti la producator , luati o hartie in care sa va specifice ca nu modificati performantele masinii cu anvelopele pe care doriti sa le montati. eu iti urez bafta!

            Comment


            • pfoaii....pafone . S-au pus astia pe citit dimensiuni pe caucioace??? :| nasol moment !
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • Unde s-au uitat de dimensiuni? In talon sau la stalpul de langa portiera?
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • au luat frumusel talonul in mana , sau uitat la dimensiunile de acolo si pe urma ce scria pe anvelopele mele
                  da imi place ca a fost baiat finut si doar mia zis verbal de toba , ca cica "sa sti ca toba aia face urat rau" .
                  ma punea sa pun toba stock , eventual si catalizatorul.....
                  am facut programare la rar pentru luni , 90 lei constatarea si dureaza 15 min .
                  ma gandesc serios sa renunt la dungi , sa vad daca le dau jos acuma in viitorul apropiat sau in primavara.
                  am 2 motive , unul este ca sunt atractie turistica petru gabori si motivul 2 nu il divulg.

                  Comment


                  • Asta cam asa e ....atragi repede atentia ....naspa ....pacat ca trebuie sa dai alti bani
                    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                    sigpic

                    Comment


                    • pacat, arata super smecher cu dungi si lasata asa, dar deh..traim in Romania !
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • Asta e cu cap de creta ca ei nu prea "intelege" treburile astea.

                        Nasol sper sa o rezolvi si sa nu mai ai neplaceri alta data.

                        Oricum banuiesc ca unu a citit pe talon si cauciuc si altu ti-a scis procesul verbal nu ?

                        Unu stie sa citeasca si unu sa scrie.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • @FOF tare as fi fost curios ce faceau cu un talon tip nou ca in ala nu mai scrie dimensiunea anvelopelor
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • nasoala treaba...te-au ales din trafic sau ai gresit ceva de te-au oprit...?sper sa reusesti sa le treci in talon,si iti urez bafta!
                            eu am fost oprit acu 2 sapt de un nene politai cu passat,e sefu sefilor in MS si mi-a zis doar de folia fata,care am si dat-o jos,de gume nu a zis nimic(cu toate ca s-a invartit pe langa masina si a studiat-o) sau de toba...
                            oricum,bafta multa la RAR!
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • dark , daca vor te fac si cu talonul nou.
                              iti ia serie si dau prin statie .
                              mersi florin , trecem peste toate , nu e problema.
                              da , cred ca m`au ales din trafic , ca pe o tinta asa.

                              Comment


                              • aiurea moment, cred ca ma apuc cu un cuter sa tai dimensiunile de pe balon sa nu se mai vada, ca e problema mare ! ! !
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google