il 10 ppp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    la bord ai schimbat doar folia?

    Comment


    • #17
      La bordul alb are 51000 km la bordul normal are 40000 probabil la modificat ulterior. Sa o stapanesti sanatos si multi km fara evenimente !
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #18
        Frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos si sa n-ai parte de incidente.Numai bine
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • #19
          poza cu 170km/h a fost facuta inainte sa-i modific bordul...... iar pe bord e pusa o folie(plasma) care i se poate schimba culoarea in albastru sau verde iar ziua e alb.......

          Comment


          • #20
            Si eu sunt de parere k ar arata bine cu capota si porbagajul vopsite`n culoarea neagra ...
            Uita`te la pozele astea ...nu sunt foarte clare dar sper sa te ajute in luarea unei decizii :d
            Attached Files
            Last edited by grassu; 7 August 2007, 17:19.

            Comment


            • #21
              Eu as pune imitatie de carbon.Capote negre la multi am vazut.
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #22
                grassu ms pt poze....

                Comment


                • #23
                  Originally posted by il10ppp
                  evacuarea imi place cum se aude...... si este cel mai frumos logan pt k este al meu.......si ink ceva.....de cand i-am facut chiptuning am un consum mdedi de sub 5%
                  iar body-kitt-ul de la pilot era singurul disponibil cand m-am hotarat sa bag bani in golanu' meu......aveti voi ceva mai interesant???

                  cum ar arata cu imitatie de carbon pe capota si portbagaj?...... ink nu m-am hotarat ce sa fac......
                  apropos de sonorizare.... am un mp3sony cu boxe infinity pe fata si sony explod pe spate si un subwoofer jbl......totusi vreau mai mult

                  instalatie bi-xenon....87hp......evacuare dubla borla...deci e putin diferit
                  Cum instalatie bi-xenon, poate ai doua kituri xenon puse pe fiecare faza! Poti sa imi zici si mie cum se vede xenonul pe lupe , ca la mine face o umbra in forma de "v"si daca nu aprind proiectoarele nu vad aproape nimic pe centrul drumului.Am incercat mai multe becuri dar tot la fel,cand pun becuri cu halogen se vede bine. Sa o stapanesti bine si fara evenimente imi place masina !
                  Last edited by dan.gutu; 12 August 2007, 21:54.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #24
                    dane, daca ai pe masina celebrele faruri "angel eyes" iti poti lua adio de la luminozitatea farurilor originale... Am avut ocazia sa vad toate desenele si proiectele dupa care au fost fabricate aceste faruri, si lupele alea nu sunt tocmai ce ar trebui sa fie. Eu am zis de la inceput ca farurile respective sunt petarde, insa a ascultat doar cine a avut urechi Incearca sa reglezi foarte bine lupele, tre sa ai un aparat din ala de reglat, din service si multa multa rabdare. Oricum nu vei ajunge la performantele farului original.


                    Incercati sa nu mai aprindeti proiectoarele in trafic degeaba, pentru ca ii deranjati pe ceilalti, iar lumina mai multa oricum nu faceti. Se iau amenda si puncte pt proiectoare aprinse fara motiv, aveti grija


                    il_10_ppp, mult noroc cu masinuta, multi km fara probleme, si sa ne vedem cu bine in trafic
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      @dsign: de ce spui tu ca ii incomodeaza pe ceilalti? proiectoarele sunt aproape de nivelul solului...deci..?! :-??

                      Comment


                      • #26
                        proiectoarele sunt facute pentru conditii reduse de vizibilitate, respectiv pentru ceata si precipitatii abundente. De aia le spune de CEATA. Ele au prostul obicei sa ii orbeasca pe ceilalti participanti la trafic mai ales pe cei din sens opus. CHiar daca sunt montate jos, in bara, dispersorul si oglinda unui astfel de far imprastie lumina in asa fel incit ajunge sa te deranjeze in conditii normale de vizibilitate

                        De aia se impune prin lege folosirea lor doar in cazul in care este nevoie (ploaie abundenta, ninsoare abundenta, ceata, fum, praf, etc)

                        Masina ta nu arata mai bine daca mergi cu proiectoarele aprinse, iar gropile le vezi mult mai bine cu faza scurta. Niste ingineri destepti petrec mii de ore in laboratoare pentru proiectarea si fabricarea unor faruri/proiectoare/lampi stop de calitate. ;)
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          dsign are dreptate in privinta proiectoarelor,dar pe mine ma interesa daca apare fenomenul cu umbra in forma de "v" si la alti posesori de angel care au montat xenon pe lupe,mentionez ca farurile sunt reglate foarte bine si cand am becuri cu halogen se vede corect.
                          LOGAN--> <--TOYOTA

                          Comment


                          • #28
                            Mergeti sau nu cu proiectoarele aprinse?
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #29
                              misto de tot masina ai ales un kit foarte dragut)
                              sigpic
                              astra h 1,7 cdTI

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by dan.gutu
                                dsign are dreptate in privinta proiectoarelor,dar pe mine ma interesa daca apare fenomenul cu umbra in forma de "v" si la alti posesori de angel care au montat xenon pe lupe,mentionez ca farurile sunt reglate foarte bine si cand am becuri cu halogen se vede corect.
                                pe faza scurta apare v-ul, iar la lunga am fost la un electrician si a facut sa se aprind toate 4 becuri si e foarte bine......

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google