CT 57 C I C Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Parerea mea ca pentru vreo 12 caluti pe acolo, nu prea se merita, iar cum il stiu eu pe Cristi, nu stiu cat de mult il incanta asta. Masinuta lui fuge destul de bine si asa. Dar pentru inceput ar putea sa-si puna folie pe geamuri + un interior imbracat in piele, asa cum ziceati si voi, sau chiar schimbarea luminilor la bord ; extensi la bari . Sunt modificari care schimba aspectul masini in bine.
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #32
      Originally posted by FLORYN
      Parerea mea ca pentru vreo 12 caluti pe acolo, nu prea se merita, iar cum il stiu eu pe Cristi, nu stiu cat de mult il incanta asta.
      cam ai dreptate

      Comment


      • #33
        Originally posted by FLORYN
        Parerea mea ca pentru vreo 12 caluti pe acolo, nu prea se merita, iar cum il stiu eu pe Cristi, nu stiu cat de mult il incanta asta. Masinuta lui fuge destul de bine si asa. Dar pentru inceput ar putea sa-si puna folie pe geamuri + un interior imbracat in piele, asa cum ziceati si voi, sau chiar schimbarea luminilor la bord ; extensi la bari . Sunt modificari care schimba aspectul masini in bine.
        iti zic eu ca se merita...si se simte diferenta.Am avut ocazia sa ma dau cu un prestige resoftat
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #34
          si eu m-am dat cu un pretsige resoftat. MERITA! nu doar 12 caluti in plus, creste si cuplul si nu mai taie alimentarea asa repede. deci se duce. de la 0-100 a cistigat 2 secunde (parca) dupa resoftare
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • #35
            cam mult 2 sec. pentru un motoreanu aspirat. Ar insemna ca se duce in aprox 8 sec la suta, dar nu e chiar asa. Iti trebuie o herghelie mult mai mare pt 8 sec pina la suta.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #36
              Cristi_XP: 9.6 am scos io cu ea
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #37
                Din fabrica are 10,2 sec, asa e scris in fisa tehnica de pe site-ul Dacia. Ar fi o diferenta de 0.6 sec, asa mai merge.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Ii dau dreptate lui Florin in tot ce a zis el.Am zis de la bun inceput ce modificari o sa urmeze in timp.La motor n-o sa umblu deloc imi ajung cei 105 CP din fabrica.Daca erau mai multi din fabrica ii acceptam si pe aia .Numai bine baieti
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #39
                    Frumoasa culoare! Am rasfoit tot topicu' dar n-am gasit nimic legat de impresii, intamplari, depasiri...accelerari, ceva viteze ilegale, consumuri, etc. Nu ne pove' nimic? Cum sta dupa 140 pe drum...mai bine decat un 1.4...alte cele...

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Octavian___28
                      Frumoasa culoare! Am rasfoit tot topicu' dar n-am gasit nimic legat de impresii, intamplari, depasiri...accelerari, ceva viteze ilegale, consumuri, etc. Nu ne pove' nimic? Cum sta dupa 140 pe drum...mai bine decat un 1.4...alte cele...
                      Uite-te la topicul cu masina mea (tot prestige e si aia) si o sa ai raspuns cam la toate curiozitatile ce le-ai enumerat mai sus, unele raspunsuri chiar dovedite cu filmulete
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Este cam sensibila la vant lateral mai ales cand trec pe langa tiruri trebuie sa tin calumea volanul in mana .Cu 140 am mers cel mai mult pe autostrada.Numai bine
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • #42
                          sa ai bafta la ea e o culoare faina de motorizare sa nici nu mai vorbim.spor la tunarit.
                          beat me if you can !!!

                          Comment


                          • #43
                            Da...cand treci pe langa tiruri e nasoala senzatia. Mi s-a intamplat o sg. data cand au trecut doua tiruri din sens opus pe langa mine la 150/h.

                            Comment


                            • #44
                              Mersi mult PWR.Da asa este Octavian, cu o suspensie sport se poate rezolva.Toate se rezolva usor dar trebuiesc bani asta e .Numai bine la toata lumea
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Octavian___28 View Post
                                Da...cand treci pe langa tiruri e nasoala senzatia. Mi s-a intamplat o sg. data cand au trecut doua tiruri din sens opus pe langa mine la 150/h.
                                daca ai avea arcuri mai scurte care iti reduc garda la sol ai sa vezi ca e alta senzatie cand treci pe langa tiruri,nu se mai simte balansul ala de la curenti de aer.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google