B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legislatia si modul ei de aplicare e un mare CACAO la noi.

    Dupa cum e legea data si cum e aplicata, ar trebui sa nu gasesti faruri si tot felul de stopuri after-market, fiindca dupa lege, nu le-ar cumpara nimeni.

    Eu ma intreb altceva: Eu nu am vazut TIR care sa nu aiba 2 / 4 / 6 / 8 faruri suplimentare - fie pe bara, fie sub bara, fie sus pe plafon. Nu le-am vazut CIV-ul sa vad daca sunt trecute acolo, insa ma indoiesc ca le au omologate.

    In schimb daca iti montezi proiectoare sau faruri de ceata, pe autoturism, te opreste politistul si te amendeaza ca nu le ai omologate... Legea nu e aceeasi pentru toti?

    In schimb daca ai cine stie ce becuri sau xenon after-market de 1,5 - 2 ori mai puternice decat ce trebuie - nu prea se ia nimeni de tine.

    Ideea cred ca trebuie sa fie - sa nu deranjezi pe altii in trafic - adica sa utilizezi corect luminile si ele sa fie reglate corect.
    In cazul lui Dsign, ar fi oarecum mai precaut sa isi monteze farurile in spatele grilei de sub numarul de inmatriculare, unde ar atrage mai putin atentia politiei, iar strict ca utilizare ar fi foarte OK. Daca vrea insa "design racing" - atunci are mai multe riscuri.

    Comment


    • nu se leaga de altele ( tobe, lupe , jante ( alea-s omologate parca nu ? ) ) si se leaga de niste proiectoare? sa-i p*s in freza )))
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • e nu se leaga , inseamna ca la voi nu e militie.

        Comment


        • nu, la noi e capat de tara, e jungla

          da , un prieten de al meu si-a pus proiectoare la dacie si i-a dat avertisment , dar doar cand erau aprinse presupun ca Dani nu merge cu ele aprinse, no ?
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • Pai, practic, e ilegal sa mergi cu proiectoarele aprinse pe vreme buna.

            Iar Dsign a zis ca le pune pe faza lunga, deci tot e ceva.
            sigpic

            Comment


            • da, iei 3 puncte pentru proiectoare aprinse pe vreme "buna" , dar ideea era ca se leaga politia de proiectoare. daca nu le aprind, nu ma opreste, asta-i parerea mea. Bineinteles, daca vrea sa te frece calumea, te freaca si pentru altceva, asta-i clar
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • Vorba lunga, saracia omului

                si


                Vorba dulce, mult aduce




                Sunt doua proverbe care sper ca vor inchide guritele pacatoase

                Atat timp cat vorbesti frumos cu "organul", ai 90% sanse sa scapi de povara modificarilor de pe masina. Daca intr-adevar ai chestii nesimtite pe masina, care sunt ilegale si bat la ochi, atunci iti meriti soarta (xenoane prost reglate sau montate aiurea, claxoane si alte efecte gen "Politia", folie ca smoala pe geamuri, tobe sparte sau nesimtit de zgomotoase, etc)

                Daca de cum deschizi gura esti bou si vorbesti prost, atunci organul nu va avea mila.
                Va zic asta din proprie experienta, ca doar am avut atatea "discutii" cu reprezentantii legii.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • frumoasa masina

                  Comment


                  • ce marfa se tine CUP-ul, pe viraje ... merci frumos Dani pt plimbarea de aseara
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • Originally posted by dsign View Post
                      Vorba lunga, saracia omului

                      si


                      Vorba dulce, mult aduce




                      Sunt doua proverbe care sper ca vor inchide guritele pacatoase

                      Atat timp cat vorbesti frumos cu "organul", ai 90% sanse sa scapi de povara modificarilor de pe masina. Daca intr-adevar ai chestii nesimtite pe masina, care sunt ilegale si bat la ochi, atunci iti meriti soarta (xenoane prost reglate sau montate aiurea, claxoane si alte efecte gen "Politia", folie ca smoala pe geamuri, tobe sparte sau nesimtit de zgomotoase, etc)

                      Daca de cum deschizi gura esti bou si vorbesti prost, atunci organul nu va avea mila.
                      Va zic asta din proprie experienta, ca doar am avut atatea "discutii" cu reprezentantii legii.
                      perfecta dreptate respect..
                      sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

                      Comment


                      • Si pentru ca momentan, masina mea este foarte murdara si u prea mai am ce noutati sa va arat, va supun atentiei o poveste: Povestea unei pasiuni, VW1200 deluxe sunroof din 1958, adica, pentru cei mai putin cunoscatori, o Broscuta din '58 cu acoperis textil retractabil.

                        Posesorul a facut bine si ne-a impartasit cateva vorbe despre um a reusit sa restaureze complet o masina care are peste 50 ani.

                        Nu stiu daca se vad pozele pentru vizitatori, dar merita sa va faceti cont, sa vedeti ce inseamna adevarata pasiune :

                        - sa umbli pana in Suedia personal pentru o pereche de scaune
                        - sa cauti sa ai pana si manualul original de utilizare, fluturasi si reclame din vremea respectiva
                        - sa ai pana si trusa de becuri si trusa sanitara originale

                        ... si multe alte maruntisuri.

                        Dupa citirea pe indelete a povestii, eu deja ma declar un neica nimeni, un neavenit si un hacker de masini. Omul asta e un fenomen, nu eu!




                        ENJOY!
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Domnu' ... nu face pe modestul fiindca nu e cazul. Tu ai aratat ce se poate face cu un Logan, dar mai ales - cum se poate merge cu un Logan.
                          Asta fiindca sunt unii care cred ca se poate merge numai cu BMW sau alte masini si ca Loganul nu e bun de nimic.

                          Oricum, daca iti luai VW broasca, nu mai mergeai cu el la rupere cum faci cu Loganul. La broasca gasesti ceva mai greu piese - si nu prea iti permiti sa il faci praf.

                          In Germania sunt multi cu broaste modificate - unii chiar cu motoare de Porsche puse pe ele...

                          Comment


                          • Azi CUP-ul a rupt gatul unor trecatori pe la grozavesti, trecand in stilul caracteristic...vrrruuummm
                            Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

                            Comment


                            • Ba, sa dea toti dracii de faci vreo miscare prin orasul asta


                              Am pus rotile mari, de vara, maine verific din nou geometria, am echilibrat toate rotile... Toroapa sta demential pe viraje, insa pana nu verific geometria, nu ne dam maxim.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • aha deci cu dany erai la baneasa in parcare
                                nu a dat afara nimic
                                oricum te-am auzit din magazin si am iesit rpd afara sa vad cine face galagie in parcare si cand colo era cup-ul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google