B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu ma interesa la nivel de cod, am banuit doar ca discurile sunt de megane si nu eram sigur. Stiu ce inseamna sa investesti timp, munca si bani ca sa realizezi ceva si am un respect deosebit pt acest lucru.
    My Ride sigpic

    Comment


    • le-as lua eu, dar trebuie sa vand rotile de 14 pentru iarna si abia am gasit niste cauciucuri decente...

      Simt nevoia sa completez, pentru unii care se cred haiosi, ca la etrierii mari cu discuri de 280 poti folosi doar roti de 15 sau mai mari....
      Last edited by razvanamza; 10 September 2014, 22:21. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Notam la Jurnal :

        Prima calatorie pe Transfagarasan pt Jandarmul Agitat, cu ocazia desfasurarii in zona a evenimentului Sibiu Rally Challenge.

        Vreme superba, spectacol total, un weekend grozav.

        In urma celor aprox 650km parcursi aproape ca am terminat franele de fabrica, am mers cu viteza maxima pe multe portiuni de drum, 6500 rot/min pe Transfagarasan, m-am distrat maxim.

        Urmeaza upgrade la franele fata, de data asta mergem pe mana lui Brembo. Ca de obicei, nu pun etrierii pe masina pana nu ii reconditionez complet : sablare, spalare, degresare, vopsire si montaj garnituri noi.

        Fara poze vorbele n-au rost !
        Attached Files
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Si pozele promise din Grecia ?
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • Ah, scuzats, cum spuneam... minte scurta, varsta inaintata

            Cand ajung acasa le pun
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Etrieri de 406 ?

              Comment


              • Etrieri de care trebuie ;)
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • te-am vazut vinerea trecuta pe centura bucurestiului in zona podului cum o iei spre otopeni..mi-a sarit imediat in ochi

                  Comment


                  • Am mers si eu pe Transfagarasan cu peste 100km/h pe portiunile unde "se cerea viteza" mai mult de 3500 rpm n-am avut dar fumegau franele.
                    Totusi 6500, asa da distractie maxima, cred ca se vedeau franele ca la masinile de curse (:

                    Comment


                    • Originally posted by valy1233 View Post
                      te-am vazut vinerea trecuta pe centura bucurestiului in zona podului cum o iei spre otopeni..mi-a sarit imediat in ochi
                      Plecam spre Sibiu atunci.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • DS2500 n-au capitulat, discuri cam rosii, fum din belsug.

                        Dupa ce am folosit deja o bucata buna discuri perforate, le recomand oricand fata de cele striate. Ferodo Premier ajung sa se comporte la nivelul DS Performance, doar pentru ca se evacuează gazele atunci cand se ating temperaturi foarte mari. Mai deunăzi am fost nevoit sa franez maxim, accident pe autobahn, de la 205 kmh pe ceas, in coborare si n-au dat rateu, desi acum sunt ''doar'' cu Ferodo Premier.

                        La frane functioneaza zicala ''bigger is better''.
                        sigpic

                        Comment


                        • Pentru cine doreste upgrade la franare, am pregatit :

                          Kit complet de trecere de la tamburi la discuri pt Dacia Logan Berlina - 900 lei

                          Cuprinde:
                          - fuzete
                          - discuri 7.8mm grosime din max 8mm cu rulmenti incorporati
                          - etriere cu dubla actionare in perfecta stare
                          - placute frana care mai tin minim 15 000 km
                          - senzori ABS
                          - inele magnetice cu 48 poli

                          Setul se potriveste pe Logan Berlina fara nici un fel de modificare constructiva. Se monteaza totul surub la surub.

                          Ofer montaj pt Bucuresti, contra cost

                          PS : compatibil cu ABS 48 poli, echipare dupa 2007.

                          Stiti unde ma gasiti
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Ehe, cand piesele au pret nu mai este nimeni interesat de ele... Nici o problema, nu cer de mancare, le pot tine in garaj

                            Tot asa, pentru cei "interesati" am de vanzare rotile mele de 17, dupa cum urmeaza :

                            - 4 buc jante EvoCorse 7Jx17", fara crapaturi, suduri, indoituri, etc. 4x100; 60.1mm
                            - 6 buc anvelope vara Yokohama 205/40/17, 2 buc noi, 4 buc mai merg o vara

                            Pret : 650 euro usor discutabil

                            PS: Jantele sunt de curse, cu bucse de asezare pentru piulite sau suruburi. Au nevoie de suruburi lungi sau sistem prezon/piulita, altfel nu se pot monta.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Marea majoritate stau pe bazar, mocaciuni, donatii iar cand ai un lucru serios de vandut incearca sa-ti ofere un pret in bataie de joc. Obisnuieste-te cu ideea

                              EVO? 17? borbet T, A, nu ai? alea-s jante adevarate!
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • Se aplica ce spuneam zilele trecute cand ti le-ai pus p-a tale la vanzare.

                                Pai jantele mele sunt de bazar la pretul asta, avand in vedere ca una noua costa 250e bucata. In acelasi pret mai dau si 6 anvelope. Cum spuneam, nu cer de mancare, am unde le tine, asa ca ... Mai bine sa stea la mine.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google