B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

    Va salut pe toti


    Asta e ligheanul meu, Preference din septembrie 2004, printre primele ligheane livrate de Meridian Sud.

    Imbunatatiri ce tin de confortul meu:

    - oglinzi reglabile si incalzite electric
    - computer bord
    - HU ALpine, amplif MAC Audio pe 1 canal 450w, subwoofer JBL Bandpass (nu mai stiu modelul, stiu doar ca duce 300w), difuri fata spate DLS pe componente
    - deschidere electrica portbagaj din interior de la un buton de fabrica si/sau din telecomanda
    - proiectoare de fabrica
    - iluminare interior in combinatii de albastru cu rosu, bord, pedalier, portbagaj, plafoniere
    - insonorizare podea, plafon, usi, portbagaj si aripi spate cu bitumina si aluband (fluturau aripile spate de la muzica de numa numa)
    - schimbator viteze scurt, din aluminiu, cu tija custom made
    -volan imbracat in piele, burduf schimbator din piele

    Imbunatatiri ce nu tin de confortul meu:
    - arcuri eibach -3.5cm (am repozitionat si bucsele, ca sa nu fie probleme)
    - jante Evo Corse Monte Carlo, 7jx17"
    - anvelope GY Eagle F1, 205/45/17
    - evacuare Borla ProXS

    Alte imbunatatiri:
    - remapare ECU injectie (i se mai spune si chiptuning in "popor")
    - alarma
    - capota prelungita
    - stickere alb reflectorizant, urmeaza sa le termin, ca nu am avut timp
    - triple cu semnale clare, model 2006

    Nu mai fac nimic din fibra, ca la noi ori e prea scump (vezi articole de la Rieger, SK-F, Elia sau zender) ori e prea prost (vezi Pilot, ale caror spoilere trosnesc doar daca le ridici cu mina de jos, sau care nu tin nici macar greutatea unui numar de inmatriculare)

    Pozele sunt facute pe parcursul celor aproape trei ani de cind am masina, timp in care am schimbat destul de multe chestii prin ea.
    Attached Files
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

  • #3
    Frumos ai facut Loganul tau. Imi place ca e un tuning de bun gust, nu prelungiri din targ & stuff.
    Sa-l stapanesti sanatos si multi km fara probleme.

    PS: Ai statie pe ea? Vorbiti intre voi cei de la Zexstar?
    Last edited by andrei; 7 August 2007, 19:59.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #4
      mersi andrei, prelungirile din tirg imi provoaca greata


      km am deja destui, vreo 60 000

      mentionez ca multe din imbunatatirile care se afla pe masina mea sunt facute de mine, daca aveti intrebari, nu ezitati sa le aruncati aici. Va voi raspunde imediat ce timpul imi permite
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #5
        Foarte faine, si de bun gust, modificarile facute la masina pana in momentu de fata. Prelungire capotei si jantele BELEA rau de tot. Tine-o tot asa

        PS: nu ar arata mai bine daca i-ai pune foli pe geamuri si i-ai trage doua dungi albe (din fata pana in spate)????
        ...de doi lei :p

        Comment


        • #6
          va multumesc mult pentru aprecieri

          mishule, folia mi se pare inutila, de ce as pune pe masina ceva care sa-mi estompeze vizibilitatea? eu asa vad treaba cu folia

          cu dungile, am zis mai sus ca inca n-am terminat partea cu stickere... daca observi, am avut ceva la un moment dat, a fost facuta toata masina cu cele 3 dungi,insa am avut un mic accident si le-am dat jos.

          2 dungi pe centru nu pun, ca ligheanu-i lighean si Viper-ul e Viper. O sa va arat cind termin treaba. Acum sunt prins cu ceva si nu pot sa lipesc alea, nu am timp, plus ca mai am nitel de lucru la capota (de aia stau cu bara aia sparta montata pe masina)
          Last edited by dsign; 7 August 2007, 23:29.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • #7
            @andrei, abia acum am vazut intrebarea cu statia.

            Da, la drumuri mai lungi folosesc statia de emisie/receptie. Este foarte utila.

            Nu numai pt discutiile intre noi, ci si pentru discutiile cu ceilalti participanti la trafic care folosesc statii CB, in speta soferii de TIR. Afli informatii importante despre trafic, conditiile de drum, etc.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #8
              ...radare )
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #9
                da, si radare. Sa stii ca e bine sa aflii din timp de radare, incetinesti si in felul asta treci in siguranta de zonele periculoase (asta cind radarele sunt amplasate corect)

                mersi Supercar, aceleasi urari am si eu pt voi
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #10
                  A opta poza este facatura sa inteleg nu ? Ai turometrul la 2000 te apropii de 60 dar in schimb in bord te semnalizeaza ca ai frana de mana trasa,uleiul,bateria.
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #11
                    este modulul de diagnostic al taboului de bord. Pur si simplu asa am prins acele cind am pozat, masina era pe loc si avea doar contactul pus.

                    Pt cine nu stie, ca sa intri in Diagnostic Tablou de Bord trebuie sa tii apasat pe butonul de reset, pui contactul, tii in continuare apasat pe reset pina apare ceva scrs pe ecran. In acel moment te afli in diagnostic, acele se misca si se opresc din loc in loc, marcind faptul ca sunt reglate bine sau nu, iar daca apesi scurt pe reset, primesti o multime de alte informatii printre care si numarul de litri de combustibil ramas in rezervor.

                    Singura facatura dintre pozele astea ale mele este acea poza in care am sters numarul masinii.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • #12
                      pune si tu o poza cu interiorul masini dar pe lumina sa se vada clar ma interesa schimbatorul si volanul

                      Comment


                      • #13
                        am sa incerc zilele astea. Pt detalii despre volanul imbracat in piele va rog sa-mi spuneti, mie mi se pare super oferta.


                        Edit: exista pe lumea asta un om cu un dar deosebit... Se numeste Instructorul si mi-a imbracat volanul in piele. Omul sta in Craiova, dar se deplaseaza special pt noi in Bucuresti. Mi-a luat 150 lei pt volan si burduful schimbaretului. Pe privat va dau si nr lui de telefon. Cel mai bine e sa vezi volanul pe viu, sa pui mina e el...
                        Last edited by dsign; 8 August 2007, 22:31.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • #14
                          astazi am reusit sa-mi fac timp pt ceva ce gindeam de mult: am montat a doua plafoniera, ca la Megane 2, in spatele traversei de mijloc a plafonului.


                          Am muncit citeva ore, dar efectul este super, acum se lumineaza toata masina cind deschid usa... Poze in curind
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • #15
                            misto masina. ai grija de ea...hai cu poze noi
                            sigpic
                            astra h 1,7 cdTI

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google