B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    arata bine cu iluminarea aia in plus e si practic...bafta in continuare...
    beat me if you can !!!

    Comment


    • #47
      practic nu prea e, din cauza luminii albastre. Recunosc acest lucru si imi asum eventualele riscuri. Insa pentru reclama e bine, ca daca schimb albastrul cu alb neon, se termina cu smecheriile... se lumineaza toata soseaua, nu numai interiorul masinii.

      Am pus albastru pentru a se asorta cu restul luminilor din masina si pentru a-i zapaci pe militieni (n-au ce face, pt ca luminile sunt in interior)


      Ideea celei de-a doua plafoniere mi-a venit de la Megane II, care e un mic spectacol de lumina cind deschizi usile noaptea... mai am sa pun lumini in usi si pot spune ca ma aseman cu megane II
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #48
        Originally posted by dsign
        Ideea celei de-a doua plafoniere mi-a venit de la Megane II, care e un mic spectacol de lumina cind deschizi usile noaptea... mai am sa pun lumini in usi si pot spune ca ma aseman cu megane II
        Felicitari pentru plafoniera e foarte reusita si de efect. Cat despre luminile din usi, well :d stii ca ma roade si pe mine de ceva vreme gandul asta. buba e ca nu am gasit niste lampi placute. Sincer sa fiu nici nu am prea avut timp sa caut. Daca ai vreo idee ma ofer de cobai sa imi decupez fetele de usi Spor la idei bune!
        Inca odata felicitari pentru plafoniera!
        Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

        Comment


        • #49
          pai lampile de usi de megane II sunt arhisuficiente, destul de micute, vizibile si finute
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • #50
            Sau lampi de la masini din grupul VW.
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • #51
              alea sunt jumatate rosu jumatate alb
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • #52
                alea nu-s faine....
                beat me if you can !!!

                Comment


                • #53
                  prietene esti guma ca masina ta

                  Comment


                  • #54
                    opaaaa, nenea cu avionu' lanseaza rachete. Ce ai patit colega, te-ai coborit la nivelul nostru si ai inceput sa comunici? Sa stii ca nu-i frumos sa te razbuni, caci stii ce se spune despre razbunare. Daca ai ceva de spus la subiect, te rog sa o faci, respectiv sa fii sincer si sa ne impartasesti parerile tale despre "guma" mea de masina.

                    Sfatul pe care ti l-am dat cu cartea de gramatica ramine valabil. Aici, intre prieteni, pe forum nu te faci de ras, te faci in alte parti... Eu nu judec pe nimeni, imi spun doar ofurile.

                    Data viitoare cind te saluta lumea, fii mai respectuos si raspunde salutului, chiar daca nu cunosti persoana respectiva.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      de ceva timp m-am apucat sa refac citeva elemente din interior care nu prea imi placeau.

                      Am vopsit citeva onamente de plastic cu Albastru Azur (culoarea masinii mele este Egee, ar fi fost mult prea inchisa pentru interior). Le-am lasat la colegii mei din vopsitorie si peste ~ 3 ore au fost gata, vopsite profi, cu primer, 2K, vopsea si lac

                      Urmeaza sa-mi refac imbracamintea de piele a volanului, sa imbrac ornamentele textile ale usilor cu piele perforata sau intoarsa (inca mai stau in cumpana) si apoi sa-mi iau scaune. Am gasit niste OMP-uri cu reglaj lombar, longitudinal si pe inaltime.

                      Poze in curind.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Ar fi frumos sa faci si plafonul in piele Alcantara, adica piele intoarsa, si usile parerea mea ca nu stau bine cu piele intoarsa, pune piele normala (cum sunt usile de pe Touareg) sau piele perforata dar o sa se vada gaurile din ea, deobicei perforata se pune la scaune sa nu transpiri, nu la usi.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #57
                          as incerca sa fac o combinatie in functie de cum vor fi scaunele. Nu sunt bani, ca pe spate mi-as fi pus tot o pereche de scaune sport. As fi facut loc muzicii in felul asta...
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            super luminile,dar alea de la pedale in timpul mersului le opresti nu ?Daca nu,nu deranjeaza la condus noaptea?
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #59
                              alea de deasupra pedalelor sunt puse pe un intrerupator... normal, la drum in afara orasului, noaptea, devin obositoare.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                facut de curind revizie de 60 000 km + citeva interventii in garantie.

                                Piesele m-au costat 230 lei (ulei Elf Competition 10w40 5l la 90 lei si curele de accesorii si transmisie plus galet)

                                Manopera a costat 50 lei, o mica atentie pentru un coleg si inca 25 lei plata oficiala la receptie pt schimb de ulei cica.


                                Cine spunea ca Logan e o masina scumpa de intretinut, se insala.

                                Am verificat cu aceasta ocazie toate articulatiile si pot sa spun ca sunt de tanc... Dupa stresul cauzat de roti rigide si suspensii asemenea, articulatiile se prezinta exemplar. Am schimbat pe garantie o bieleta de cuplu, ca dadea semne de oboseala si o glisiera de la scaunul meu, ca facea zgomot.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google