Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Shhh! Nu e voie!


    Ce vreau sa cumpar e ceva necesar la masina: praguri - sa te uiti la intalnire pe pragul de pe dreapta si vei intelege .

    Altceva... nimic

    Trebuie tu repede sa iti bagi nasul
    sigpic

    Comment


    • Suna fain de tot toba domnu!
      Felicitari si bafta pe mai departe!
      aham......Restul e LOGAN


      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

      Comment


      • Originally posted by iamagi View Post

        Astazi am invelit tubulatura de la filtru intr-un strat de folie din aluminiu, cu gandul ca poate nu se va mai incalzi. Ce ziceti, sa i-l dau si pe al doilea?
        Dai cu incredere, cu cat e izolata termic mai bine tubulatura aia cu atat mai rece intra aerul in motor.

        Comment


        • 'Ai ca nu am mai scris de mult pe aici.


          Intre timp, masina a primit un set de praguri din fibra - inca nemontate. Nu le-am luat pentru design, ci pentru utilitate - la mine mereu pragurile sunt zgariate din cauza celui de-al doilea 'autoturism'.

          Tubulatura filtrului a fost din nou acoperita - am dat jos folia de aluminium la sfatul cuiva si am pus AluBand. Eu zic ca e mai bine cum e acum.

          Astazi a primit si noi incaltari, de iarna: GoodYear UltraGrip 4 185/65 R15, insa doar pentru fata. In Braila, merg testate foarte bine. Insa, la fel de multumit sunt si de cele de vara (Continental EcoContact 3), caci astazi am mers cu ele pe gheata/zapada si nu am ramas impotmolit decat o singura data, dar am iesit neimpins. Desigur, este o diferenta notabila intra profil vara si iarna.

          Anyway, masina se pregateste de hibernare. Pana prin Aprilie, nu cred ca vor mai fi schimbari. In februarie ii voi face din nou revizie si deisgur, din nou asigurare. Face 3 ani atunci, deci o sa trebuiasca niste banuti.

          Si ... cam atat.


          Daca e nevoie, poze cu gumele, mai tarziu.
          sigpic

          Comment


          • A venit Mosul! Drumuri multe si fara incidente! Hibernare placuta! Si pune pozele cu cizmele sa vada si ochiu' nostru!
            MiNnRuZ

            Comment


            • Ce poze vrei tu ma?

              Uite nu iti pun , na!

              E prea intuneric acum, si cat m-as chinui eu cu blitul tot nu iese bine.


              Pune si tu pe RUZ.
              sigpic

              Comment


              • atunci maine?? sunt interesat de praguri! ce model sunt?
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • Ceva gen modelul Vitan, doar ca astea se urca in sus pe aripa . Sunt ceva in genul alora.


                  Acum nu crede ca mi-am luat vreun Zender sau Elia.

                  Ma gandeam cand le pun sa le integrez in prag. Am inteles ca tu nu ai avut probleme cu ele, si ma gandeam ca nu va fi nevoie sa le dau jos. Ideea luata de la cristi3775 .

                  Pun maine poze
                  sigpic

                  Comment


                  • Eu nu ti-as sugera sa le integrezi ptr simplul motiv ca daca te saturi de ele sau ti se sparge vreunul , cand le dai jos trebuie sa refaci atat aripa spate cat si cea fata ( reparatie + revopsire)
                    Nu contesc faptul ca nu vin foarte bine integrate dar exista acest mic/mare dezavantaj. Intr-adevar eu in 3 ani cat am avut pragurile nu le-am spart niciodata dar..mai stii ce nenoroc poti avea?
                    Numai bine ,
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • ai facut bine gicule ca ai luat anvelope de iarna. de cum am intrat in braila am impresia ca sunt la polul nord unde iarna tine 6 luni. sunt niste fagasuri pe b-dul independentei de te tin ele pe traiectoria perfecta. nici daca vrei nu poti sa intri in masinile parcate, ca sunt nametii pana la plafon.
                      mama lui de primar. ehhh, noi sa fim sanatosi si masinutele noastre intregi
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu stiu ce sa zic .

                        Eu nu le pun pentru a arata mai bine ci pentru a salva pragul dreapta. Eu ating mereu cu atelajul in el, si deja e zgariat/ruginit pe alocuri.


                        Tu cum le-am prins?
                        sigpic

                        Comment


                        • deci sa dea naiba sa le prind ca le prinzi ca mine ( autofilentante direct in prag - AUCHHHH . ce-a durut cand am vazut ca-mi da ala gaura in prag) Asadar, iti vand un pont : - te costa o cola la 250 ml daca e ok da?
                          Se ia una bucata autocolant ( ce culoare vrei tu ) ..se invelesc toate pragurile masinii. apoi pui banda dublu adeziva si lipesti pragul, si tine! Ce zici de asta?
                          ( colantul se pune ca atunci cand le vei da jos , vopseaua sa aibe de suferit din cauza benzii autoadezive sau a siliconului cu care vei lipi pragul)
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • banda dublu adeziva recomand de la Bizon sau 3M
                            sigpic

                            Comment


                            • O stiam si pe asta ma, da' na, sucul o sa il dau cand ne-am intalni.


                              Las' ca mai e pana la primavara . Ce ii faci tu cu 'alea Zender o sa ii fac si eu ;)


                              ma dar nimeni nu intreaba de cauciucuri? Nu sunt bune sau ce?


                              Bogdaneluu... iar te bagi? :-w
                              Last edited by iamagi; 22 December 2009, 23:13.
                              sigpic

                              Comment


                              • Cat au fost pragurile?
                                Ne pui ceva poze cu ele?
                                Se para ca nici tu nu stai degeaba!
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google