Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ooo..asa nenea...frumos..baga dunjili,ca suntem curiosi.....spor iti doresc
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • Spor la treaba arata din ce in ce mai bine.

      Arata foarte bine cu lateralele negre cred ca arat sa vedem si restul setului.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • Hai sa pun ultimele noutati:

        1. Am terminat pentru moment cu ceasurile din bord - am pus led rosu separat pentru ace.
        2. Am facut disply-ul de la MP3 albastru -> urmeaza sa termin consola centrala, dar dupa 'Mini'Regionala Tulcea
        3. Am antifonat capota motor, cpaota portbagaj si interiorul portbagajului (oala si podeaua) cu o chestie ce pana acum pare a avea efect. Nu ma intrebati ce e, ca nu stiu. A picat putin material si l-am folosit.
        4. Pus poze cu capota fata fara dungi. Sper ca macar dupa Tulcea sa pun mana pe restul de stickere.
        5. Pus poze cu semnalizarea rosie, aprinsa => se vede foarte bine, chiar daca e vopsita.

        Cam cum arata in ultima mi-ar fi placut sa arate cu arcurile. In poza masina era pusa pe un damb, de aceea pare mai lasata. Ar fi fost mai LoganCup mai joasa, dar e perfecta asa cum este: suspensia potrivita pentru o masina de familie-sport

        LE: pozele sunt facute in seara asta, motiv pentru care nu am pozat toata masina, complet. Scuze pentru dimensiunea mica a pozelor, dar am preferat sa le redimensionez folosind messul pentru ca le face foarte mici ca marime (in mb ma refer).

        In seara asta am facut test-drive dupa ce am pus materialul pentru antifonat. Rezultatul: multumitor, cu silencerul dat jos. Tot in seara asta a fost seara de 'blanuit' masina, in care colegul Marius s-a cam jucat cu ea, facand cateva alarme sa sune.

        LLE: am uitat sa spun ca trebuia sa fie montata pe masina si o consola de Laguna 2, pe care am avut-o, dar a plecat catre Sibiu pentru ca am nevoie urgenta de bani :|
        Attached Files
        Last edited by iamagi; 4 April 2010, 21:25.
        sigpic

        Comment


        • superbe jentile cat te au costat?bafta la tunarit \m/
          AdY_JmL_2015

          Comment


          • ce material ai folosit la antifonat?se simte diferenta de sunet la motor si toba?
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • Jantele au fost ~1100 ron. Oricum, cred ca le voi schimba pentru un model mai sport

              NZN, nu stiu ce material este. Din cate am inteles se foloseste pentru acoperis la case, sau ceva de genul. Avea cam 1-1.5 cm grosime, deci destul de gros. Se simte o diferenta notabila, pentru ca acum zic eu ca pot accepta toba la drum lung, fara silencer .
              sigpic

              Comment


              • pai atunci e clar ca se simte diferenta...din moment ce se poate accepta toba fara silencer...
                bafta pe mai departe
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • Cateva jpg-uri, in caz de ati uitat cum arata masina.
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • frumoasa...i a si tu un spray si dai pe unde a sarit vopseaua ;)
                    AdY_JmL_2015

                    Comment


                    • frumos dungata domnu, felicitari ;)
                      sigpic
                      Logan 1.4 Dynamic Blue

                      Comment


                      • @icstrem_no1, vreau sa schimb bara pe casco pentru ca nu e doar sarita vopseaua ci e si julita bara. Dar nu am avut timp sa merg la casco (nu ma pot lipsi de masina)

                        Mersi Liviule!
                        sigpic

                        Comment


                        • Dar, ce se vede pe geamul dreapta fata? Un papitoi?
                          Pe capota cand pui dungile? Sau nu le mai pui?
                          Bafta!!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • Ce se vede pe scaunul din dreapta e leul meu

                            Dungile dupa 17 aprilie le comand . Nu pot sa las kitul neintregit. Va fi ca un Logan CUP de Circuit, varianta de familie
                            sigpic

                            Comment


                            • Astazi am montat si inele de centrare pentru jante (avea inelele de 57.1 mm, prea mari asa ca le-am frezat putin). Desi nu era mare lucru (se simtea doar de la 120km/h o mica trepidatie in volan), am decis ca e bine sa le montez sa nu fie probleme. Mentionez ca la Brasov asa am mers cu ele si nu mi-a facut probleme. Oricum, acum sigur nu mai are trepidatie din cauza jantelor. Intrebare: daca am montat arcuri si jante noi, trebuie refacuta geometria masinii?

                              Din pacate stickerele LoganCup pentru restul masinii vor trebui sa mai astepte. Se vroia sa fie pe masina pana pe 17, dar ghinionul face ca surioara ei sa nu poata sa isi puna, asa ca vor astepta amandoua.
                              Inca o veste proasta: daca la inceput (dupa ce am antifonat portbagajul) toba era perfecta fara silencer, azi am descoperit ca la 4000rpm nu mai auzi nimic in masina din cauza ei. Asa ca din nou are silencerul pus. Poate daca antifonez si usile mai scap de zgomot .
                              sigpic

                              Comment


                              • parerea mea e ca trebuie facuta geometria,da...
                                AdY_JmL_2015

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google