Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    ia zi...trebuie tras fir suplimentar ptr becul de pozitie?
    sorry dar nu am stiut ca te interesa!
    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

    Comment


    • #77
      nu conteaza. pentru pozitie, e acelasi bec. pentru angel eyes e diferit. trebuie sa legi cele doua mufe car esunt singure (ce ies din far) pe papucii de la pozitie. vorbim prin PM
      sigpic

      Comment


      • #78
        Astazi, a fost dusa la revizie. Mi-au schimbat uleiul si filtrul lui, filtrul de aer si ce se mai face.


        Imi lipsea putin antigel, am luat de la ei: 30 RON. Iar luni va trebui dusa la service-ul mare sa se uite daca imi curge ulei.


        Insa, inainte sa plec, ce sa vad: nevasta a fost la carrefour cu masina si cand a adus-o a bagat-o prea in fata, si mi-a luat putin vopseaua dupa bara si bara puuuutin indoita. Sper sa o duca tot ea la casco!


        A devenit tractorasul meu VIP cu noile faruri. De se mirau toti taximetristii cand am scos-o din service de faruri si l-au pus pe saracul dobre stefan (caruia ii multumesc ca mi-a dus masina in service) sa aprinda farurile de vreo 10 ori, atat taximetristii cat si muncitorii de acolo


        Uitasei: farurile cica sunt prea sus, dar e posibil sa bata bine... ce-o mai fi insemnand si asta si cica sa ma duc la drum lung ca e posibil sa bata bine.


        Acum masina asteapta sa isi vanda vechile faruri pentru un xenon pe scurta.
        sigpic

        Comment


        • #79
          multa bafta iamagi! frumoase farurile!
          MiNnRuZ

          Comment


          • #80
            iamagi, poti scoate becul si sa-i bagi partea de plastic inapoi sa nu se mai vada gol !
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • #81
              @thejock3r tot ramane acolo ceva, am incercat. am zis poate gasesc un bec pe albastru neon, sa fie in ton cu angel-eyes si/sau sa fie cu intensitate mai mica, ca sa nu mai bata tare.
              sigpic

              Comment


              • #82
                cum vrei tu ! eu asa am facut si nu se vede nimic, iar noaptea efectul este garantat ! Bafta in toate !
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #83
                  Saraca masinuta tanjeste dupa xenonul ala, insa acum am probleme la motor - imi da ulei pe la distributie, si da ca lumea. Maine e programata in service, aveti idee cat mi-o tineo acolo daca e problema pe la distributie si ce imi face?

                  Si mai tanjeste ea de o vizita la casco sa ii schimbi bara aia zgariata de fata. Acum sa vedem cand o ajunge si pe acolo.
                  Attached Files
                  Last edited by valeriuciprian; 15 February 2009, 20:21.
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    La tine dau chiar bine stopurile...mie nu imi plac deloc,cred ca le vand.
                    1 point 6 litre 8 vsigpic

                    Comment


                    • #85
                      Da, mersi. Pai, si eu m-am mirat cat de bine dau pe masina. Cand le vedeam pe net, mi se facea urat de ele, dar tot c eimi placea, ca au chestia aia rosie si vine in aceeasi linie cu dunga de pe portbagaj.

                      Vin super pe masina. Abia astept sa ii pun si becurile cu leduri, ca inca nu le-am pus, ca nu am avut timp.



                      LE: @valeriuciprian nu e doar o zgarietura, e o harjaitura care mi-a ciupit bara si . si nu numai atat, a mai indoit-o sotia inainte de revizie si cum ti-am zis, bara nu a fost noua...
                      Last edited by iamagi; 15 February 2009, 20:46.
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by iamagi View Post

                        Si mai tanjeste ea de o vizita la casco sa ii schimbi bara aia zgariata de fata. Acum sa vedem cand o ajunge si pe acolo.
                        Daca e vorba de zgarietura din partea dreapta jos nu iti vor schimba bara fata pe casco...
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Si eu am bara schimbata pe casco. Initial nu au vrut, au zis doar de retus vopsea. Cand s-a uitat mai atent la evaluare in service au constatat ca erau rupte vreo 2 cleme de prindere ale grilajului din partea de jos (clemele sunt pe bara, grilajul nu avea nimic). Asa ca s-a reevaluat si mi-au schimbat intr-un final bara. Da' au vrut-o pe cea veche inapoi .
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #88
                            Ce oameni...o repara si o dau de noua mai mult ca sigur.
                            1 point 6 litre 8 vsigpic

                            Comment


                            • #89
                              asa ca pune mana si rupe cateva cleme si inlocuiesti-o cu una de MCV, ca e mai misto
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                inca nu ma grabesc. am bara asta, nu e noua, cum am mai zis. cand am dat-o jos am vazut ca de fapt, asta a fost crapata si lipita (se cunosc urmele) iar la vopsea, cam lasa de dorit. nu prea imi place ce au facut dar... asta e.

                                cat despre bara veche, @danielliviu trebuia sa o iei. si sotia cand a adus-o din service, nu iau dat bara si aripa, desi bara nu avea mare lucru (zgariaa partea neagra) iar aripa putin infundata la fusta.


                                am o problema: mi se tot abureste farul stang. oare de ce? ce pot sa ii fac?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google