Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa nu te mai vad .... glumesc evident... poate vii cu familia la vara 2-3 zile ..
    Oricum masina arata perfect....

    Comment


    • De astazi dimineata barele au fost duse la reparat. Cam asa arata masina la ora pranzului, parcata undeva in apropierea portului Braila.

      Mai tarziu pun poze si cu barele reparate. Deja le-am montat pe masina, dar nu am avut timp de poze. Miercuri sper sa ajunga si la vopsit. Ca fapt divers, unde am gasit ca bara era subtiata/crapata/sparta, am pus 4 randuri de fibra )2 pe afara, 2 pe dinauntru), locul de toba a fost acoperit, acum mai am doar sa pun plasa. Bara fata e slefuita, in stare perfecta. Nu pot spune la fel pentru cea spate, pentru ca din cauza ca la ora 2 nu se uscase inca fibra (era 'cruda'), am preferat sa o pun pe masina pentru 2 km si sa o las sa se usuce pe ea, ca abia maine sa o slefuiesc.
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Ai stricat masina
        Hai cu pozlili celelalte.
        sigpic

        Comment


        • Maine sau Miercuri o duc la vopsit. Sper sa iasa macar la bare culoarea , ca daca iese, poate schimb culoarea si la praguri. Dar doar dupa.


          Mda... ori PC-ul a luat-o in panta, ori forumul are probleme. Am incarcat 6 poze si a aparut doar una. Incerc mai tarziu.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • ce bine-i arata spatele fara bara)
            sper si eu sa iasa vopseaua si sa nu te chinui cum am facut-o eu...succes!
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • De ieri nu mai am masina


              Ieri am dus barele la vopsit si am lasat si masina acolo. Se va revopsi si eleronul. Pragurile le voi face cu alta ocazie.

              Maine seara sper sa pot sa iau masina, daca nu, luni. De abia astept sa o vad ... dar cred ca azi o sa fac o tura pe la vopsitor sa vad ce si cum.

              Initial omul intelesese ca le fac tot albastre
              sigpic

              Comment


              • Gata pozele.


                Mai e ceva de munca la ele. Nu sunt inca terminate . Maine cred ca vor fi gata .

                Eleronul a iesit foarte bine .
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • ...acolo sunt ceva imperfectiuni de vopsire sau mi se pare mie..?? (bara spate)

                  Comment


                  • plasa trebuia sa o lasi neagra se vedea mai racing
                    sigpic
                    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                    Comment


                    • coret...palsa tebuia neagra ;)...au iesit prea tare...mi pace acum le aseptam pe masina...

                      Comment


                      • E las ca face plasa cu spray...nu?

                        Comment


                        • Pe fata a fost albastra si de aia vopsitorul a crezut ca se pastreaza... O voi vopsi eu acasa pe cea de jos. Sus si cea din bara spate sunt negre.

                          O veste proasta: nu vor fi pe masina maine, cum vorbisem. Bara fata a avut niste crapaturi si nu au fost reparate cum trebuie, fapt pentru care unul din cei care imi vopsesc masina m-a sunat si mi-a zis ca o sa o tina pana luni seara ca sa repare tot. Maine dupa-amiaza ma duc iar sa vad cum sta treaba.
                          sigpic

                          Comment


                          • Gicule...trebuiau vopsite si praguriletot ai lasat-o in service...cred ca e o cheltuala in plus dar macar stii o treaba
                            Hai sa o vedem gata.
                            sigpic

                            Comment


                            • Faina treaba domnu!
                              Au iesit bine!
                              Bravo!
                              aham......Restul e LOGAN


                              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                              Comment


                              • Valeriu, deja au depasit cu mult ce imi propusesem pentru vara asta... Pragurile trebuie vopsite pe masina si e mai mult de munca. Masina nu e in service, e la un garaj de TIR-uri unde niste baieti de la APAN au inchiriat un colt si repara masini. Vopseaua este cea originala, dupa cod luata. Ar trebui sa iasa la fel .

                                Mersi Sorine! Cand ma intorc la vara la Sibiu o sa fiu mandru sa merg dupa tine
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google