Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-am aderenta cu gumele astea (de iarna aproape la martori), este singura explicatie (n-am mai avut timp sa le schimb la Pitesti cand am ajuns si a ramas sa ma dau asa). Ca plec mai jos sau mai sus, tot nu plec cum plec cu Toyo alea mai mici si foarte aderente, mai mici ce-i drept ca diametru total al rotii insa avantajul cu 185/65 este ca trageam bine de 1-2-3 ca sa termin la 386 m. (acolo era finish-ul) la vreo 6100 rpm. .

    La secunda 18 se aude foarte bine cum am scartzait a 2-a bine de tot...

    Honda aia avea Toyo R888...

    edit: de plecat de pe loc ma pricep.
    Last edited by aleXpeed; 18 June 2014, 03:30.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Nu sunt fan de liniute, dar cand ne-om intalni, mai iei pe unul in dreapta sa compensezi diferenta de greutate, sa conteze doar tehnica de demaraj si ma dau cu tine din pura curiozitate. Eu car cam 30 kg carligul de remorca, subwoofer, diverse prin portbagaj, plus ca am 120 kg, dublu cat tine

      PS > la plecari de pe loc si eu ma stiu, mai ales pe macadam & zapada.
      Last edited by dr_mke; 18 June 2014, 09:06.
      sigpic

      Comment


      • Cu cea mai mare placere !! Eu am neamuri prin Salaj asa ca as putea ocoli sa o iau pe la tine cand voi merge cu masina mea sa stam la o discutie, o intrecere, impresiile de dupa, de-astea .

        Batalia luata de la Honda aia dintr-un unghi mai bun . http://youtu.be/RX1wjhzx-9w?t=3m25s
        Last edited by aleXpeed; 18 June 2014, 19:26. Reason: Automerged Doublepost
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Distrigaz vs. Politia Romana 0-1

          In seara asta, in drumul spre gratarul nocturn am fost oprit chiar la Piata Presei Libere de politistii de la rutiera (razie mare in tot orasul cu televiziuni).

          Efecte: talon suspendat pentru cele doua roti de pe fata care aveau 195/50/R15 cu motivul "este pusa in pericol siguranta masinii". Eram in masina cu Cristi_CCD, Felix.m si un prieten comun, gaborii vorbeau ca robotii, nu au negociat nimic iar ca amenda am primit cam 170 RON in 48 de ore lucratoare.. asta inseamna pana marti spre miercuri la ora 00:00. M-au oprit dupa ora 00:00, adica azi, sambata.

          M-au pus serios pe ganduri insa nu voi renunta la rotile cu care plec tare de pe loc insa am de gand sa aplic metoda "Melc-tuning", sa am doua 185/65/R15 cu o aderenta foarte mare puse pe ATS-urile mele iar ca evacuare sa vad ce pot face in a pune un cut-out...

          M-au suparat nenorocitii cu televiziunea lor, ce soferi "inconstienti", sa mergi cu V-uri de vara pe Logan cu carne de 0.5 cm...

          Sau mai rau, as putea sa ma interesez sa omologhez 195/50/R15 sa le-o dau in freza original data viitoare dar cred ca ma complic prea tare. Of...
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Ai avut ghinion ! Au vazut-o dragster , daca aveai toate ats-urile pe ea poate nu observa asa repede )) vezi cand te duci la rar ... Ori imprumuti niste jante care ascund prezoanele ori le dai jos )) pt ca nu prea le suporta domnii de acolo !
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • Nu inteleg cum vine asta: "este pusa in pericol siguranta masinii", care siguranta nene, siguranata de la capota, sigurantele fuzibile, cred ca p'astia cind ii angajeaza ii intreaba ma esti prost, da, ok, esti angajat, nu era ma simplu sa spuna anvelopele nu sunt comforme cu echiparea de fabrica sau ceva mai plauzibil....

              Comment


              • Sunt complet retardati ,in bucuresti sunt sute de taxi-uri care umbla cu Montana si Kormoran la sarme ...trebuia sa ii arati ca au Dot mai nou decat ultima lui pereche de pantofi si ca sunt unele din cele mai bune anvelope de pe piata ! Sa nu moara prost !
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Daca voia CCD-u sa ii bata pe gabori acolo ca ala nu e sanatos la cap... )))) treceau masini cu tobe si n-aveau treaba cu aia.

                  Trebuie sa sun la RAR sa-mi fac programare? Incerc sa rezolv altfel fara sa dau jos prezoanele ca mi-e scarba la cat am de lucrat la ele.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • CCD u sa ii bata pe gabori

                    Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                    Comment


                    • La cap poate ... ca in alta parte nu cred ! ))
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • Am pus prezoanele stock si o sa ma risc luni sa merg la RAR cu suspensia sport.

                        Daca se iau de suspensie o sa ii fac prosti pe fata cu replica "Cum? Nu mai stiti? Asa am venit si data trecuta atunci cand am omologat motorul si nu mi s-a spus nimic, e veche, s-a lasat de la kilometri..."
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • Teoretic te lasa in pace cu suspensia. Practic...nu ai voie.

                          Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                          Comment


                          • E veche domne ! 250.000km se lasa si arcurile astea .... Are gaz ... Motorul asta de 16v e mai greu .!
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • Arunc in ea toate rotile, cateva galeti cu Vinarom ca tot am la subsol si il chem si pe CCD cu mine la RAR sa o facem "low".

                              Le spun ca sunt arcurile de 1.4, motorul 16v, am gaz in ea, greutate, noi suntem zidari, masina de carat moloz, Vinarom si roti pentru vulcanizari, eventual mai pun acareturi in ea sa arate si mai "muncita", nu o spal. Va fi caterinca, sa para ca "uite-i si pe-astia cu taraba lor, au rotile in regula, hai sa plece odata de pe capul nostru cu mizeria lor".

                              Eventual am navete cu apa minerala si saci de cartofi la subsol, masina de GR o fac)).

                              Sper sa treaca cu vederea..
                              Last edited by aleXpeed; 22 June 2014, 03:34.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Pune-i table si capace. Nu cred ca stau aia sa scoata capacele ca sa vada prezoanele
                                Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google