Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sistematyk View Post
    Extrem de mult mi`a placut ce ai scris in acest post.Respect.
    Multumesc.
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • Asa sunt eu pe alt forum:
      http://forum.*******.ro/109-masina-m...an-b64pfl.html
      Cititi daca aveti rabdare si trage-ti concluzia singuri.

      Originally posted by FastFurious View Post
      Asa sunt eu pe alt forum:
      http://forum.*******.ro/109-masina-m...an-b64pfl.html
      Cititi daca aveti rabdare si trage-ti concluzia singuri.
      Si inca ceva, va rog sa va scrieti aici toti cei pe care v-am jignit sau am comentat aiurea la masinile voastre(asta in cazul in care exista cineva)
      Multumesc.
      Last edited by FastFurious; 23 September 2010, 20:54. Reason: Automerged Doublepost
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • Originally posted by FastFurious View Post
        ...dar despre discuri eu am preferat Zimmermann in loc de Brembo numai pentru simpul fapt ca Brembo nu face pentru Logan discuri perforate si-mi place mai mult cum arata pe masina discurile perforate fata de cele striate...
        Si mie imi plac mai mult discurile perforate, dar vezi ca Brembo produce discul perforat de 260 x 22 FD.154.000 in seria Sports Line (High Performance Upgrade) vezi: http://www.brembo.com/CatalogoHP/Det...930&idLingua=1
        Dar discurile costa destul de mult (220 Euro), asa ca tot mai buna este sotia si discurile Zimmermann...

        Comment


        • Originally posted by detail View Post
          Si mie imi plac mai mult discurile perforate, dar vezi ca Brembo produce discul perforat de 260 x 22 FD.154.000 in seria Sports Line (High Performance Upgrade) vezi: http://www.brembo.com/CatalogoHP/Det...930&idLingua=1
          Dar discurile costa destul de mult (220 Euro), asa ca tot mai buna este sotia si discurile Zimmermann...
          Da ai dreptate, dar acum este tarziu si am luat Zimmermann.
          La pret nu era nici o problema si pe astea am dat 640 ron deci aproape 150 Euro si preferam Brembo chiar daca erau mai scumpe putin.
          ramane de vazut cum se vor comporta in timp.
          Sper sa fi facut o alegere buna.
          Multumesc mult de informatie.
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • frumoasa masina, aproape ca zboara cu garda aia la sol si cu "uscatorul ala de rufe"
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • Originally posted by FastFurious View Post
              ramane de vazut cum se vor comporta in timp.
              Sper sa fi facut o alegere buna.
              Multumesc mult de informatie.
              Oricum, daca te grabeai bine ai facut, eu astept dupa alea Brembo din iunie, intai nu erau in fabricatie, dupa aia a venit faimosul concediu din luna August din Italia, acum s-au mai ratacit pe drum, se pare ca la sfarsitul lunii ajung si in Romania.
              Iar placutele Ferodo DS 2500 vin tot cam pe atunci tocmai din Anglia. sper sa mai am discuri pana atunci, ale mele aveau 17 mm (din 22) acum o luna...

              Comment


              • eu am masina stok, recunosc, dar decat sa dau bani aiurea p un eleron care mai bine usuc rufe cu el, care nu arata bn nici in nfs si sa nu am o suspensie adecvata pentru kitul ala ( care apropo arata prea agresiv pt cei 100 ponei putere) mai bine nu-mi prezint masina, nu te supara colegu', ti-ai expus masina, suporta si criticele nu numai "laudele" prietenilor ;)
                bafta si spor la facut tuning cu bun gust !!!!!!!!!!!!!!
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • ai rabdare sa vina iarna sa poti folosi masina la deszapezit,

                  Comment


                  • Originally posted by Tudor View Post
                    eu am masina stok, recunosc, dar decat sa dau bani aiurea p un eleron care mai bine usuc rufe cu el, care nu arata bn nici in nfs si sa nu am o suspensie adecvata pentru kitul ala ( care apropo arata prea agresiv pt cei 100 ponei putere) mai bine nu-mi prezint masina, nu te supara colegu', ti-ai expus masina, suporta si criticele nu numai "laudele" prietenilor ;)
                    bafta si spor la facut tuning cu bun gust !!!!!!!!!!!!!!
                    Eleronu pe care ai vrea vrei tu sa usuci rufe daca l-ai avea bine inteles, este unul din eleroanele cele mai reusite pentru Logan, eleron pe care si tu l-ai apreciat pe alte thred-uri.
                    Cand vorbesti de suspensie sa stii ca lucrul acesta inseamna arcuri+telescoape nu arcuri doar sau arcuri din care s-au taiat 1-2 spire, v-a urma si la mine un kit de suspensii dar mai tarziu.
                    Kitul exterior l-am ales sa fie unul agresiv si nu unul de duzina pe care-l vezi peste tot.
                    Cei aproape 100 de ponei putere sunt cu mult mai multi decat ai tu pe masina si in viitorul apropiat se vor inmultii.
                    Nu am nevoie de laudele tale si nu am nevoie de laudele nimanui, masina am facut-o pe banii si pe gustul meu si mie imi place, ba mai mult masina are in spate un palmares prin castigarea catorva premii show-uri la de tuning adevarate unde a fost jurizata de oameni cu cunostiinte in domeniu.
                    Si inca ceva:
                    Ori unde ma duc, in ori ce oras, daca las masina parcata se strange lumea se uita si face poze la masina si o admira.
                    Last edited by FastFurious; 25 September 2010, 06:58.
                    sigpicFast&Furious
                    Team CSR
                    Logan Club CLUJ

                    Comment


                    • tin sa te contrazic....nu cred ca eleronul acela e cel mai potrivit pentru logan...mai degraba cele finute..gen m

                      Comment


                      • eleronul ala nu cred ca l-am apreciat niciodata, arata-mi tu unde l-am apreciat !

                        oricum eu mi-am zis parerea, daca esti frustat, problema ta.

                        ps: se scrie " oriunde, orice " nu dezlegat ;)
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • se strange lumea la ea ca mustele la c_c_t

                          Comment


                          • FastFurious felicitari pentru masina. Culoare bestiala, exterior perfect, lampile fata sunt faine.
                            Difuzorul din spate mie personal se pare oleaca mare dar important e ca tie sati placa.

                            Bafta in continuare!

                            Comment


                            • Tudor si Vio ...lasati-o mai moale cu atacurile la persoana ......Tudor ti-ai expus punctul de vedere ..ok...dar tu intinzi coarda ......fiecare face ce vrea cu banii lui ...chiar daca nu iti place acel eleron ....puteai sa il critici un pic mai delicat .........tu si vio inca sunte-ti tinerei pe langa Seba ......deci a-ti putea sa aveti un pic de respect pentru el .......! Daca el vrea sa isi puna antena parabolica sau sa isi faca cine stie ce alte minuni ....asta il priveste pe el .

                              Sa nu mai zic de tine VIO ca ............nare rost .
                              sigpic

                              Comment


                              • Dupa parerea voastra de "tuneri si reiseri" eu sunt frustrat.
                                De ce sa fiu, aveti voi astia care ati scris vreo masina care arata mai bine???
                                Probabil in 200 de ani o sa aveti si voi cu ce va mandri, dar pana atunci nu stiti decat sa aruncati cu noroi.
                                Daca doar atat va duce capul nu am ce sa fac decat sa va doresc spor la aruncatul vostru cu noroi ca pe mine oricum nu ma nimeriti.
                                Ati vrea si voi ca masinile voastre sa fie apreciate pe strada la fel ca si a mea, dar ce sa aprecieze lumea la niste masini stok din care vezi pe strada non stop.
                                Last edited by FastFurious; 25 September 2010, 20:46.
                                sigpicFast&Furious
                                Team CSR
                                Logan Club CLUJ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google