Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc, dar nu-mi plac matrix-urile.
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • nu am facut nici o aluzie la nimic, nu am nimic cu tine )

      desi nu iubesc masinile cu kituri, respect enorm munca depusa de cineva cu mana lui

      eu totusi zic ca jantele alea nu sunt rele deloc si ca ar merge intai lasata, pentru ca pe langa look, castigi si stabilitate in primul rand
      sigpicMy ride

      Comment


      • Nu m-am gandit nici o clipa ca ai fi facut aluzie la ceva, dar privind si la meciul incendiar de la televizor nu am "cuplat" ce vrei sa zici.
        Daca acum reusesc sa iau jantele va urma apoi si "lasatul".
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • In mod normal ar trebui sa urmeze mai intai "lasatul", cum ii zici tu, si apoi jantele. In functie de garda la sol, vei alege un set de jante si anvelope potrivite. Altfel, daca alegi niste dimensiuni "nepotrivite" e posibil sa nu poti sa mai mergi cu masina prin oras...

          Asta pt. ca ai inceput exact invers... daca montai mai intai rotile si suspensia, puteai sa'i pui si un kit exterior potrivit.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • si vezi ca dizelu se lasa mai mult pe fata ;) cam cu juma de cm, care conteaza mult
            sigpicMy ride

            Comment


            • Dupa cum am explicat si mai devreme daca pun cauciucuri cu talon pe 50 masina urca 2 cm si daca montez arcuri H&R cobor 4 cm.
              Acum am 13 cm deci:13+2=15-4 = 11
              La talon pe 45 masina urca 1 cm : 13+1 = 14 -4 = 10 cm.
              Eu zic ca se poate circula si cu 10 si cu 11 cm.
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • faci aritmetica si nu e bine ... nu te lua dupa cifrele de pe cutie

                la mine de exemplu a lasat 5.1 pe fata si 5.3 pe spate, ce spui tu cu 4 cm orientativ e ... orientativ
                sigpicMy ride

                Comment


                • Cine dintre colegii de pe forum are cea mai coborata masina si cati cm are garda la sol?
                  Eu stiu un prieten tot cu diesel care are 9 cm garda la sol si circula de ceva vreme fara probleme.
                  sigpicFast&Furious
                  Team CSR
                  Logan Club CLUJ

                  Comment


                  • dar nu se pune problema de circulat, se pune problema de cum arata masina cu jantele x si cat de ok e talonul pentru arcul aripii si farfuria bazica a amortizorului

                    am vazut si eu un logan lasat cu jante de 17 si roata intra sub aripa... vrei asa ceva?

                    eu incerc sa dau un sfat, nu dau in cap si nici nu bag mana in buzunar
                    sigpicMy ride

                    Comment


                    • Te rog daca poti pune o poza cu Loganul de care zici.
                      Multumesc.
                      sigpicFast&Furious
                      Team CSR
                      Logan Club CLUJ

                      Comment


                      • asta i am zis si eu inainte, cu "lasatu" la final...nu se potrivesc calculele deloc cu adevaru...nu se pune problema ca nu se poate circula, da decat sa mergi cu 10 la ora ca sa nu atinga , mai bine deloc...uita te mai bine la astia cu ele foarte lasate, ca si au schimbat traseul din cauza suspensiei si le atinge toba, scutu, da nu si mai bat capu
                        sigpic

                        Comment


                        • schimbat traseul din cauza suspensiei si le atinge toba, scutu, da nu si mai bat capu

                          esti pe langa, nu te mai baga daca nu te pricepi, masina se lasa toata, ce treaba are scutu cu toba cu arcu si garda la sol?

                          si oricum e un risc cand o lasi ... sa atinga, si ce? d-aia e scut
                          Last edited by DeLuXe; 30 September 2010, 22:36.
                          sigpicMy ride

                          Comment


                          • daca citeai mai bine, intelegeai ce vreau sa zic :p io sunt cu paranoia si nu mi place sa atinga..poate tie ti place, poate altora nu..era un punct de vedere..daca omu vrea suspensie reglabila ca a lu XP, din ce am vazut e joasa rau
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by FastFurious View Post
                              Dupa cum am explicat si mai devreme daca pun cauciucuri cu talon pe 50 masina urca 2 cm si daca montez arcuri H&R cobor 4 cm.
                              Acum am 13 cm deci:13+2=15-4 = 11
                              La talon pe 45 masina urca 1 cm : 13+1 = 14 -4 = 10 cm.
                              Eu zic ca se poate circula si cu 10 si cu 11 cm.
                              Vezi ca cm astia mai sunt influentati si de latimea anvelopei...
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Originally posted by DeLuXe View Post
                                schimbat traseul din cauza suspensiei si le atinge toba, scutu, da nu si mai bat capu

                                esti pe langa, nu te mai baga daca nu te pricepi, masina se lasa toata, ce treaba are scutu cu toba cu arcu si garda la sol?

                                si oricum e un risc cand o lasi ... sa atinga, si ce? d-aia e scut
                                zici bine...+ca loganu chiar are un scut destul de bun...

                                radu,parerea mea e ca ti-ar fi de ajuns niste arcuri weittec...ai vazut la sorin(sibianu) cum e....ai chitul masiv si vei da pe jos peste tot...
                                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google