Logan MCV Laureate 1.5 dCi 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al3x
    replied
    Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente neplacute ! BAfta la tunarit.
    P.S. ce artistica e prima poza

    Leave a comment:


  • Iulian
    replied
    Originally posted by andrei View Post
    Tot asa au facut? Au scos borna sau siguranta?
    Nu, azi l-au desfacut.. mi-a explicat ca au nu stiu ce ceara astea noi.. si trebuie data jos. Mi-a zis mecanicu ca e foarte posibil sa patesc din nou.. sa nu se alimenteze. Si legat de siguranta.. eu am scos-o ieri.. am lasat-o vreo 10-15 minute, am pus-o la loc.. si nimic! Din ce cauza n-o fi functionat, ai idee?
    @ Dorutz, multumesc. Imbunatatiri? Nu cred, imi place asa.. Ma gandeam doar la niste jante.. si atat! Ah, si culoare luminii de la bord, ca nu-mi place portocaliu ala..

    Leave a comment:


  • dorutz
    replied
    Funky, frumoasa culoare ai ales arata bine . te asteptam cu noi schimbari/imbunatatiri

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Tot asa au facut? Au scos borna sau siguranta?

    Leave a comment:


  • Iulian
    replied
    Cine stie.. azi am fost iar la service ca nu mergea.. l-a facut .. cine stie cat o sa tina iar.. a zis ca daca mai patesc mi-l schimba

    Leave a comment:


  • abu20
    replied
    Eu nu am avut niciodata astfel de probleme cu blaupunkt-ul. Am schimbat si de la melodia 1 la 70 direct si a luat-o imediat. Volumul il tin pe la 50 si nu are nimic. Probabil oi fi eu mai norocos? Nu-mi doresc sa am vreo problema

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Cand am intrebat daca ai fost la Auto Europa, am crezut ca mergi la service in TM, ca stiu ca la Auto Grup nu prea se lucreaza bine.

    Leave a comment:


  • Iulian
    replied
    Iulica, multam de sfaturi

    Leave a comment:


  • iuli81
    replied
    @Funky - am patit si eu la fel la 2 zile dupa ce am luat masina. Incearca, asa cum a zis si maestru andrei, sa nu mai schimbi muuulte melodii deodata. De exemplu, daca vrei sa ajungi la melodia 30, fa-o in 3-4 reprize si o sa vezi ca nu se mai blocheaza. Degeaba mergi la service - in cel mai bun caz iti dau unul nou care oricum se blocheaza la fel. Eu de 4 luni nu am mai avut treaba cu el. Trebuie doar putintica grija.

    Leave a comment:


  • Iulian
    replied
    Auto Europa? Scuze, nu stiu daca ai observat, sunt din Resita (Caras-Severin). Singurele service-uri autorizate Dacia in judet sunt, unu in Resita si unul in Caransebes.

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Si mergi la alt service, ca aia se vede ca erau neprofesionisti.
    Ai fost la Auto Europa?

    Leave a comment:


  • Iulian
    replied
    Oameni incompetenti .. bine ca mi-ai zis, maine am sa le zic de treaba asta! Mersi ptr raspunsuri, am lamurit-o si cu asta, nu are rost sa iti mai pierzi vremea cu mine si cu cd-u meu de c****! Daca mai apare ceva (sper sa nu) imi permit sa va mai cer sfaturi
    Last edited by crististreulea; 28 March 2008, 14:53.

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Acelasi efect il are si daca scoti borna si daca scoti bateria, dar aia erau prosti si n-au stiut ce sa scoata.
    Daca scoti borna se resteteaza si CB si e mai complicat decat sa scoti siguranta.

    Leave a comment:


  • Iulian
    replied
    Chiar ma gandeam in dupa-masa asta sa ma uit la sigurante, dar.. daca tipu de la service a scos borna.. de ce sa nu o scot si eu? Da maine merg si le zic despre problema mea. mersi andrei ptr promptitudine
    Inca ceva, nu poate sa-mi modifice cineva acolo subiectu thread-ului? acu vad ca am gresit , am papat 5-u de la 1.5. Multumesc
    Last edited by Iulian; 12 March 2008, 00:49.

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Asa se intampla la playerele Blaupunkt.
    Cand se mai intampla, scoti siguranta cu un radio pe ea si o lasi asa cateva minute si o pui la loc.
    Treaba asta se intampla din cauza supra-solicitarii memoriei, adica a schimabrii prea rapide a melodiilor/posturilor de radio.
    Daca se intampla mereu, mergi la ei si o sa ti-l schimbe.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google