Apare Inca Un Pick-up..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    mai conteaza praful....(adevarul e ca era praf pe sticla de la ceasuri, acuma am vazut si eu..), aniversarea e importanta si in plus pe moment mia venit sa fac poza(nam mai sters nam mai pregatit... asta e, greseala mea)

    Comment


    • #62
      pai mai sterge`o , ca praful ala nu se depune intr`o saptamana

      Comment


      • #63
        asa e ai dreptate

        promit sa nu se mai intample:

        Comment


        • #64
          si dupa o scurta pauza in care nu sa modificat nik.... a venit timpul plafonierei

          plafoniera sa ales cu o banda flexibila cu 6 Led-uri albe in locul clasicului bec de 5w, iar diferenta este destul de mare(dupa cum ma asteptam)

          pieselr folosite si poza finala(imi pare rau ca nu am poza pe intuneric)
          Attached Files

          Comment


          • #65
            poza cu disply-ul de la senzorii de parcare..
            functioneaza ok si masoara destul de precis incepand cu 1,5m pana la 30cm(+- 5cm masurati cu ruleta fata de obstacol)si de mentionat ar fi faptul ca merg in timp real la o viteza de marsarier normala(ca doar nu facem concurs de mers cu spatele) si unde mai pui ca au si sunet care poti sa il dezactivezi daca vrei si oglinda e putin fumurie fata de cea originala, dar asta nu afecteaza cu nimic
            a meritat investitia si munca depusa, zic eu
            Attached Files
            Last edited by bulgaru25; 26 March 2012, 09:10.

            Comment


            • #66
              inca o mica modificare dupa weekend, montat lumina in cutia de acte + incercarea de a face primul tutorial(daca imi dati voie sa il numesc asa)



              Attached Files

              Comment


              • #67
                Nu am vazut eu sau nu a zis nimeni nimic de geamurile fumurii neomologate ? Imi plac foarte mult,daca era si parbrizul asa era si mai si . Dar si asa imi place, nu ai avut probleme cu politia?

                Comment


                • #68
                  mersi Raoulemilian
                  folia e neomologata, am puso singur(e folie de Metro), arata bine si e si comoda
                  pe gemuletele mici am si pe interior si pe exterior iar pe cele de pe usi numa pe interior
                  sa stii ca sa legat garda de 2 ori in aproape 2 ani de cand am puso da am scapat

                  acuma am alta pb de ceva timp.... inainte de craciun am schimbat bujiile cu Denso 1 electrod(am suflat cu aer inainte sa le scot pe cele vechi, leam vf pe cele noi si leam pus..), problema e ca si acuma daca pun cheia pe unele se ma strang putin(precizez ca nam folosit cheie dinamometrica,dar la daciile vechi am schimbat si era ok)
                  ce ma sfatuiti sa fac?

                  a.. si era sa uit de micul cadou de Pasti ce la primit pick-up-ul si anuma filtru sport Pilot si schimbat becurile la consola de climatizare(pe albastru), poze pun cat mai curand, poate si o sedinta foto daca tine vremea...
                  Last edited by bulgaru25; 10 April 2012, 13:37. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #69
                    da, este bine.
                    sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                    Comment


                    • #70
                      ms Leo
                      sper pe luna viitoare sa vin cu ceva mai multe modificari ..pana atunci o scurta pauza din pacate

                      Comment


                      • #71
                        va salut din nou dupa o destul de lunga pauza si din pacate nu prea am modificari majore dupa cum poate vati fi asteptat, dar incet incet sper sa ajung unde imi doresc
                        prima "imbunatatire" ar fi montarea unui filtru pe grila stergatoarelor; dupa ce sa demontat si curatat tot inclusiv aspirat si spalat tot ce compune acea zona sa folosit filtru de hota pentru a oprii toate mizeriile sa patrunda acolo(am atasat cateva poze sa va faceti o idee despre ce am facut)
                        a doua mica modificare e montarea unor "lumini de gabarit" albe pe spoilerul fata(asta mai mult estetic)si am schimbat luminile de la numar spate
                        a treia modificare urmeaza a se finaliza in viitorul apropiat si anume usa spate "clean"(deocamdata am curatat usa spate de autocolant si ma gandesc daca sa renunt la maner sau nu, voi ce credeti?)
                        Attached Files

                        Comment


                        • #72
                          Daca te interesai un pic gaseai filtru special facut pentru acele locasuri in rest e ca o sorcova cu luminile alea fara supare!

                          Comment


                          • #73
                            stiu ca exista filtru facut special pt locasurile respective(ceva de la MOTUL daca nu ma insel), dar in locatia in care locuiesc in momentul de fata nu am avut alta alternativa si...in rest mersi pt parere, numa bine

                            Comment


                            • #74
                              Fara parere de rau dar ii pacat de masina . Ai mers pe un stil mai country . Foarte tare . Dar daca e sa mergi pe acel stil , renunta la hidosenia aia din fata . Nu stiu ce protejezi cu ea ,sau ce faci cu ea , dar arata hidos . Aia spate incearca sa o faci neagra daca vrei sa o tii . Husa pentru capota , din moment ce mergi pe la tara , are rost . Proiectoarele de sus -foarte faina idee . Daca faci usa din spate clean , scoate si emblema / nu numai siglele . Poti sa scoti si manerul si sa pui maner pe interior , cum au loganurile mcv la usile spate . Daca tot vrei sa protejezi capota / protejeaza si farurile punandu-le o folie transparenta /proiectoarelor la fel . Ar merge schimbate si jantele si o prelata neagra care sa acopere cand nu ai de carat cu ea . In rest ii ok . Numa bine . Nu o lua in nume de rau . Criticile in general sunt constructive .
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                - ms pt pareri(de unde ai tras tu concluzia ca merg pe la tara?)
                                - cu bara ai dreptate(mai ales aia din fata) dar iarna e destul de utila
                                - usa spate asa trebuie sa iasa (clean complet si vopsita gri mat inchis)
                                - ideea cu folia pe faruri e buna, mersi(dar poate putin fumurie 5%)
                                - husa de pe capota deocamdata pana fac prelungirea capotei o tin
                                - prelata este dar gri(deocamdata o sa ramana ca e in stare buna), cand o sai vina vremea so schimb o sa pun neagra(nu zici rau)
                                - si gentile ar trebui schimbate dar deocamdata anul asta raman asa(urmeaza la anu sa vad ce sar potrivi)

                                chair asa rau arata bara aia?(parerile sunt impartite si nici mie numi place in totalitate cum a iesit dar e destul de utila, am facuto in urma unei mici coliziuni iarna trecuta)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google