MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si eu am silicon aplicat suplimentar peste garnitura si nu mi mai curge pe la garnitura, in schimb in scapa pe langa suruburile de la capac. Ia sa te uiti si tu pe la suruburi, am o banuiala ca iti curge si tie pe acolo, eu am observat destul de greu.
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • Te-ai uita

      Adaugam inca o problema pe care am descoperit o ieri intamplator,la franare am auzit un usor scartait dar nu mereu ieri mi-am aruncat un ochi la discurile fata si SURPRIZA pe stanga un mare sant in disc catre exteriorul discului,iar in dreapta la fel dar spre interior...(oare ce o fiiii ! ! ! !)
      In zilele ce urmeaza am sa studiez/demontez sa vad exact care-i problema si eventual o fuga la garantie masina are cca 31.300km acum.
      Poze diseara.
      Last edited by bobbyred; 20 October 2015, 10:34.
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Cam devreme au apărut şanţurile pe disc.

        Comment


        • De asta m-am si "panica" putin cand le-am vazut pe disc....scuze dar aseara nu am avut timp,sa urc pozele promise.
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Din ce-am sesizat as putea spune ca e problema cel mai des intalnita la perechi discuri-placute ATE. Am vazut 3 opel astra h cu problema asta, toate din fabrica avand ate.
            Eu as da vina pe calitatea slaba a placutelor de frana, posibil din turnare sa existe diferente de duritate si atunci placutele nu se uzeaza uniform.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Mi-am facut putin timp pentru datorie ,intre timp santurile au disparut(apropate) definitiv de pe suprafat discurilor.
              Oricum viata lunga numai au!

              Am ajuns si la 33.000 km ( plus pozele cu 31.000 si 32.000)


              Update:

              Ambreiajul numai trepideaza la plecarea de pe loc) acum face doar cand masina este incarcata.
              Am inceput si pregatirea pentru revizie.
              Attached Files
              Last edited by bobbyred; 2 December 2015, 18:39.
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • Scuze de post dublu
                Attached Files
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Ciudate simptome cu ambreiajul asta.
                  La mine functioneaza perfect pana se incalzeste , dupa aia trebuie sa schimb stilul de condus ca incepe sa trepideze la plecarile de pe loc si asta nu tot timpul , depinde cum are toane.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • Exact...La mine acum vad ca,nici la cald numai face ambreiaj cu fitzeee si pretentiiii
                    Last edited by bobbyred; 3 December 2015, 15:23.
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • eu ii dau mereu, niciodata nu o menajez si vad ca nu mi face figuri decat o data de doua ori cand e rece rece, cum se incalzeste, nu mai face nimic
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • Foarte ciudat, acest comportament al ambreiajului la modelul de 90Cp!
                        In schimb am acel sunte de "huruit" cand urc cate o bordura (la parcare) asta a ramas.
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Astazi "Gargaritza" a primit un cadou mai exact:
                          O masca radiator de iarna de la Heko (http://www.youtube.com/watch?feature...&v=VeOEEcQWgDw) + Folie Llumar (smoala).

                          LLumar ATC. Esprit Series. ★ ★ ★ATC 05 CH

                          Transmisia Energiei Solare - 41 %
                          Respingerea Energiei Solare - 6 %
                          Absorbtia Energiei Solare - 53 %
                          Transmisia Luminii Vizibile - 5 %
                          Reflexia Luminii Vizibile - 8 %
                          Blocare Ultraviolete - peste 99 %
                          Respingerea Totala a Energiei Solare - 44 %
                          Grosimea Foliei fara Liner - 43 µ

                          Urmeaza si pe fata dar prin Ianuarie, geamurile fata au o transparenta de 77 %, astazi am efectuat si masuratoare la service .

                          Poze abia maine.
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Era si momentul sa pui masca, este destul de rece afara. In film vad ca astia de la Heko nu au folosit suruburi negre, se vede nasol, in rest este ok se vede bine, oare rezista? la dacia o sa fie jos la grila, nu era mai bun ceva , material moale, care absoarbe impactul cu pietrele?

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • cat ai dat pe masca si cum ai cumparat-o?
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Originally posted by bobbyred View Post
                                Astazi "Gargaritza" a primit un cadou mai exact:
                                O masca radiator de iarna de la Heko (http://www.youtube.com/watch?feature...&v=VeOEEcQWgDw) + Folie Llumar (smoala).

                                LLumar ATC. Esprit Series. ★ ★ ★ATC 05 CH

                                Transmisia Energiei Solare - 41 %
                                Respingerea Energiei Solare - 6 %
                                Absorbtia Energiei Solare - 53 %
                                Transmisia Luminii Vizibile - 5 %
                                Reflexia Luminii Vizibile - 8 %
                                Blocare Ultraviolete - peste 99 %
                                Respingerea Totala a Energiei Solare - 44 %
                                Grosimea Foliei fara Liner - 43 µ

                                Urmeaza si pe fata dar prin Ianuarie, geamurile fata au o transparenta de 77 %, astazi am efectuat si masuratoare la service .

                                Poze abia maine.
                                De unde ai cumparat-o si unde ai montat folia?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google