MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au reinceput sa mai sune, dar dupa ce se asigura ca au facut treaba buna. M-au sunat de 2x, desi la ultimele interventii nu mai avea curaj sa sune. Inca mai astept inlocuirea unui cheder (comanda in asteptare de aproape 4 luni). Saptamana aceasta se aprovizioneaza centrul de piese de schimb, cu produse din Franta.

    Comment


    • 4 luni ! !
      Hehe,eu am facut panica pentru 30 de zile
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Am sunat si la VC, daca au zis ca centrul de piese de schimb nu are, nu prea ai ce sa le faci. Nu prea sunt profi, cand vine vorba de garantie, ca tot lauda unii pe forum calitatea si serviciile dacia.

        Comment


        • Fix acest raspuns l-am primit si eu de la V.C. cu 30 de zile .....dupa care am inceput eu cu bubuiala si uite ca,conducta a aparut de urgenta
          Acum depinde si cum se trateaza porblema cu ei!
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            Inca mai astept inlocuirea unui cheder (comanda in asteptare de aproape 4 luni).

            Daca il plateai din banii tai, in maxim o saptamana il primeai

            Bogdan, scuze pt off

            Comment


            • hehe,de multe ori nu esti chiar asa, si eu am platit din banii mei unele chestii si tot la fel au venit in x zile.
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • Mda, dar totusi e un cheder. Sa astepti 4 luni pentru un cheder...prea mult

                Comment


                • Adevarat,acum ti-am spus(si lui Razvan) depinde cum tratezi cu ei .....daca se face presiune atunci incep si eu sa urgenteze treburile prin "ograda lor"
                  Daca stai calm atunci dureaza "x" luni ,nu zile ! !
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Am revenit si cu poza(datoria)
                    Attached Files
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Gata am pregatit "Gargaritza"de concediu ulei schimbat am trecut definit pe Elf 5w30 Fulltech,filtru ulei,aer,polen, filtru de motorina(cartus) nu l-am schimbat il fac la revizie 40.000km
                      Filtrele dupa 9500 km arata destul de rau,am facut si un schimb de ulei "intermediar" pentru siguranta....70% am mers numai in oras ( Mobil 1 Esp 5w30, stiu nu respecta Rn0720)
                      Aceasta mini revizie a fost efectuata de mine cu piese de origine.

                      Traseul pe care plec este urmatorul:

                      Bucuresti - Pitesti - Craiova - Turnu Severin - Resita - Timisoara - Arad - Deva - Alba Iulia - Sighisoara - Sinaia - Ploiesti - Bucuresti

                      Acesta este traseul initial acum ramane de vazut ce se adauga la el .....suntem 2 soferi.
                      Poze postez la intoarcere.
                      Last edited by bobbyred; 2 October 2015, 16:36.
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Drum bun sa ai si vreme frumoasa!

                        Comment


                        • Mersi mult! Acum vedem cum este treaba cu vremea
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Pentru putin! Am vazut si eu, vin ploile de marti. Dar asta nu inseamna ca nu te poti bucura de concediu. Circuitul este unul bine ales si ai ce vedea!

                            Comment


                            • Drum bun şi concediu plăcut!

                              Comment


                              • Crs. Sandel

                                Circuitul il stiu de ceva anii si crede-ma multi la numar (prin acele parti am rude) acum merg cu cine....cat despre ploaie nu ne speriem!
                                Ampt

                                Mersi mult!

                                Astazi am montat si ultimul filtru de care imi era cel mai "scarba" cel de polen, plus o igienizare de toamna ,spuma chiar si-a facut treaba maxim.
                                Am si ceva poze cu operatiune,maine revin cu ele inainte de plecare
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google