TM 52 XXX (My MCV Adventures)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #2
    frumos sa o stapansti sanatos. ce an si cati cai are?
    stopurile sunt vopsite sau ai pui folie?
    jenti pe 17" nu?
    ce versiune e?

    ps: cauta niste angel eyes negre pentru ea ;) ar da foarte bine ;)
    sigpic

    Comment


    • #3
      @iamagi: e un preferance 7 locuri 1.5 dci 70 cp stock. posibil sa aibe si mai multi caluti, depinde daca are remapare sau alte modificari ce aduc caluti in plus

      si eu sunt de parere ca ar merge niste angels-uri negre. daca ai vopsi-o toata in culoarea caroseriei ar fi foarte fain ...multi km fara incidente
      Last edited by B 83 RMJ; 11 January 2009, 21:42.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        Bara din fata tre' sa ajunga ca si cea de Steppe si cea din spate....
        Jante Al> 235/40/17
        Sa mai dea caldura si vreau sa o mai inalt putin si sa-i mai scot rotile spre exterior. Pe urma refacut unghiul de fuga.
        Da, e Preference 7 locuri, 1.5 DCi, Chip 93 caluti
        Faruri urmeaza foarte curand, trebuie neaparat bixenon, daca nu le schimb macar o instalatie calumea ii pun,promit. Umblu mult ca-mi place sa ma plimb cu ea, si am avut o gramada de aventuri cu ea din cauza luminilor. Becuri de Rhat. In aug 2008 e ultima aventura, eram in Atena si la 1 noaptea mi s-au ars ambele becuri pe faza scurta. Va spun ca pe marginea drumului eu schimbam becuri. Am avut un set rezerva, ca asa-i Romanul, precaut...
        mai vorbim, ciao !
        ocse-mob Timisoara... Mobila la comanda !

        Comment


        • #5
          Ne spui si noua cum ai facut stopurile?

          Comment


          • #6
            da, acu mi-am dat seama ca e preferance. m-au dereglat inelele aeratoare.
            cauta niste proiectoare pentru ea ca se vede frumos, si un autocolant ca cel de pe fata, intre geamurile din spate.


            vine frumos tare folie neagra pe culoarea asta, si in general pe mcv.

            si culoare completa caroserie nerge bestial. dar nu prea se face diferena, ca e culoarea inchisa, insa da luciu pe bara.

            p.s.: ar merge si barile din inox pe care le are rebell pe van ;)
            sigpic

            Comment


            • #7
              Ah daa... stopurile... Sunt lacuite. Lac cu putin negru, facute de meserias vopsitor, sunt suflate 2 straturi . Si elementele de deasupra stopurilor la fel. La fel si al 3-lea stop de pe usa si ochii de pisica din bara spate.
              ocse-mob Timisoara... Mobila la comanda !

              Comment


              • #8
                da, acu mi-am dat seama ca e preferance. m-au dereglat inelele aeratoare.
                cauta niste proiectoare pentru ea ca se vede frumos, si un autocolant ca cel de pe fata, intre geamurile din spate.


                vine frumos tare folie neagra pe culoarea asta, si in general pe mcv.

                si culoare completa caroserie nerge bestial. dar nu prea se face diferena, ca e culoarea inchisa, insa da luciu pe bara.

                p.s.: ar merge si barile din inox pe care le are rebell pe van ;)
                sigpic

                Comment


                • #9
                  I-am scris lui Rebell si astept raspuns.
                  Barele mai asteapta, ca am sa le modific, nu le schimble modific pe astea, meseriasii stiu cum , le-am dat poze cu Steppe si mi-au spus ca fac ceva probe si imi dau eventual si ei niste idei.
                  Am proiectoarele dar vreau sa le montez pe bara noua.
                  Si aripile le umflu putin, ceva asemanator cu Golf, niste chestii din plastic sau fibra montate peste, apare automat mai lata masina si daca o mai inalt e un mic mare suv autohton.
                  M-am gandit sa o fac 4x4 exact ca papucul de la dacia 1300 dar am renuntat ca e de generatie veche si mai e si scump pe deasupra.
                  Plus ca nu am ABS... asta e
                  Tot ce vreau e sa nu fie ca alte Logan-uri, sper...

                  Astept orice idee , sfat si mai ales critici de la voi ca vreau sa o fac cum trebuie, oricum in ansamblu, la exterior as vrea sa o fac sa arate exact ca un Steppe, repet...la exterior.
                  IAMAGI
                  Steppe nu are al 2-lea stalp negru, am sa-ti pun o poza...oricum multumesc tuturor pt. incurajari !
                  Last edited by TM52XXX; 11 January 2009, 22:12. Reason: Automerged Doublepost
                  ocse-mob Timisoara... Mobila la comanda !

                  Comment


                  • #10
                    Steppe, se vede al 2-lea stalp ca e in culoarea caroseriei, dupa asta m-am luat si eu...
                    Attached Files
                    ocse-mob Timisoara... Mobila la comanda !

                    Comment


                    • #11
                      masina este superba dar stopurile chiar nu imi plac este o parere proprie dar mai ales poti sa iti pui tie in pericol viata chiar si a altor persoane in rest spor la infrumusetat
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc TEN, ai dreptate intr-un fel dar sa stii ca se vad bine luminile le stopuri, iti spun sincer, se vede si ziua si noaptea.
                        Daca te uiti la poza care e facuta aproape de stop ai sa vezi ca se vede inauntru oglinda stopului... si mai ceva... nu uita ca stopurile la MCV sunt clare si putinul asta de negru care i l-am dat eu nu afecteaza lumina.
                        Iti promit ca am sa fac niste poze ziua cu pozitia si avariile si mersul inapoi si am sa le postez aici.
                        Inca odata multumesc...!!!
                        ocse-mob Timisoara... Mobila la comanda !

                        Comment


                        • #13
                          @tm52xxx imi place ideea cu steppe. nu stiu daca o sa poti sa reproduci intocmai steppe, dar e un pas. am vazut pe un site de tuning, parca cel de la pilot, ceva care scot in evidenta acea umflatura din aripa ;) ca despre faruri, se pot reproduce. adica ma rog, nu stiu daca poate cineva in romania, dar avand in vedere ca este aceeasi sticla, insa e gaura de la xenon. place tare ideea de a face din mcv steppe. ;)
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            sincer sa fiu nici nu m-am gandit sa fac farurile sa arate ca alea de Steppe.

                            sunt constient ca nu pot sa reproduc Steppe, dar il folosesc drept model, e singura masina care poate inspira pe cineva in infrumusetarea unui MCV... Parerea mea si probabil si a ta Iamagi, nu?
                            Last edited by TM52XXX; 11 January 2009, 23:13. Reason: Automerged Doublepost
                            ocse-mob Timisoara... Mobila la comanda !

                            Comment


                            • #15
                              confirm ce a spus initiatorul topicului in legatura cu stopurile fumurii. si eu le am fumurii, dar eu am pusa folie .. nu este absolut nici o problema cu ele... se vad foarte foarte bine....

                              vroiam sa mai spun ceva.... pune-ti si pe fata folie pe geamuri ;) ca sa fie terminata toata treaba

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google