De unde alimentati cu motorina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In momentul de fata, daca ce spun ei pe site e adevarat, si anume, ca cifra cetanica la aceasta motorina este 55, sunt singurii din Romania care vand motorina cu aceasta cifra cetanica. Ceilalti producatori sau comercianti vand motorina cu cifra de "minim 51"! Cel putin asa se vede din fisele produselor!
    1,5 dci 70 cp, martie 2007, 5,2%

    Comment


    • ...si sunt si singurii care folosesc un aditiv interzis in tarile normale
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Eu alimentez dupa tatonari succesive de la Rompetrol. Subiectiv poate, fostul efix4 (care se chema acum "xyz.." cum i-o fi zicand) mi se pare ca asigura cele mai bune performante/pret. Am cca 120.000 km la trei masini cumparate in decurs de doi ani, si pare OK.

        Comment


        • Originally posted by darksid3 View Post
          ...si sunt si singurii care folosesc un aditiv interzis in tarile normale
          Fii mai explicit te rog!
          1,5 dci 70 cp, martie 2007, 5,2%

          Comment


          • Originally posted by grassu View Post
            Eu alimentez de oriunde, cand imi permit alimentez de la mol sau omv, cand stau prost cu banii alimentez de la petrom, dar de vreo 3-4 luni incoace imi aduce cineva motorina euro 5 de la lukoil si merge ok ...nu am avut probleme
            Motorina LUK e cea mai buna,am mers toata iarna cu ea si n-am problm!!

            Originally posted by alehandro69 View Post
            Motorina LUK e cea mai buna,am mers toata iarna cu ea si n-am problm!!
            am uitat sa mentzionez ca mai am in familie un golf tdi
            Last edited by alehandro69; 24 March 2009, 23:33. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Ar trebui sa exista in acest poll si surse ne ortodoxe

              Comment


              • Am folosit de curand 15litri de motorina sprint diesel de la omw, masina era f lenesa nu stiu de ce, la deal mai mare abia urca cu a 3a cand alta data mergea cu a 4a . Cand am bagat din nou top diesel5 de la petrom si a revenit. Apropo la mine nu gasesc decat euro5 de la petrom, are ceva daca pun tot de asta, loganu meu fiind euro3? Ar trebui sa meg 50km pana la omw sau rompetrol.

                Comment


                • Originally posted by alehandro69 View Post
                  Motorina LUK e cea mai buna,am mers toata iarna cu ea si n-am problm!!
                  Buna Gluma! Odata alimentat acolo m-a costat 6milioane lei

                  Originally posted by lord_wader View Post
                  Am folosit de curand 15litri de motorina sprint diesel de la omw, masina era f lenesa nu stiu de ce, la deal mai mare abia urca cu a 3a cand alta data mergea cu a 4a . Cand am bagat din nou top diesel5 de la petrom si a revenit. Apropo la mine nu gasesc decat euro5 de la petrom, are ceva daca pun tot de asta, loganu meu fiind euro3? Ar trebui sa meg 50km pana la omw sau rompetrol.
                  Nu are nimica daca alimentezi de la petrom EURO5. EURO5 inseamna ca are calitate mai buna motorina. (in tara noastra nu prea) Eu numai de acolo alimentez.
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • multumesc pt edificare.
                    Oarecum iti dau dreptate in legatura cu luk oil, cam peste tot pe unde am trecut era pustiu la ei, la omw,rompetrol sau petrom mereu era coada la pompa. Desigur ar putea fi o bizara coincidenta, dar vad ca rezultatul poll-ului cam arata ce am observat eu, 85la suta din voturi apartin altor firme decat luk oil
                    Last edited by lord_wader; 26 September 2009, 18:28.

                    Comment


                    • Originally posted by adicata2003 View Post
                      Inscrieti-va la programul Q-Protekt de la Rompetrol. Aveti siguranta ca motorul este protejat. www.qprotekt.ro


                      una din conditiile esentiale pt. repararea masinii pe banii Rompetrol va fi sa le aduceti scris de la un service Dacia agreat si de Rompetrol a unui document in care sa se specifice clar ca defectiunea se datoreaza "exclusiv carburantului folosit" - astept sa-l vad pe primul care-si repara masina pe banii Rompetrol si pe urma ma inscriu si eu

                      Comment


                      • Originally posted by adicata2003 View Post
                        Inscrieti-va la programul Q-Protekt de la Rompetrol. Aveti siguranta ca motorul este protejat. www.qprotekt.ro
                        pai va trebui sa aduci de la un service Dacia agreat de Rompetrol un document scris in care sa se mentioneze clar ca defectiunea se datoreaza "exclusiv carburantului folosit" -
                        dupa ce-l vad pe primul care-si repara masina pe banii Rompetrol, ma inscriu si eu

                        Comment


                        • Alimentez de ceva timp cu sprint diesel iar iarna cu alpin diesel de la petrom.N-am prea multi kilometri (28000)dar n-au aparut nici probleme

                          Comment


                          • am facut anu trecut 2 plinuri de la Petrom si m-au costat 180 ron(3 filtre de motorina) de la MOL nu am avut niciodata "surprize" da nici mu-mi doresc
                            Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                            Comment


                            • Cred ca mai depinde de noroc.Sint curios sa incerc noua motorina ECTO de la Lukoil

                              Comment


                              • Originally posted by boly76 View Post
                                am facut anu trecut 2 plinuri de la Petrom si m-au costat 180 ron(3 filtre de motorina) de la MOL nu am avut niciodata "surprize" da nici mu-mi doresc
                                Am ars cca 1800L (nu am fisierul langa mine...), cu alimentare in proportie de 99% de la Petrom, fara necazuri
                                Si inca ceva: maaaare atentie la filtrele de motorina! La 60 lei/buc mi se pare incert, dubios
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google