De unde alimentati cu motorina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • petrom petrom v omv

    Comment


    • moll..

      Comment


      • Originally posted by darksid3 View Post
        Am alimentat de peste tot. Mi s-a parut slaba, motorina de la Petrom...o chestie interesanta: am umplut un bidon de 5l cu motorina de la Lukoil. L-am lasat "in pace" vre-o 2 zile si m-am uitat express daca s-a depus ceva. Absolut nimic, totul ca lacrima.

        Masina a tras cel mai bine cu Efix Alto 55, dar ca o "granita" intre placebo si realitate, mi s-a parut realmente ca a consumat-o mai repede.
        Am alimentat doar de la Petrom pana acum, doar primul plin cand am luat masina am bagat de la OMV. Am fost nevoit acum 2 luni de zile din cauza unor lucrari la centura Bucurestiului (zona Chitila) sa alimentez de la alte pompe. Am bagat un plin de la Rompetrol si am avut aceasi senzatie ca se consuma mai repede. Acum se repeta situatia (de fapt Petrom-ul de unde alimentam se transforma in OMV) si am alimentat de la un alt OMV, de la Podul Grant. Se intampla acelasi lucru, se consuma mai repede, adica am consum in oras (numai in oras) de 7 la suta fata de 6,0-6,2 cu motorina de la Petrom. De ce oare, ca nu ma pricep la motoare?

        Comment


        • Revin cu o rectificare la ultima postare. La Podul Grant nu este OMV ci ditamai statia MOL. Azi dimineata am vazut. Sunt varza rau daca dupa 2 alimentari nu stiu ce statie e. Azi am pus EVO Diesel sa vad cum e. Numa de bine la toti.

          Comment


          • Mai mult de la petrom

            Comment


            • omw

              Comment


              • asa am patit si eu,se consuma mai repede dar si trage un pic mai bine decat cea de la petrom,eu zuc ca are mai multi aditivi celalalte benzinari decat petromu,ca si preturile difera ca la petrom sunt un pic mai mari,eu bag de la petrom si sunt foarte multumit

                Comment


                • De unde mai alimentați cu motorină?
                  Poate se deschide un nou sondaj ca să vedem care mai este situația după ultimele scumpiri!

                  Comment


                  • Eu alimentez in proportie de 95% doar de la OMV. Nu pot spune ca toate statiile sunt k. Cred ca cel mai bine ar fii sa alimentezi doar de la o statie de unde ai mai bagat si esti sigur ca e k motorina. Chiar daca este OMV, Petrom,..., etc. uneori se poate observa destul de clar ca difera motorina de la o statie la alta. Exemplu: Eu alimentez din OMV Pitesti statia de la Podu Viilor motorina Alpin Diesel merge super k. De aici alimentez si masinile de firma pe care le-am condus, nu am avut niciodata probleme cu injectoare, sau sa am apa in motorina kit ca am mers cu ele subturate sau blana. Caz concret. Cu motorina alpin de aici VW caddy prinde maxim 155 -165km/h. In seara de revelion, mai aveam vreo 2l de motorina si am alimentat din omv militari, statia peco de la iesire din Bucuresti pe sensul de mers catre A1. Acelasi tip de motorina tot alpin, cu un pret mai scump ca in Pitesti, ca de la Bucuresti motorina se scumpise inainte de revelion. Toate bune si frumoase, plec de acolo si ajung spre autostrada, si de aici partea frumoasa. La iesirea din Bucuresti se urca usor o panta si deja simteam cum motorul tragea de parca pusesm 700kg pe masina. Nu mai avea viatza in el. Il simteam ca si cum ceva l-ar infrana. Nu dadea sa se opreasca dar parca nu se alimenta cum trebuie, si de aici pana in pitesti mii de injuraturi, masina deabia accelera,ma chinuiam sa pot depasii un tir, iar viteza maxima nu trecea de 130 -135km/h pana in Pitesti la destinatie. Si tot asa am avut lipsa de putere pana cand am terminat tot ce aveam rezervorul ala, apoi am alimentat din nou din Pitesti si parca imi schimbase cineva motorul si imi pusese unu cu turbo.
                    Eu zic sa va alegeti o statie peco din localitate, fie ea omv, petrom, sau orice statie particulara de unde sa stiti ca motorina este k.

                    Comment


                    • In continuare, alimentez de la Rompetrol, cu efix diesel. Sunt foarte multumit.
                      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                      Comment


                      • Rompetrol - efix diesel - 99% din cazuri aceeasi statie

                        Comment


                        • rompetrol motorina care a mai trecut printr-un rezervor inainte ...truck's rulz si petrom direct in rezervorul meu.

                          Comment


                          • Eu până acum am băgat doar Alto 55 Efix nu am băgat niciodate. E mare diferență între ele ?

                            Comment


                            • numai de la petrom alimentez si am 130.000 mii cu injectoarele astea, inainte bagam motorina de la toate statiile peco si am schimbat injectoarele la doar 30.000 mii
                              Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

                              Comment


                              • E adevarat mitul ca daca mergi cu doar o liniutza sau chiar pe rosu atunci va trage gunoaiele din rezervor?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google