Ajutor! Probleme Cu OMNIASIG!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    era mai bine sa iti ia politia carnetul, aveai baza legala sa dai asiguratorul in judecata, plus nesimtitul ala cu care ai avut accident, nu isi permitea sa-l trimita pe frate-su.
    Fuarte Nervos !!!

    Comment


    • #17
      Am si eu o intrebare. ai incercat sa vorbesti cu cei de la leasing? sa le zici ca tu nu mai platesti masina sa se spele cu ea pe cap.sa vezi apoi ce se agita baietii de la omniasig.eu la mazda am casco prin omniasig, masina fiind credit la brd si cand am fost sa fac rca-ul am intrebat de casco la logan si am intrebat de ce e asa scump si de ce am franciza, ca la mazda e 4.8% si nu am franciza si mi-a zis tipa de acolo ca una e sa vorbesc eu cu ea, alta e sa vorbeasca directorul brd cu directorul omniasig sa incheie un parteneriat pentru zeci de mii de masini si nu cred ca ar dori omniasig sa piarda un asemenea client ca firma de leasing.
      era sa uit, trebuie sa te duci si cu gura mare.cateodata e bine sa mai vorbesti si urat. eu am avut 2 dosare de dauna la asirom, unu pe rca-ul unuia ca mi-a rupt o oglinda,strambat usa etc... ca nu a stiut omul sa isi asigure marfa in bena, nu l-am lasat, am fost la politie(si pe acolo cu gura mare), si a doua oara cu un parbriz spart. si la varsta cred ca suntem la fel, si de fiecare data m-am dus singur si nu i-am lasat sa ma fraiereasca.m-am dus peste tot, pana si la directorul economic si am amenintat si pe acolo cu judecata, etc daca nu imi varsa banii.
      am recitit iar mai bine si din ce vad ei au primit atunci actele, prima data, si banuiesc ca ala a scris ca e fratele, trebuie sa iti spuna de atunci,sa nu le accepte, spune-le ca e vina lor,ca in zicala aia daca nu au belit ochii... si acum sa plateasca.
      Last edited by laur_cos; 7 November 2009, 02:23.
      zoom-zoom

      Comment


      • #18
        @ laur_cos Nu am incercat sa vorbesc cu aia de la firma de leasing, urmeaza ca in cursul saptamanii viitoare sa le prezint cum sta problema. Momentan bat pasul pe loc, masina e dusa in service, si in legatura cu reparatia le-am spus sa mai astepte putin, deoarece astept raspuns de la CSA, dupa asta sa vad ce demersuri mai pot face...

        Si mai e o problema; daca eu pun piese SH pe masina, ma intreb daca o sa comenteze OMNIASIG-ul, si sa imi recalculeze polita CASCO...

        Comment


        • #19
          DKG decit sa repari masina din banii tai din moment ce ai asigurare CASCO dao-n masa si nu mai plati ratele la leasing.
          Cu banii pe care ii dai pe reparatie mai bine dai avans si-ti iei alt logan de la o alta firma de leasing sau unul sh.
          Da un telefon la firma de leasing si explicale situatia. Mie personal mi se pare de domeniul fantasticului ceea ce povestesti tu aici.

          Bafta!!
          Last edited by usr1; 8 November 2009, 19:31.

          Comment


          • #20
            DKG ia-ti urgent un avocat lasa profesionistii sa faca treaba, o sa te coste muult peste 100 milioane, o lampa stop crapata 2 cm si spoiler spate lasat 1 cm si crapat 2-3 cm m-a costa 1263 de lei fix.
            Nu stiu daca am voie cu linkuri dar un forum bun pe teme juridice este avocatnet.

            Comment


            • #21
              Am primit si raspunsul de la CSA zilele trecute..
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Oo e groasa tre sa ii dai in judecate pentru ne indeplinirea conditiilor contractuale
                Si eu am casco la ei si la un an au cazut ghinde pe ea si mi-a ciuruito am fost la ei am facut dosar de dauna si la intoarcere spre casa m-a lovit unu.
                A doua zi aceeasi distractiie m-am dus cu vorba buna dar am respectat toate regulie politie, ala care m-a lovit si al doilea dosar de dauna reparatia sa efectuat dar a crescut prima la casco, asta e cel putin e reparata
                La asigurarea de anul acesta imi scrisese aia valoare casco pe an, nu valoare asigurarii masini i-am atras atentia ca masina mea nu face 2300 lei si atunci si-a dat si ea seama si a dat telefoane sa afle valoarea,deci mare atentie

                P.S. Sumele din cate stiu sunt in lei nu in euro aia e doar vrajala nu poti achita o factura in euro ca nu esti banca,valoare in lei la curs euro din ziua respectiva,pe tine nu te intereseaza ce au aia in calculator atat timp cat tu ai asigurarea originala cu suma care trebuie.Cat despre declaratia lu ala nu cred ca e treaba ta nu tu ai declarat ca ai fost in masina lu ala, e problema lor sa fie sanitari daca nu au declarat ce trebuie
                sigpic

                Comment


                • #23
                  sal

                  ma ce pot sa spun no comment , Si eu am RCA si FULL CASCO la OMNIASIG , de 1 an jumatate si nu am avut probleme cu ei . Bafta incontinuare

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google