Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai dai dracului de hoti!
    Este aberanta oricum ideea de a avea RCA-uri atat de mari, chiar daca n-ai facut daune.
    Daca ai facut, plateste tata. Dar sa platesti asa de mult, incat sa te uiti de 3 ori la culoarea semaforului, la pietoni si la liniile de pe sosea!
    CIne a facut trebuie sa plateasca.
    Nu trebuie sanctionat tot tineretul. Si doar putoretul si cocalaretul. Aia de nu dau 2 lei pe regulile de circulatie!

    Comment


    • Oricum RCA nu e doar 2 plinuri de carburant, in medie. 2 plinuri de carburant costa RCA-ul cel mai ieftin, pentru un sofer fara daune.
      Ala viseaza ca toti sunt prosti si-l aproba.

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        Nu trebuie sanctionat tot tineretul. Si doar putoretul si cocalaretul. Aia de nu dau 2 lei pe regulile de circulatie!
        Multi dintre aia de care spui au masina "pa bulgaria", ii doare la banana.
        Last edited by Kojak; 11 December 2014, 11:03.

        Comment


        • In Danemarca daca esti rezident, trebuie sa inmatriculezi masina pe DK in 2 saptamani, altfel iei o amenda mare de tot si pot sa-ti retina si masina.
          Nu tine faza, ca masina nu e pe numele tau, aia mai intai trag spoi pun intrebari.
          La noi se circula cu masini pe Bulgaria pentru ca se poate.

          Comment


          • Euforic fiind sub influenta cotatiei mele de RCA va scriu acest mesaj.

            Pe 9.12 mi-a expirat RCA la agregat. Pe 10.12 RCA costa 1050ron pe 1an, si azi am dat comanda la RCA pretul cel mai mic 385 de ron ... asa mai vii de acasa, mai ieftin decat anul trecut cand am platit 480 de ron tot pe 1 an.

            Incepand de ieri m-am experimentat in conducerea autovehiculelor....

            Deh cadou de 30 de ani impliniti, din partea celor de la ASF

            Comment


            • bucura-te cat poti. scoateti voi spatiile dintre 4 si tuning, in doua locuri
              http://www.4 tuning.ro/asigurari-auto/rca-mai-scump-de-la-1-ianurie-vezi-la-cat-ajunge-asigurarea-obligatorie-in-orasul-tau-24675.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_195492

              Comment


              • in curand imi va expira rca incheiat la astra. cu cine sa continui?
                sigpic

                Comment


                • cu cei mai ieftini.

                  Comment


                  • Cea mai buna oferta, la ora asta, o am de la...Generali...dar mai am aproape o luna juma' pana imi expira polita actuala. Chiar mai mica cu cca. 20lei fata de anu' trecut.
                    E sigura scumpirea incepand cu 01 januarie 2015, ptr. toate categoriile de soferi tineri / batrani, cu sau fara daune?
                    Attached Files

                    Comment


                    • Da, e sigura. Sigura ca orice alt lucru sigur din Romania. Mai sunt 16 zile pana la 1 ianuarie, se pot intampla multe...
                      Dar! In cazul in care nu se scumpeste, nici nu se va ieftini, asta-i clar. Asa ca, personal, as face-o de acum.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Si eu as face-o...da' pe configuratoru' ala de al emag, nu pot selecta inca data de cand sa-mi intre noua asigurare, cea mai intarziata (pe care am si pus-o) de la care se poate face, e 13.01.2015. Asta inseamana deci maxim cu 30 zile inainte.
                        Mie imi trebuie incepand cu 28.01.2015...
                        Daca nu se schimba nimic, o pot face de pe 29 sau 30 decembrie a.c. cu incepere de cand am nevoie, adica 28 jan.
                        Last edited by Kojak; 15 December 2014, 15:11.

                        Comment


                        • Atunci n-o faci.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Trebuia sa-ti cumperi masina mai devreme acu' 8-9 ani, asa puteai sa-ti faci RCA-ul in decembrie.

                            Comment


                            • da, m-am miscat cam greu in anu' ala de gratie, 2006.

                              Originally posted by Niki View Post
                              Atunci n-o faci.
                              pai n-o fac mah, doar ma amagesc si io

                              oricum, la simularile astea online, azi e un pret, maine e altu'
                              asa ca maine daca mai fac o simulare o sa-mi iasa la altii cel mai ieftin scor.
                              Last edited by Kojak; 15 December 2014, 15:15. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • eu am facut o cu 560 lei acum 6 luni, si acum 3 zile cu 510 lei....euroins, b3, 28 ani

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google