Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lasa sa faca bani pe prostia noastra ca asa meritam!

    Comment


    • da...si pe langa preturile lor nejustificat de mari, firmele reziliaza cotnractul prematur, ca na, exista articolul 19 lit 1...asta e... si noi ne-o facem
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • uite de asta nu o sa mai merg la vot, m-am saturat de promisiuni si de magarii

        Comment


        • Nici eu nu o sa ma duc la vot dc sa le bag in buzunar 15000 euro pe luna macar stiu ca nu i-am votat!

          Comment


          • Fratilor cred ca trebuie sa trecem la biciclete . Asigurarile se scumpesc de numa , benzina la fel , piesele nu mai vorbesc. Deci... biciclete ca la chinezi.

            Comment


            • se scumpesc fix cu nesimtire si nejustificat...eu unul sunt dispus sa trec la bicicleta...
              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

              Comment


              • Hehe ! Somnul ratiunii(natiunii daca vreti) naste monstrii ,dupa cum spunea un clasic .
                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                Comment


                • RCA pe 6 luni la Alianz- 192 lei, in 02.06.2009, cu reducere ca am si CASCO la ei. Saptamana trecuta ar fi costat doar 180 lei. No coment, ca iar a inceput sa se scumpeasca benzina, desi pretul petrolului e mai mic de 3 ori ca anul trecut!
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • De luna ce vine asigurarea RCA sa scumpit cu pana la 40% asa a zis la tv ce ne facem?

                    Comment


                    • scumpe rau asigurarile astea, da nu fac casco chit ca costa 1500 ron/an. E un plus de siguranta, da si la buzunar, conteaza. Cel mai ieftin e cel mai bun, ca obligatoria nu beneficiaza vinovatul de ea, nu ma vad vinovat, deci e facultativa.

                      Comment


                      • Ma contraziceam cu cineva care a adus sin germania o masina si avea pierdut brifi si cartea mica ca nu ma pricep si a facut nr. rosi vreo 3 luni si cand a facut pe ultima luna il suna de la inmatriculari ca au venit actele de la identificare de la bucuresti si poate sa faca numere definitive ,el a fost la rar a platit taxa si cand a facut nr. rosi a facut si asigurare care expira peste 2 sau 3 luni si politaiu de la ghiseu i zice ca trebe sa faca asigurare eu i-am spus ca este valabila in continuare si pe ne definitive ca este tot aceeasi masina si se poate transfer este adevarat?

                        Comment


                        • Nu, asigurarile pentru numere rosii se fac pe o singura luna, cat sunt valabile numerele rosii, in momentul cand inmatriculezi definitiv trebuie o noua asigurare pe un an sau sase luni.

                          Comment


                          • Da inteleg ce zici dar el are asigurare facuta pe 6 luni facuta pe nr. rosi ca era ceva probleme cu actele si putea sa faca nr.rosi pana cand se rezolva problema nu cum este normal de maxim 3 ori!

                            Comment


                            • Se poate duce la firma de asigurari cu actele de inmatriculare si cu noua asigurare, iar cei de acolo sunt obligati sa ii returneze proportional din suma platita.

                              Comment


                              • am un logan 1.4 luat in leasing si luna viitoare ( pe 28 august) tre sa imi fac un nou RCA ! ma puteti ajuta cu cateva raspunsuri?

                                1. daca eu sunt utilizatorul tre sa imi fac RCA pe persoana juridica sau fizica?
                                2. daca mi-am facut masina (vopsit o portiera si aripa stanga spate) luna viitoare o imi vina CASCO mai mult? mentionez ca am casco multianual. Aia de la leasing mi-au zis ca nu voi plati mai mult ! asa e?


                                multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google