Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • depinde si cand este incheiata polita. tarifele se modifica de regula pe fiecare luna, dupa 15 ale lunii in mare parte.
    tariful corect poate fii dat doar in momentul in care se introduc toate datele. poate va ajuta: http://www.rca-ieftin.ro/compara.php

    Comment


    • Anul trecut am achitat 462 lei/an la Carpatica,din ce am inteles firma are serioase probleme de credibilitate.A mea asigurare expira la sfarsitul acestei luni,detin o locomotiva 1,6; ce firma de asigurare imi recomandati? multumesc!!!

      Comment


      • Originally posted by cargo61 View Post
        Anul trecut am achitat 462 lei/an la Carpatica,din ce am inteles firma are serioase probleme de credibilitate.A mea asigurare expira la sfarsitul acestei luni,detin o locomotiva 1,6; ce firma de asigurare imi recomandati? multumesc!!!
        lasa-mi un nr de telefon sau o adresa de mail, sa te putem contacta. este bine sa facem un calcul pe datele exacte - sa iti spunem cel mai bun pret.
        sau poti calcula tu cu datele exacte pe http://www.rca-ieftin.ro/compara.php

        Comment


        • Am facut RCA la OMNIASIG, Logan 1,6/1an 298 lei,foarte convenabilSalutari!!!

          Comment


          • hehehe...inca o stire despre vestita societate "CARPATICA "
            Cu polita RCA intr-o mina si o plangere in cealalta, zeci de soferi le-au cerut ajutorul politistilor din Bucuresti. Sustin c-au avut ghinionul sa fie loviti in trafic, dar compania de asigurari Carpatica, unde cei vinovati aveau asigurare le-ar fi transmis ca accidentul nu a avut loc. Uluiti de-un asemenea raspuns, oamenii vor sa-si caute dreptatea pana-n panzele albe.



            Succesuri ...!
            Inchei Orice Tip de Asigurari !

            0740510556

            Comment


            • Unul zice asa:

              Atata vreme cat iti faci asigurare de care tu NU BENEFICIEZI nu inteleg de ce sa iti faci o asigurare la o firma buna unde costul ei este mai mare si unde daunele se platesc. Ce rost are sa iti faci RCA la alianz cand NICIODATA nu beneficiezi tu de acl RCA.

              Inclin sa ii dau dreptate, oamenii aleg ce e mai ieftin pe piata, pentru simplu fapt ca exista acel ceva ieftin.
              Cine are RCA la o firma tepara, nu risca nimic daca loveste pe cineva. Am auzit ca poate fi chemat in instanta pentru daune, ei bine, nu-i chiar asa. Cel vinovat de acident incheind polita RCA, si-a indeplinit obligatiile legale pentru a circula pe drumurile publice. A transferat la asigurator toata raspunderea materiala pentru accidentele pe care la va produce.

              Comment


              • Ma rog, fiecare cu parerea lui !
                Un lucru imbucurator pentru mine a fost ca am primit un rca gratuit pe 6luni de la Service APAN ! M-a lovit cineva , respectivul avea asigurare la Omniasig -foarte bun ! Am fost la Omniasig , mi-a dat directiva catre Service Apan -costurile reparatiei 3200 lei ! La sfarsit dupa ce am semnat declaratia de primire a masinii , am mai si primit bonus un RCA gratuit pe 6 luni ! Super Tare !
                Desi lucrez in asigurari de 4 ani , niciodata n-am avut o astfel de promotie ! D

                Succesuri !
                Inchei Orice Tip de Asigurari !

                0740510556

                Comment


                • Am incheiat si eu RCA la Astra, 245 RON pe un an, motorizare 1.4.
                  http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                  Comment


                  • Salutare.
                    Am fost si eu implicat intr-o tamponare, mai bine zis am fost lovit in spate, am fost la politie unde cel vinovat si-a recunoscut vina si mi-a dat asigurarea - la Asirom. Am fost luni la Asirom ( 28 mart.) mi s-a facut dosar de constatare ( bara spate, portbagaj si triple de inlocuit, tablier bara spate de indreptat ) dupa care am fost tot in acea zi la un service ce are decontare directa cu asiromul pentru reparatie. Problema este ca nici pana in ziua de astazi service-ul nu a primit confirmare de la asirom pentru a incepe reparatia masinii. Cica trebuie sa vina nu stiu ce accept de la Bucuresti, dupa care vine agentul constatator in service si da verde la inceperea lucrarii.
                    Intrebarea mea este daca e normal sa dureze atat de mult acest accept de la asigurari.
                    Multumesc.

                    Comment


                    • Originally posted by Florin_KDF View Post
                      Salutare.
                      Am fost si eu implicat intr-o tamponare, mai bine zis am fost lovit in spate, am fost la politie unde cel vinovat si-a recunoscut vina si mi-a dat asigurarea - la Asirom. Am fost luni la Asirom ( 28 mart.) mi s-a facut dosar de constatare ( bara spate, portbagaj si triple de inlocuit, tablier bara spate de indreptat ) dupa care am fost tot in acea zi la un service ce are decontare directa cu asiromul pentru reparatie. Problema este ca nici pana in ziua de astazi service-ul nu a primit confirmare de la asirom pentru a incepe reparatia masinii. Cica trebuie sa vina nu stiu ce accept de la Bucuresti, dupa care vine agentul constatator in service si da verde la inceperea lucrarii.
                      Intrebarea mea este daca e normal sa dureze atat de mult acest accept de la asigurari.
                      Multumesc.

                      Conform "Ordin nr. 12/2008 pentru punerea în aplicare a Normelor privind procedura de întocmire şi eliberare a documentului de introducere în reparaţie a vehiculelor " -Articolul 3 - Asiguratoru /Societatea de Asigurare - are la dispozitie 15 zile de eliberare a documentelor pentru introducerea autovehiculelor in reparatie ! Peste acest numar de zile , se penalizeaza cu 0,1 % din valoarea totala a daunei !
                      Deci trebuie oleaca sa tipi( sa faci scandal ) la ei sa grabeasca actele ! Sper ca ti-am putut fi de ajutor !

                      Succesuri !
                      Inchei Orice Tip de Asigurari !

                      0740510556

                      Comment


                      • Am facut asigurare prin Rca_ieftin la Asirom 393ron(242ronei eu, 151roni suportati de ei) 1.5 dci, pe 12 luni, fara daune anterioare. bonus 2 pe polita veche, pe asta B4 si sper ca sa 'inaintez' in bonusuri pana la ultima clasa.

                        Comment


                        • Ma bucur ca te-am putut ajuta. Iti doresc sa tot urci in clasa bonus malus.
                          mult succes.
                          oricand ai nevoie de ajutor ne dai un semn. te ajutam cu placere cu cel mai ieftin rca, si nu numai.

                          Comment


                          • Salut !
                            Eu am leasing la RCI si factura de RCA (Omniasig) mi se emite anual.
                            Anul trecut am platit 1200 RON, ceea ce mi se pare foarte mult.
                            Nici nu stiu la ce sa ma astept anul acesta. I-am sunat pe cei de la RCI Leasing si le-am transmis intentia mea de a face RCA la o alta societate. Mi-au spus ca nu este posibil.Oricum o sa le fac o solicitare si prin e-mail. Mi se pare exagerat sa platesti 1200 RON RCA pentru un Logan MCV 1,6 MPI din 2008.
                            Se mai afla careva in aceasta situatie ?
                            I'm gonna make you an offer you can't refuse !

                            Comment


                            • Originally posted by MCV View Post
                              Salut !
                              Eu am leasing la RCI si factura de RCA (Omniasig) mi se emite anual.
                              Anul trecut am platit 1200 RON, ceea ce mi se pare foarte mult.
                              Nici nu stiu la ce sa ma astept anul acesta. I-am sunat pe cei de la RCI Leasing si le-am transmis intentia mea de a face RCA la o alta societate. Mi-au spus ca nu este posibil.Oricum o sa le fac o solicitare si prin e-mail. Mi se pare exagerat sa platesti 1200 RON RCA pentru un Logan MCV 1,6 MPI din 2008.
                              Se mai afla careva in aceasta situatie ?
                              Nu esti singurul in aceasta postura ! Totul depinde de contractul tau de leasing! Subiectul acesta cu RCI LEASING este dezbatut in topicul = "AUTO FINANCIAR "!
                              Intradevar , prima de asigurare este foarte mult ! La aceeasi firma daca este sa facem un calcul ,pe o alta masina ,similara cu a ta , este la jumate prima anuala , sau poate chiar mai putin ! Ironic nu ?)
                              Inchei Orice Tip de Asigurari !

                              0740510556

                              Comment


                              • chiar si CASCO este mai ieftin...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google