Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doar discutii intr-un proiect. Al 3478-lea proiect de modificare privind RCA in ultimii 10 ani.
    Degeaba spui ce vrei sa faci, daca apoi constati ca nu sunt posibilitati tehnice.
    Important e ca, probabil, RCA va tot creste: pentru unii mai mult, pentru unii mai putin.
    Last edited by mr.K; 11 January 2016, 13:54.

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Bugetarii conduc mai atent de au reduceri la RCA?
      Conduc mai incet; ca e grasi.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • nu se grabesc la munca ... salarul e fix oricum.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Sity Insurance astia, cum sunt, tot pe butuci ca Euroinsu sau Carpathica?
          Ies la pana in 350lei/an, daca cumpar asigurarea de la ei.

          Comment


          • baga, ma, la ei, ca oricum esti acoperit de BAAR si altele.
            de ce sa dai bani aiurea pe o polita ?
            si nu cred ca-si mai permit sa dea una faliment, ca iese groasa.

            Comment


            • eu zic sa stai calm cu city

              am patit-o

              am auzit azi la stiri ca vor sa schimbe ceva la rca, in sensul ca daca faci accident, fiecare sa-si repare masina pe propriul rca iar rca-u nevinovatului sa-si recupereze banii de la rca-u vinovatului

              daca se face asta, sa vezi ce tragi cu city sau alte bombe dastea

              asigurarea la city cu cel cu care am avut eu probleme, la un passat 2006 2.0tdi a fost de 367 pe an. misto, nu?

              cati dintre cei loviti de altii cu asigurari dubioase si-au recuperat banii de la baar-u asta sau cum ii zice? intreb si eu

              mai bine la unu serios

              auzi ca nu-si permit sa dea faliment... pai e dupa capu lor?

              astra crezi ca a vrut/si-a permis?

              vreo 3 companii sunt susceptibile de faliment iminent si tu mergi fix la unu din aia 3?!

              politele vor creste si pt alte abateri in trafic, fiecare asigurator te va putea controla prin cnp daca ai avut amenzi pt depasirea vitezei sau alte minuni. daca te gaseste cu abateri, chiar daca nu ai avut accident, iti va mari polita. nu scapi nici daca schimbi asiguratorul, va tine cont si el de antecedentele tale

              de asemenea vor sa introduca sanctiuni, care vor afecta pretul politei, si pt soferii agresivi: daca dai flasuri, claxonezi, mergi aiurea pe drum, nu pastrezi distanta fata de cel din fata (adica daca mergi in fundu lui) primesti amenda

              mie mi se pare ok, tempereaza soferii teribilisti/agresivi
              Last edited by cristi....; 12 January 2016, 23:26. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Tu chiar crezi tot ce spun aia la tv, sunt aruncate pastile ca sa ia ochii tuturor de la probleme mult mai importante din tara. E foarte adevărat, ca o poliță de câțiva lei nu poate acoperi daunele mari, ca au ei de unde sa tragă de la tinerii pana în 30 de ani. Om trai și om vedea, pana la urma fiecare alege cea mai ieftina poliță, culmea la mine Euroins, Carpatica și City erau mai scumpe decât Asirom.

                Comment


                • Originally posted by cristi.... View Post

                  de asemenea vor sa introduca sanctiuni, care vor afecta pretul politei, si pt soferii agresivi: daca dai flasuri, claxonezi, mergi aiurea pe drum, nu pastrezi distanta fata de cel din fata (adica daca mergi in fundu lui) primesti amenda

                  mie mi se pare ok, tempereaza soferii teribilisti/agresivi
                  Si de unde vor sti ei cate claxoane, flash-uri a dat fiecare conducator? Prin intermediul politiei? Asta cu claxoanele si cu flash-urile e absurda. Doar nu claxonezi ca sa te afli in treaba, ci ca sa previi un accident sau ca sa il avertizezi pe cel din fata ta ca a gresit. Si cu flash-urile: poate dau un flash din greseala (acelasi lucru si pt claxon) - hop penalizare. O idiotenie. Nu cred ca vor cumula ei aceste "inegalitati".

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    culmea la mine Euroins, Carpatica și City erau mai scumpe decât Asirom.
                    si la mine a iesit la fel. si erau cu mult mai scumpe..

                    Comment


                    • În birourile Autorităţii de Supraveghere Financiară (ASF) şi în Parlament se discută zilele acestea despre un proiect legislativ în ceea ce priveşte poliţele RCA. Care e principala schimbare? Potrivit unor surse ASF, şoferii care au avut abateri în trafic ar putea plăti RCA mai mare în 2016.



                      Tot mai multi soferi români aleg sa circule pe soselele publice fara asigurarea obligatorie RCA, din cauza pretului mare perceput de firmele de asigurare, atrage atentia Consiliul Concurentei.


                      http://www.pro motor.ro/masini-noi/news/cum-se-va-calcula-polita-rca-se-iau-in-calcul-noi-factori-14961111

                      Dacă în privinţa tarifelor practicate de companiile de asigurări, care în ultimul an au înregistrat o creştere vertiginoasă, cel puţin în ceea ce priveşte poliţele RCA, ASF nu poate interveni pentru...
                      Last edited by cristi....; 13 January 2016, 03:00. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • astea sunt daca si cu parca. poate sa se implementeze prin 2020...

                        Comment


                        • Asirom 878 ron si euroins 1401 ron? Cum suna?

                          Comment


                          • Uniqa, cum sunt?

                            Comment


                            • Brici sunt.

                              Comment


                              • Atunci, p-astia i-am ales, la 360lei/an.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google