Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Făcând un raport pret/nr. Km autostrada o sa vezi ca nu sunt scumpe.
    sigpic

    Comment


    • Nu stiu ce indicator e ala mentionat de tine, dar mai ieftin ca la noi NU EXISTA.
      Tot asa, asigurari mai ieftine ca la noi sunt pe la bulgari.
      Nu asigurarile sunt scumpe, ci romanii sunt saraci.
      Last edited by mr.K; 26 June 2016, 19:29.

      Comment


      • saraci , dar fuduli
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Si smecheri. Avem cel mai scump pret pe km de autostrada construit , de calitate nu mai vorbesc!

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Nu stiu ce indicator e ala mentionat de tine, dar mai ieftin ca la noi NU EXISTA.
            Pai la austrieci dai 8,80euro pe vigneta de 10 zile...dar traversezi toată tara numai pe autostrăzi. La unguri dai 3000forinti și traversezi toată Ungaria numai pe autostrăzi. La noi...

            Împarte prețul vignetei la numărul de km de autostrada al fiecărei tari și vezi Cum da. Apoi spune dacă e cel mai ieftin la noi! Important este prețul plătit pe unitatea de măsură, km, kg, L,...
            Last edited by MihaiiahiM; 26 June 2016, 22:39.
            sigpic

            Comment


            • Si in afara de asta la noi platesti si taxa de pod sau cum se mai numeste aia pe A2, dupa ce platesti rovigneta sa-ti rupi masina in gropi.

              via Tapatalk

              Comment


              • Pe A2 nu ai taxa de autostrada, taxa de pod e separata.
                Asigurarile si taxele de drum nu sunt asa stresante in Romania, sunt sub media europeana pretul carburantului e cel care e la nivel european.
                Sa nu tipam dupa asigurari si autostrazi la nivel european, ca le vom plati din salarii romanesti.

                Comment


                • Aha!!! Mai bine ne lăsau drumuri pietruite (neasfaltate) ca sa nu ne ia bani pe rovigneta. Bună gândire! Așa au gândit și politicienii noștri.

                  Pai Cum sa vina ungur', austriacu', neamtu', pe litoralul romanesc sau în delta când el face de la Viena pana la Arad 4ore și de la Arad la Constanța 11ore!
                  Last edited by MihaiiahiM; 27 June 2016, 08:31.
                  sigpic

                  Comment


                  • ! Mai bine ne lăsau drumuri pietruite (neasfaltate) ca sa nu ne ia bani pe rovigneta.
                    Eu n-am zis asa ceva. Sa avem milioane de km de autostrazi din punctul meu de vedere. Oricum vor fi pustii, daca vor avea taxa. Daca se va putea circula pe ele ca pana acum, doar cu rovinieta, vor fi pline.
                    Pai Cum sa vina ungur', austriacu', neamtu', pe litoralul romanesc sau în delta când el face de la Viena pana la Arad 4ore și de la Arad la Constanța 11ore!
                    Stai calm ca nu vine niciunul din astia la noi pe litoral nici daca ai avea autostrada, problema fiind alta, anume ca la altii e mai frumos, mai civilizat si mai ieftin.

                    Asigurarile vandute la pret de dumping in Romania au facut ca sistemul despagubirilor sa descurajeze pana si soferii care cumparau asigurari la firme mai bine cotate.
                    Dupa inca vreo 2-3 falimente, vor ramane mai putini asiguratori care isi vor impune punctul de vedere, marind asigurarile cat cred ei.
                    Last edited by mr.K; 27 June 2016, 08:45.

                    Comment


                    • Pret

                      Carpatica Asig

                      12 luni

                      clasa B/M - B10

                      355 lei

                      Comment


                      • Am o intrebare (de fapt doua) care mi-a(u) venit cand mi-am adus aminte unde mi-am reparat masina pe asigurare la euroins. Daca ma juleste careva din vina lui si are la carpatica sau euroins, iar eu am casco, pot s-o fac unde vreau eu prin casco cu regres la alegerea mea, direct, sau sunt obligat sa incerc intai la ceilalti? Imi creste valoarea politei casco in cazul asta?

                        Comment


                        • Cica nu-ti creste Casco la reinnoire.Asta zic cei de la " notificari daune".
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Omniasig
                            12 luni
                            B10
                            509 lei

                            Comment


                            • Omniasig
                              12 luni B0 840 ron..motorizare 1,2. Varsta 36 ani Bucuresti
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • intrebare : daca am 2 masini pe numele meu , vand una din ele si cumpar alta (eventual pe aceleasi numere de inmatriculare) pastrez bonusul ?
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google