Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RCA Astra, motor 1.4- pe 12 luni, malus 0, 247 lei.
    Era mai ieftin la Euroins si Carpatica , cu cativa lei, am zis pas, motive evidente. Nici Astra nu-s cu mult mai breji, dar altii a sarit calul la preturi si.........
    Trebuie sa ajungem sa ne pese si de cei care ar avea de suferit din cauza noastra (chiar de e dorit sa nu se ajunga la aasa ceva, accidente vad zi de zi).
    Drumuri bune si fara incidente.

    Comment


    • Originally posted by aditzugl View Post
      Poi , cei din sectorul bugetar , sufera cel mai mult ! Statul le-a redus salariile , le-a schimbat codul muncii , si acuma parca s-au intors in anii in care , albii ii calarea pe negrii !Doua motive destul de bune de a le acorda reduceri!

      Si din cate am inteles ,cei de la Asirom , au facut un studiu , si au realizat ca cei de la buget sunt cei mai precauti , cand vine vorba de condus !
      Eu am intrebat ce relevanta-incidenta are faptul ca esti bugetar (ori sotia) asupra comiterii unui accident...Tu zici de bugetari afectati, daca sunt somer pot sa obtin o reducere? Daca ai copil este evident, conduci prudent; daca esti pensionar...evident conduci mosnegeste (ne referim la majoritatea lor); daca ai o varsta mica, nu esti bine vazut (statistica, nu "studiul" spune asa ceva!) si exemplele pot continua.
      Dar ca apartii sectorului bugetar si obtii reducere, sau ca bugetarii conduc prudent...nu o cred. Nu are relevanta statistica.

      Cand mi-am reinnoit polita, in Decembrie pe un an, am observat aceasta reducere de "bugetar" (sotia fiind angajata acolo). Polita noua are valoarea de 453 lei, cu o chitanta anexa pentru bonus. Practic am platit cca 250-260 lei.
      Nu am reusit sa inteleg de ce se ofera acest bonus de "bugetar"?...
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • Cum eu nu inteleg de ce unii asiguratori ofera reducere in cazul conducatorilor femei.
        Stiu ca se zice ca ar conduce mai prudent, realitatea spune alta, insa. Mai nou, multe incidente se produc in parcare, deci cat de prudenta ar fi o femeie, nu poate sa suplineasca lipsa de indemanare la parcare, si poc masina aluia de alaturi.
        Drace, unde mai e egalitatea aia pentru care s-au luptat feministele de prin anii '70?

        Comment


        • Originally posted by 77sky View Post
          Eu am intrebat ce relevanta-incidenta are faptul ca esti bugetar (ori sotia) asupra comiterii unui accident...Tu zici de bugetari afectati, daca sunt somer pot sa obtin o reducere? Daca ai copil este evident, conduci prudent; daca esti pensionar...evident conduci mosnegeste (ne referim la majoritatea lor); daca ai o varsta mica, nu esti bine vazut (statistica, nu "studiul" spune asa ceva!) si exemplele pot continua.
          Dar ca apartii sectorului bugetar si obtii reducere, sau ca bugetarii conduc prudent...nu o cred. Nu are relevanta statistica.

          Cand mi-am reinnoit polita, in Decembrie pe un an, am observat aceasta reducere de "bugetar" (sotia fiind angajata acolo). Polita noua are valoarea de 453 lei, cu o chitanta anexa pentru bonus. Practic am platit cca 250-260 lei.
          Nu am reusit sa inteleg de ce se ofera acest bonus de "bugetar"?...
          Poi am specificat de ce au reducere asa mare , uneori si cu 150 lei ! Si da, Asirom iti ofera reducere daca esti somer ! EU am specificat si mai sus , ei nu pot oferi reduceri , doar pentru ca asa vor ei ! Trebuie sa-i dea o alta fata, si au gasit acest argument ! Intr-o perioada era chestia la Asirom , ca plateai in 2 rate , si multa lume a inteles gresit toate chestia asta ! Cand de fapt ei iti ofereau o reducere pentru ca faci la ei RCA , diferenta ce echivala din reducere , o trecea intr-o anexa cu specificatia ca este a doua rata , care o plateste ASIROM ! Deci aceeasi mancare de peste dar cu alt miros !
          Tot asirom ofera reducere si pentru faptul ca esti femeie , care tot conform statisticilor lor , conduc mai prudent ! Aceste statistici la fac ei la sediul lor , pe lotul lor de clienti , nu vine vreo institutie autorizata si calculeaza !
          Tot Asirom ofera reducere daca ai copil in intretinere , sau esti elev/student! Ce relevanta are...intrebai pe ei..ca aici nu stiu , dar raspunsul o sa fie tot ceva legat de statistici...)
          In privinta copilului , Generalii ofera reducere de 25% la RCA daca ai copil sub 18 ani ! Si tot aceasta firma ofera reduceri de pana la 30% daca conduci o masina marca OPEL ! De ce OPEL !? Pentru ca , conform statisticilor facute de ei , conducatorii de masini opel au avut cele mai putine incidente ! Prima oara am zis ca este o gluma , dar nu, au facut si o sectiune separata la RCA si CASCO pentru conducatorii OPEL !
          Inchei Orice Tip de Asigurari !

          0740510556

          Comment


          • micutzu666, iti pot spune eu de ce acte ai nevoie pentru asigurarile obligatorii de locuinta: datele proprietarului (nume, prenume, cnp), adresa, anul de constructie al blocului/casei.
            Polita se incheie pe o perioada de 12 luni si costa 20 euro (daca suma asigurata este de 20000 euro) - cand locuinta este construita din materiale care sunt tratate chimic si/sau termic, de exemplu caramida, bca, beton, lemn tratat. Ce riscuri sunt acoperite?
            cutremur, inundatie (naturala, ca revarsare de ape), alunecare de teren, incendiu, trasnet, explozie, caderi de corpuri, izbire de catre vehicule, grindina, furtuna, vijelie, tornado, ploaie torentiala, furt, apa de conducta (in limita a 1000 euro) - inundatiile datorate avariilor accidentale ale conductelor (fie din casa asiguratului, fie de la vecini), vandalism. te putem ajuta cu toate detaliile la nr de telefon 021.9799. Succes!

            Astazi, cel mai ieftin RCA este: 160.85 lei, pentru autoturism, pana in 1390 cmc, 6 luni, fara daune. La nr de tel 0219799 va putem spune tariful exact pentru autoturismul dvs.
            Last edited by Rca-ieftin; 8 March 2011, 13:30. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • voi va plangeti ca platiti mai putin ??????? duceti-va la tiriac la generalii sau la altele grele. dati bani pana nu mai puteti. dar stiti ce ? mai bine platiti un RCA ieftin si luati-va un CASCO bun. asta este mult mai important.... eu sunt trecut prin asta. uitati-va la my ride. doua accidente fara vina mea. un cal si un autor necunoscut. paguba totala 16.200.ron. CASCO sa traiasca. fostul Asiban acutual Grupama. au dat acceptul de plata fara sa clipeasca
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • @razvan are dreptate. CASCO e important (stiu ce zic, 7 daune cu autor necunoscut-asigurator Groupama).
                Dar nu numai.
                Evitati Carpatica si Euroins pentru RCA.
                Intr-o tara normala, firmele astea 2 erau demult dizolvate. Ii trateaza pe toti de hoti, intelesi. Or fi 1-2 la mie care se inteleg in defavoarea firmei de asigurari, dar la panaramele astea 2 de firme, rata refuzului la despagubire e de 20-30% in unele judete.
                Last edited by mr.K; 8 March 2011, 14:05.

                Comment


                • Rca-Ieftin@ multumesc de raspuns,dar am facut deja asigurarea!Pentru neseriosi,muuulta paguba!
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Cativa ieseni pagubiti de activitatea Carpatica Asig au decis ieri sa protesteze intr-un mod inedit. Ei au blocat intrarea in sediul firmei de pe strada Sf. Lazar cu masini avariate, pe care au lipit afise prin care imputa firmei de asigurari starea masinilor. "Sunt vinovat ca am parcat regulamentar, iar Carpatica nu rezolva cazul de aproximativ 2 luni", scria pe unul dintre afise. Reprezentantii Carpatica au refuzat sa discute cu reporterii BUNÃ¥ ZIUA IASI despre acest protest.
                    Mentionam ca o parte dintre pagubitii Carpatica Asig au inceput sa se asocieze pentru a deschide in comun o actiune in instanta impotriva firmei.
                    Se ajunge la asociatii ca in cazul clientilor bancii.

                    Nu faceti RCA la Carpatica si Euroins, in caz ca veti lovi pe cineva cu masina, o sa il puneti in dificultate

                    sa-si repare masina. Ganditi-va ca puteti fi lovit la randul vostru de unul care are RCA la firmele astea

                    doua
                    .

                    Doar nefacand asigurari la firmele astea de 2 bani, o sa le eliminam de pe piata.



                    BZI.ro - Cotidian local de investigații și anchete politice. Accesează site-ul nostru pentru a fi la curent cu informația zilei.
                    Last edited by mr.K; 9 March 2011, 10:10.

                    Comment


                    • cu placere micutzu666. oricand ai nevoie de informatii, te ajutam cu mare placere

                      Comment


                      • Am apelat de vreo cateva ori la echipa dvs.Multumit,mai ales ca ai politele mura-n gura cum se spune.Am un dric pana in 1400 sa vedem cand ii voi face asigurare si sper sa apelez tot la dvs.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • cit mai e asigurarea pt 1.4 mpi?
                          informativ,mai am destul pina expira.
                          numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • La Astra am dat 250 de lei, pe 12 luni.

                            Comment


                            • Originally posted by micutzu666 View Post
                              Am apelat de vreo cateva ori la echipa dvs.Multumit,mai ales ca ai politele mura-n gura cum se spune.Am un dric pana in 1400 sa vedem cand ii voi face asigurare si sper sa apelez tot la dvs.
                              ne bucuram ca ai fost multumit de serviciile noastre. te mai asteptam. iti vom gasi cu siguranta cea mai buna oferta. cand te hotarasti sa faci asigurarea imi poti da pe mail datele pt a-ti da o oferta. sau ne poti apela.
                              mult succes!

                              Originally posted by Augustin-Yng View Post
                              cit mai e asigurarea pt 1.4 mpi?
                              informativ,mai am destul pina expira.
                              numai bine.
                              pentru a-ti face o oferta cat mai exacta as avea nevoie de mai multe date. imi poti lasa un nr de tel si te pot suna colegele mele.
                              spre exemplu: Astazi, cel mai ieftin RCA este: 160.85 lei, pentru autoturism, pana in 1390 cmc, 6 luni, fara daune.
                              tariful poate sa difere in functie de datele proprietarului.
                              te asteptam, cand expira, cu cea mai buna oferta. se poate face asigurarea cam cu 1 luna cel mult inainte sa expire.
                              Succes!
                              Last edited by Rca-ieftin; 10 March 2011, 10:28. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by Augustin-Yng View Post
                                cit mai e asigurarea pt 1.4 mpi?
                                informativ,mai am destul pina expira.
                                numai bine.
                                Vin si eu cu o oferta pentru RCA ! Recent am incheiat o polita RCA pentru un LOGAN 1390cmc , fara daune in anul anterior - 120lei -6luni !
                                Sper sa fie un pret bun !
                                Succesuri !
                                Inchei Orice Tip de Asigurari !

                                0740510556

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google