Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am avut nici-un incident pana acuma de cand am permisul si masina.
    Last edited by florinel92; 6 November 2012, 23:27.

    Comment


    • Daca masina e pe numele tau si ai sub 30 de ani ... cam nasol.
      sigpic

      Comment


      • Atunci ceva nu e in regula. Ai permis de putin timp, varsta te trage inapoi,dezavantaje. Castigi la categoria de oras, care e mic.
        Cred ca la mijloc e o greseala, sau ceva nu iti aduci aminte bine. RCA-ul nu se dubleaza de la an la an, mai ales ca ai si bonus.
        Incearca la mai multe firme de asigurari.
        Last edited by mr.K; 6 November 2012, 23:38.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Astazi am reinoit RCA-ul la Group Ama; 385 lei.
          Cel mai ieftin era la Carpatica, 353 lei si Astra 370.
          curios. la mine in oras la reprezentanta e 277 lei pe an la groupama.

          Comment


          • O sa incerc si maine sa trec pe la toate agentiile de asigurari, nu stiu ce sa zic nu am avut vreo problema cu asigurarile, nici nu am apelat la ele daca nu am avut incidente, de cand am masina (de un an), i-am facut asigurarea de doua ori (prima oara am facut la carpatica cand am inmatriculato si asta de a expirat acuma de la city insurance).

            Comment


            • cauta aici. este un calculator comparator de police RCA
              👉 Polite asigurari online: RCA, CASCO, Locuinta si Calatorie ✅ Pint.ro broker asigurari obligatorii si facultative: Analizam pentru tine preturile si iti gasim cea mai ieftina asigurare online! ✅


              270 ron imi ies mie la grupama pe 12 luni
              Last edited by RAZVAN-005; 6 November 2012, 23:57. Reason: Automerged Doublepost
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • 341,98lei /620,89lei Carpatica .

                Comment


                • da cu ce ai gresit frate de te executa in halul asta ?
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • Nu pot sa imi dau seama, maine ma duc sa vad ce oferte mai gasesc, inteleg chestia ca am 20 de ani si bla bla... dar prea de tot.

                    Comment


                    • aha ! vina de a fi tanar
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Am colindat azi prin Oltenita dupa asigurare si cica sa schimbat regulile la asiguratori, ce e pana in 30 de ani (la uniqua era pana in 25) te rupe la propriu la rca, in sensul ca sunt asigurarile aproximativ dublu, la vreo 5 brokari mi-au spus ca ma costa cel mai putin 310lei la carpatica, la celelalte ghisee numai balarii gen 400lei/6luni, am colindat vreo ~15 ghisee de asigurari, alde tanti de la ghisee mia zis si de bonusu care il am pentru ca nu am evenimente ca altfel ma ardea si mai rau, mi-a aratat cum a venit o clienta azi cu un suv bmw motor 4000 pe motorina rca de 36mil/an vreo 21 de ani avea tipa, asta e hotie pe fata.

                        Comment


                        • vinde masina unuia peste 30 de ani care nu a avut evenimente si te folosesti tu de masina. daca asta este solutia pentru un RCA mai rezonabil
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • As putea sa o trec pe numele lu maicamea, dar implica alte balarii sa fac iar alt talon si toate cele .

                            Alta persoana de aceiasi varsta cu mine si care a apucat sa o faca o asigurare in plus, are de platit 277lei/6 luni de la acel bonus, tot pentru un logan 1.4.
                            Last edited by florinel92; 7 November 2012, 18:55.

                            Comment


                            • Nush cum faci da sa o faci pe jumatate de an si la vara so o faci pe un an...nush da mi se pare ca vara is mai ieftine asigurarile
                              ...de doi lei :p

                              Comment


                              • neglijabil mai ieftine
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google