Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cromatic, eu am B8.

    Comment


    • Bun, si care-i explicatia?

      Comment


      • Habar nu am care e explicatia! ideea e ca hotii vor sa ma bage iar de la B0 si sa de dracu in ei de ma las furat! Ideea e ca sunt diferente mari si la preturi (B0 si motorizare 1.2 benzina) mi-a facut o cucoana simulare si a iesit 800 si ceva de lei...si un flacau mi-a gasit cu 500 si ceva de lei... greu de inteles sistemul de furt al astora!
        Keep walking...

        Comment


        • Originally posted by Cromatic View Post
          Bun, si care-i explicatia?
          Singura explicatie ce-mi trece prin cap e ca probabil am inceput in 2010 direct de la B2, reinnoind polita la acelasi asigurator, fiind deci simplu de verificat ca au fost 0 daune pe 2009.

          Comment


          • Eu pe polita RCA, inca in vigoare, pentru SuperNova am B8, iar pentru noua masina am BO. Deci am 2 polite de asigurare cu 2 clasificari diferite ! Interesant ! Eu credeam ca acest bonus malus e pe sofer si nu pe masina ?!?
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • Supernova o mai ai?

              Comment


              • daca e malus ti-l leaga de gat! daca e bonus se fac ca nu stiu de el!
                Keep walking...

                Comment


                • Originally posted by Bazilman View Post
                  Eu credeam ca acest bonus malus e pe sofer si nu pe masina ?!?
                  Aşa ar trebui să fie, cel puţin teoretic.
                  Deci ar fi trebuit să ai ambele poliţe cu B8, încearcă să faci o sesizare cu toate datele poliţelor respective şi datele tale de identitate la CSA să vezi ce zic.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Nu-i asa, fiecare masina e cu bonusul sau malusul ei. Daca in prezent ai B8 si-ti mai cumperi o masina, cu cea de-a doua o iei de la B0. Doar in situatia in care vinzi masina actuala si-ti cumperi o alta masina B/M-ul se transfera.

                    Comment


                    • E cum zice Cromatic, daca detii mai multe masini.

                      Comment


                      • Mie de ce nu mi-au transferat bonus-draciul asta de la Logan la Ford? :|

                        Comment


                        • Ca nu ai adus acte doveditoare. Radierea Loganului de pe numele tau de la politie si fisc, vechiul RCA. Si probabil nici nu ai cerut asa ceva, vrei sa ti se dea de buna voie?

                          Comment


                          • clar! trebuia sa ceri / sa intrebi! sa nu astepti sa te intrebe ei daca vrei bonusul detinut anterior!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • "Ei" fiind cine? Brokerul imi este amic de mult si mi-a spus ca nu se poate face nimic, logic ca am intrebat! Asta in 2012. Faza e ca eu am cumparat Focusul si dupa aproximativ o luna am vandut Loganul....probabil asta e motivul?

                              Comment


                              • Faza e ca eu am cumparat Focusul si dupa aproximativ o luna am vandut Loganul....probabil asta e motivul?
                                Da ! Ai detinut simultan 2 masini.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google