Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • reduceri de black friday pe www.asigurari24.com la RCA, am facut eu acum

    Comment


    • Cu cat a fost redus fata de ce ti-am dat eu ?

      Comment


      • Cu 5 lei probabil.

        Comment


        • Originally posted by kosfunny View Post
          Cu cat a fost redus fata de ce ti-am dat eu ?
          Cu 25 de ron+ livrare la birou fata de pretul oferit de tine.

          Sau cu 60 de ron mai ieftin decat la rca-ieftin .

          Ma rog era clar ca e o reducere din marja lor de profit, ei evident nu o sa coboare sub cotatia oferita de asiguratorul propriu zis Euroins.
          Acum sa nu va asteptati sa fie reducere de 50% ca la alte produse de black friday.
          Last edited by Drogas; 22 November 2013, 15:18.

          Comment


          • Aha, 25 roni e ceva !
            Nu ti-au oferit o reducere din marja de profit , ti-au lasat tie tot profitul. Unii cumpara date personale altii le obtin gratis !

            Comment


            • Ma rog 25 de ron mult sau putin ideea e ca platesc o foaie de hartie pe care de obicei nu o folosesc si vreau sa coste cat mai putin.
              Nu inteleg care e faza cu date personale. Doar ti le-am dat si tie. Faci ceva cu ele ?

              Comment


              • se refera la dealerii de rca. exista baze de date cu adrese si emailuri intocmite la cumparare pe net, si ei iti trimit oferte. unele site-uri aduna datele si le vand dealerilor. asa se face.

                Comment


                • Si pe urma te suna de pe unde a ajuns sa lucreze persoana care are datele tale: un alt dealer/asigurator, ba de la o banca sa te intrebe daca nu vrei sa auzi o oferta de credite...mai tolerez eu spam-ul pe mail, dar la telefon nu-mi place sa vorbesc inutil.

                  Comment


                  • una seara!

                    As vrea sa va spun si eu cateva pareri in calitate de broker fara….site de lucru.
                    1. Multitudinea de site-uri care fac RCA este un bonus ptr asigurartori, asta datorita pretului mic pe care il practica. Si cine a spus mai inainte, impportanta este baza de date. Orice agent de asigurari sau broker de asigurari are un contract de confidentialitate cu vanzatorul de asigurari de a nu divulga aceste date. Asta ptr cei ce sunt autorizati sa faca asigurari (au cod RAF si sunt instruiti si examinati periodic de CSA (IMA). Restul sunt cei care facpolite sin u au raspunderi deloc. Criza actuala a facut ca si societatile, din lipsa de bani, sa treaca peste multe aspecte omenesti. Ce inseamna asta? In primul rand compromisuri din care avem toti de suferit. Sunt multi care fac asigurari si sunt ferm convins ca nu stiu nici macar ce si cum se despagubeste la RCA. Dar il promoveaza cu foc. Asiguratul ramane sa se descurce cu societatea asiguratoare.
                    2. Este bine in general sa avem un consilier in asigurari care poate san e dea cea mai buna oferta de asigurari, sa le …impleteasca asrfel incat san e vina cel mai bine.
                    3. as intreba pe cei care fac on-line si sunt destui pe aici vad, sunt consiliati corespunzator? Stiti ca de RCA poate beneficia si proprietarul masinii vinovate?
                    4. As mai raspunde lui “Cromatic”. Daca de-a lungul perioadei de leasing consultantul tau in asigurari ti-a trecut numele la utilizator, atunci bonus/mallusul se pastreaza cand devii proprietar. Daca nu, o iei de la zero. Un avantaj daca esti pe….mallus, un dezavantaj daca esti pe….bonnus.

                    O seara frumoasa

                    Inca o chestie.


                    verificarea in cedam-ul csa si gasirea masinii cu polita nu inseamna ca ai polita valida.
                    polita apare in cedam mai nou imediat ce e intocmita cu o mica perioada de timp.
                    Cine face....prostii o anuleaza dupa si nu mai depune banii. Dar din cedam nu o mai sterge nimeni
                    In cadrul companiei mele de brokeraj tocmai ptr a se evita acest aspect nu avem voie sa anulam o polita decat daca o inlocuim tot noi cu alta valida. altfel punem banii din buzunar.

                    Comment


                    • Originally posted by Drogas View Post
                      Ma rog 25 de ron mult sau putin ideea e ca platesc o foaie de hartie pe care de obicei nu o folosesc si vreau sa coste cat mai putin.
                      Nu inteleg care e faza cu date personale. Doar ti le-am dat si tie. Faci ceva cu ele ?
                      Eu nu am ce face cu ele, stii cine sunt, stii ce fac , insa nu ti se pare dubios ca cineva iti cere date pentru a-ti incheia o asigurare din care nu castiga nimic ?

                      Pacat ca nu constientizezi importanta acelei foi de hartie , te crezi nedispus greselii ? Hm,..
                      Mie mi-au trecut porin mana mii si mii de dosare de dauna si sa stii ca foarte multe din accidentele grave sunt facute de persoane care sunt la primul eveniment !
                      De cand am inceput activitatea cu proiectul Am Dauna, am inceput sa detest serios vanzarea online de RCA-uri nu pentru ca fac concurenta neloiala ci pentru ca am ajuns sa pierd mult timp raspunzand la mailuri de consultanta in care mi se adreseaza intrebari simple , unele chiar stupide , nedumeriri pe care nu le-ar mai avea asiguratii daca cine le vinde asigurarea le-ar face si o informare succinta la incheierea politei cu privire la drepturile si obligatiile ce le revin si care sunt pasii importanti ce trebuie facuti la aparitia riscului asigurat . Cei mai neinformati si mai predispusi la abuzurile asiguratorului sunt cei care nu au un consultant personal in asigurari, adica cei care incheie asigurari la colt de strada sau online .
                      Last edited by kosfunny; 28 November 2013, 09:08.

                      Comment


                      • Multumesc pentru informatie dar ca mine sunt multi... pur si simplu nu vreau sa imi incarc capul cu mii si mii de informatii care nu ma ajuta.

                        In caz de accident (Doamne Fereste) o sa ma informez atunci. Pana atunci de 10 ani incoace polita RCA este o foaie de hartie pentru mine si sper ca asa va fi in continuare.

                        @ Lucian 2011 totusi cum pot verifica o polita ca e valida sau nu? in cazul in care varianta Cedam nu e sigura?

                        Comment


                        • Buna ziua!

                          Eu spun asta deoarece am clienti care au anulat polita deoarece au dus masina la casare. ceea ce inseamna ca acea masina nu mai exista fizic. Si totusi figureaza in baza de date.

                          Varianta optima este sa apelezi pe cel care ti-a facut polita sa iti confirme existenta.
                          Eu am surpriza sa ii fi facut polita unui client care nu figureaza in cedam. am inaintat la societate email si mi-a confirmat ca nu a fost preluata de cedam.
                          Lucru mai grav este ca trebuie sa-i obtin repunerea in clasa de bonus - mallus normala . si asta o voi face tot cu sprijinil societatii.

                          totusi ia de buna informarea cedam in proportie de 90%
                          Last edited by Lucian_2011; 28 November 2013, 11:23. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by Lucian_2011 View Post
                            3. as intreba pe cei care fac on-line si sunt destui pe aici vad, sunt consiliati corespunzator? Stiti ca de RCA poate beneficia si proprietarul masinii vinovate?
                            .
                            Daca tot esti asa mare expert in asigurari, poti sa ne zici si noua cum anume pot beneficia de RCA si cel vinovat de producerea unui eveniment cu avarierea auto !

                            Eu cumpar RCA de la emag. Au preturile cele mai mici la RCA dupa parerea mea insa preturile difera foarte mult de la o zi a alta.
                            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                            Comment


                            • Originally posted by Lucian_2011 View Post
                              una seara!
                              4. As mai raspunde lui “Cromatic”. Daca de-a lungul perioadei de leasing consultantul tau in asigurari ti-a trecut numele la utilizator, atunci bonus/mallusul se pastreaza cand devii proprietar. Daca nu, o iei de la zero. Un avantaj daca esti pe….mallus, un dezavantaj daca esti pe….bonnus.
                              Merci de informatie, pe polita RCA este trecut si numele meu la utilizator si am toate politele din perioada derularii contractului.
                              Ok, dar daca intimpin greutati privind acordarea bonusului, ce argumente pot sa aduc pentru a mi se acorda?

                              Si eu vreau sa stiu cum poate beneficia vinovatul de polita RCA?

                              Comment


                              • Sincer, la intrebarea asta astept si eu un raspuns !

                                Dupa cunostintele mele, singura situatie in care un asigurat RCA beneficiaza de despagubiri dupa propria asigurare este aceea in care acesta este PASAGER vatamat corporal (sau decedat) in propria masina .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google