Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vai! pret de casco!
    Keep walking...

    Comment


    • Originally posted by jonnie007 View Post
      Am recuperat clasa bonus (B7) si astept noua polita cu (B9) ...evident, a fost cu cantec si cu multe telefoane pe la csa/asigurator! recuperarea diferentei de bani intre B0 si B9 "cica" dureaza pana la 5 luni (Euroins)
      Daca am o masina la care am b6 si imi mai cumpar una, in loc de b0 pot obtine mai mult pe polita de la asigurator? Cum ai facut?

      Comment


      • Daca detii in acelasi timp 2 masini atunci fiecare masina e cu B/M-ul ei. Numai in situatia cand o vinzi pe actuala si-ti cumperi alta se transfera B/M-ul. Ideea e sa nu ai mai mult de o masina in acelasi timp.

        Comment


        • Ok, mersi. E bine de stiut

          Comment


          • cine face asigurari si ma pooate ajuta concret:
            am 28 de ani si RCA imi expira pe 9.12.2013 iar ziua mea e pe 11.12.2013 castig ceva daca astept sa fac 29 de ani si dupa fac asigurarea ?

            PS stiu ca suna hilar daca o sa fie un avantaj cand fac 30 de ani. Singrul beneficiu al inaintarii in varsta

            Comment


            • Cand faci 30 o sa platesti cu aproape jumatate mai putin ...
              28-29 nu cred ca e diferenta, ce am observat a fost intre 24 si 26 parca...deci probabil e o limita la 25...
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Originally posted by jonnie007 View Post
                Am recuperat clasa bonus (B7) si astept noua polita cu (B9) ...evident, a fost cu cantec si cu multe telefoane pe la csa/asigurator! recuperarea diferentei de bani intre B0 si B9 "cica" dureaza pana la 5 luni (Euroins)
                La urmatorul RCA, iar o sa fie cu cantec. De aia imi place mie tara asta.
                Din punctul meu de vedere, sumele mai mici de 100 de lei trebuie returnate de sigurator in secunda 2, ca nu-s toneta de ziare.
                Last edited by mr.K; 16 November 2013, 22:32.

                Comment


                • Umbla vorba ca trebuie sa faci 31 ca sa platesti mai putin. Aflu in mai, ca pana atunci schimb prefixu si expira si asigurarea.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • M-au sunat sa merg sa iau polita rca corectata (B0->B9) si o diferenta de 147 de lei pt care trebuie cont bancar(te doare capu`)...avand in vedere ca am platit 500/12 luni...asa mai vin de acasa astia cu asigurarile!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Deci, se poate. Legea inca respira, nu e moarta de tot.

                      Comment


                      • Normal ca se poate, problema e ca trebuie sa-i tragi tu de maneca altfel nu se poate, iar daca nu cunosti legile, la revedere pa pa...

                        Comment


                        • Clar! pe mine m-a luat direct cu NU SE POATE... din prima! si cand i-am zis de ordinul cutare aliniatul x, si ca am sunat la CSA...a inceput sa se balbaie! niste derbedei!
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Toti sunt niste figure aparte , aveti grija cu ce asigurator incheiati polita RCA(e bine sa faceti cu firme serioase gen Allianz , Generali etc) celelalte firme gen City Insurance , Carpatica etc in cazul in care sunteti vinovat de accident e posibil ca cel nevinovat sa va dea in judecata pt ca asiguratorul vostru nu I-a acordat suficienti bani pentru reparatie(nu degeaba Carpatica sau City Insurance sunt printre cele mai ieftine) , la fel si in cazul in care sunteti lovit de un individ care are RCA-ul la cele doua firme "no name" , o sa stati mult si bine prin service-uri de cartier pana va preda masina asta daca nu aveti nici Casco.

                            Sau Doamne Fereste sa va lovesca unul cu numere de Bulgaria.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • La alde` Allianz, Generalii si altii cu pretentii (putini asemenea asiguratori totusi), scorurile sunt de la dublu in sus! Ajung unii sa dea cate 1500-2000/an scurt!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Am si eu o speta.
                                Am incheiat anticipat leasing-ul la o luna dupa ce firma a emis factura si polita RCA pentru ultimul an de contract si conform legii, la incheierea anticipata a contractului de leasing RCA-ul ramane valabil pana la expirare conditia fiind ca utilizatorul sa ramana proprietarul masinii, deci mi-a ramas polita valabila inca 11 luni. Bun, ce bonus ar trebui sa am eu la viitorul RCA? Avand in vedere ca, pe perioada leasing-ului eu am fost cel care am platit polita RCA, se mai acorda puncte bonus? Nu am gasit nicaieri precizari in privinta asta si vreau sa-mi fac temele din timp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google