Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Lucian_2011 View Post
    dar nu din privinta tepelor nu este util on-line sa faci polita. din privinta informatiilor primite
    de ce informatii ai putea avea nevoie ?! dai niste bani si prmesti o polita care stii in ce conditii se foloseste.
    si fac online, nu ca sa fiu in pas cu moda, ci ca sa nu pierd timp si sa platesc mai mult pentru acelasi lucru. de aia si piesele auto sunt mai ieftine online (vorbesc de site-uri cunoscute) fiindca nu mai platesc chirii pt magazine, angajati... etc. dar noi romanii suntem pe la 1800 in privinta asta.

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      de ce informatii ai putea avea nevoie ?! dai niste bani si prmesti o polita care stii in ce conditii se foloseste.
      si fac online, nu ca sa fiu in pas cu moda, ci ca sa nu pierd timp si sa platesc mai mult pentru acelasi lucru. de aia si piesele auto sunt mai ieftine online (vorbesc de site-uri cunoscute) fiindca nu mai platesc chirii pt magazine, angajati... etc. dar noi romanii suntem pe la 1800 in privinta asta.
      cati intreaba pe aici: "ce au de facut in caz de dauna?"
      "de ce nu sunt despagubiti in nu stiu ce situatie?"
      sunt lucruri pe care pretindeti ca le stiti. Atunci de ce intrebati aici?

      si magazinele on-line sunt mult mai pline de..... tepe

      Gandeste faptul ca polita RCA este singura polita care se vinde fara ca agentul sa fie obligat sa iti dea conditiile de asigurare. De fapt aceste nici nu sunt tiparite special se gasesc doar in ordin.
      acest fapt duce la vanzarea de catre ....oricine. raspunderea este mutata pe umerii asiguratului. Ca asigurat nici nu stii ce cumperi. Cati dintre asigurari au citit Ordinul cu privire la RCA?
      Last edited by Lucian_2011; 5 December 2013, 20:46. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Dar cati dintre agenti stiu ca nu se poate despagubi pe RCA o lovitura in parcare, cum a fost cazul colegului Archangel?!
        Daca maine iei la intrebari toti vanzatorii de polite, ce se dau mari experti, ai sa vezi ca minim 80% dintre ei habar n-au ce vorbesc. La fel ca si agentii de vanzari din reprezentantele Dacia.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          si fac online, nu ca sa fiu in pas cu moda, ci ca sa nu pierd timp si sa platesc mai mult pentru acelasi lucru. de aia si piesele auto sunt mai ieftine online (vorbesc de site-uri cunoscute) fiindca nu mai platesc chirii pt magazine, angajati... etc. dar noi romanii suntem pe la 1800 in privinta asta.
          Nu cred ca poti compara o piesa auto cu o asigurare !
          Cat despre "mai ieftin " e doar la prima vedere mai bine online . Faptul ca nu esti "sub aripa" unui consultant profesionist care sa iti reprezinte interesele atunci cand ai nevoie, mai exact la necaz iti poate aduce cheltuieli in plus.
          Si la pretul asigurarilor te-ar putea ajuta daca i-ai fi un client fidel cu daunalitate scazuta . Eu personal , pot obtine discounturi suplimentare de la unii directori de asigurari cu care am relatii de colaborare mai stranse . Evident ca nu pot solicita la toate politele reduceri de 50 % dar in mod cert o parte din apropiatii mei au asigurari la preturi mult mai mici decat la cel mai ieftin site online .

          In fine fiecare face ce vrea cu banii lui, piata e piata !

          Comment


          • la ora actuala emagul ofera cele mai ieftine polite. si ti-o aduce acasa(gratis),
            si ai siguranta ca polita e valida.

            Comment


            • A reusit cineva sa beneficieze de pe urma bonusului de la RCA? Nu stiu cum am norocul, ca am masina din mai 2009 si mereu s-au scumpit. Sunt la B8 parca sinu cred sa fi avut 2 polite consecutive cu aia mai noua decat aia veche. Si nu pentru ca am insistat pe o anumita societate, ci doar m-am ferit de carpatica si euroins, in rest luam oferta mai buna (asirom,a stra, uniqua etc).
              Acu iar le scumpesc baieti.... Bag seama ca din malus le ies lor bani, din bonus nu castigam noi nimic.
              @NDL, am un amic broker, imi da tarife la fel de bune sau mai bune cu RCAeftin.ro. Le aduce si acasa, au si cladire de mortar si caramida care e acolo de mult, in caz ca nu depune banii la asigurator am de unde sa-i iau. Face si casco, asigurari de casa etc.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • acum ca le scumpesc o sa cauti carpatica si euroins.
                ce era asa de important unde faci ? la casco, da, dar la rca te feresti si multi vinovati iti vor da o polita de la alea doua.

                Comment


                • einstein1984, politlele se scumpesc de la un an la altul si tu cum ai sub 30 de ani...daca n-ai fi avut nici bonusul atunci ar fi fost si mai scumpa polita.

                  Comment


                  • in vara am platit 200 lei pentru 6 luni la euroins.acum 170 lei tot pentru 6 luni .clasa b7 acum. deci cred ca nu am prins scumpirea

                    Comment


                    • Originally posted by gaboneygg View Post
                      la ora actuala emagul ofera cele mai ieftine polite. .
                      Te referi la polite online !
                      da , emag-ul si rcapedia sunt acum pe val .

                      Comment


                      • Originally posted by Cromatic View Post
                        einstein1984, politlele se scumpesc de la un an la altul si tu cum ai sub 30 de ani...daca n-ai fi avut nici bonusul atunci ar fi fost si mai scumpa polita.
                        Sa se scumpeasca, ca doar e bussines, asta inteleg. Dar sa insemne ceva bonusul ala, sa simt si eu ca dau macar 2 lei mai putin daca tot nu am daune.
                        Oricum, carpatica am inteles ca sunt mult mai amabili acum decat erau inainte.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Eu am facut-o pe numele tatalui meu pentru ca am 19 ani si era extrem de scumpa. Asigurarea e pe 1 an la Uniqa 303 Ron Motor 1.6 16 v.

                          Comment


                          • A mea 1.6 tot din 2009 insa stau in Bucuresti. Am dat, la Astra pe un an:
                            - anul trecut 371 B4 la emag;
                            - anul asta 350 B6. Verificati rcaautoieftin.ro.

                            Comment


                            • Io ce s-aleg intre astea doo?
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ce putin platesti domne'

                                Am facut de black friday cu 470 pe 1 an.

                                Lasa ca anul asta fac 30 de ani ...si sa vezi ieftineala

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google