Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa stiu si eu. se calculeaza automat. ce mi-a iesit la calcul a fost acelasi pret cu cel pe care l-am platit, cu bonus si tot.

    Comment


    • treaba sta altfel cand introduci o alta serie de caroserie ...desi bonusul e acelasi! nu cred ca mai calculeaza cu reducerea aferenta clasei bonus! dar cred ca e totuna cu un calcul pe seria din rca!
      Last edited by jonnie007; 7 May 2014, 18:18.
      Keep walking...

      Comment


      • daca introduci CNP tau cu alta serie de sasiu o iei de la 0 din nou.

        eu cand mi-am calculat RCA nu mi-a aratat nicaieri unde sa imi pun BM si cand mi-a sosit RCA era deja calculat
        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

        Comment


        • Va salut stimati colegi de forum,imi expira Rca-ul si am gasit ce-a mai mica asigurare la UNIQA,intrebarea este daca sunt probleme la aceasta firma?

          Comment


          • Nu sunt probleme. Sunt ok

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

            Comment


            • Este posibil ca pretul politei RCA sa fie mai mic, daca se face simularea la un broker, decat cel oferit de simulatoarele on-line?
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • nici la sfarsitul anului 2013 cand am incheiat RCA-ul la ASTRA nu erau probleme.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by fusi View Post
                  Va salut stimati colegi de forum,imi expira Rca-ul si am gasit ce-a mai mica asigurare la UNIQA,intrebarea este daca sunt probleme la aceasta firma?
                  La Uniqa este foarte bine!!!

                  Comment


                  • E ceva in neregula daca am inmatriculat o masina, depunand copie dupa asigurarea provizorie de 30 zile (care este in termen pana in luna iunie, si este pe numele noului proprietar)?
                    Ce de la inmatriculari nu au comentat nimic, iar brokerul mi-a spus ca nu se poate face o alta asigurare peste cea existenta care este valabila, ci doar dupa ce expira.
                    Intreb asta, pentru ca stiam ca in momentul depunerii actelor la inmatriculari, trebuie sa ai asigurare pe minim 6 luni.
                    Dupa logica asta, ar fi trebuit sa inmatriculez masina la data expirarii asigurarii provizorii?

                    Comment


                    • City Insurance, vreo problema ceva?

                      Comment


                      • Originally posted by andreyi View Post
                        E ceva in neregula daca am inmatriculat o masina, depunand copie dupa asigurarea provizorie de 30 zile (care este in termen pana in luna iunie, si este pe numele noului proprietar)?
                        Ce de la inmatriculari nu au comentat nimic, iar brokerul mi-a spus ca nu se poate face o alta asigurare peste cea existenta care este valabila, ci doar dupa ce expira.
                        Intreb asta, pentru ca stiam ca in momentul depunerii actelor la inmatriculari, trebuie sa ai asigurare pe minim 6 luni.
                        Dupa logica asta, ar fi trebuit sa inmatriculez masina la data expirarii asigurarii provizorii?
                        Omul de la inmatriculari a gresit. Dar nu mai conteaza cum, daca ai asigurarea provizorie pe numele tau, oricum apare seria de sasiu pe acel RCA.
                        Brokerul spune tampenii, un RCA se poate emite in avans, cu incepe valabilitate de la data expirarii RCA-ului provizoriu.
                        Logica celor 30 de zile valabilitate RCA provizoriu e in legatura cu valabilitatea numerelor de inmatriculare provizorii.
                        Last edited by mr.K; 16 May 2014, 09:36.

                        Comment


                        • Da, pana la urma, pe site, cei de la Inmatriculari cer "copia documentului de asigurare obligatorie de raspundere civila (RCA)", asa ca daca e pe numele noului proprietar, si e in termen, la revedere. Case closed!

                          Comment


                          • Originally posted by Cromatic View Post
                            City Insurance, vreo problema ceva?
                            In Iasi toate service-urile fug de ei, ca nu deconteaza.
                            Dar nah, la RCA problema e doar sa nu te loveasca unul cu RCA la City.

                            Comment


                            • A comandat cineva polita de pe rcapedia.ro?
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Ce se mai aude de Omniasig? Am asigurare la ei pana la sfarsitul lui noiembrie. A avut cineva probleme in ultima vreme?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google