Feriti-va De Grupama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu am CASCO la Groupama si sunt foarte multumit, am avut pana acum vreo 4 (unul a fost cu regres) dosare destul de serioase si de fiecare data au raspuns promt, profesionist, mi-au oferit libertate deplina in alegerea service-ului si niciodata nu s-a pus problema sa nu primesc masina din cauza neplatii.

    Comment


    • #32
      Groupama sunt ok, mie mi-au constatat/ decontat fara probleme reparatiile, si nu a fost una singura.

      Comment


      • #33
        Daca noi ne ferim de Groupama, Allianz sau Generalli, cred ca nu mai avem unde face CASCO.
        Orice firma in afara de cele 3 nu ma intereseaza alt asigurator, BCR Asigurari era o varianta dar n-au personal calificat.

        Comment


        • #34
          Ba da ce ordinari sunt,problema e alta ca daca cel care te loveste are asigurare la grupama,carpatica si jeguri de astea tu ca pagubit nu ai nici o vina ca tre sa umbli cu masina care tia trantit-0 un prost.Eu am avut casco pe leasing la Unita si am reparat de 80de mil in 3 ani,dintre care 2 pagube de 40 de mil fiecare si nu venite in urma vreo unui accident.Am vopsit cateva elemnte cu zgarieturi minore,o bara usor atinsa o capota portbagaj un far chestii de astea practic minore dar adunate sa ridicat.
          Uite asa a patit un prieten de-al meu cei de la Carpatica,a fost chemat la birou incercand sa-l convinca cu 8mil chesh in loc sa repare o dauna de vreo 20 de mil.
          Last edited by vladoi; 7 September 2012, 23:30.

          Comment


          • #35
            Loganul tatalui meu a fost lovit de unu cu polita rca la carpatica, numai usa stanga spate este infundata si am inceput sa sun la reprezentanta dacia si mazda si niciuna nu lucreaza cu ei, fugeau ca dracu de tamaie de ei... Dupa ce i-au deschis dosarul i-au aratat niste service-uri de care nu am auzit... Am avut noroc si am gasit la dezmembrari o usa chiar rosie din acelasi an de fabricatie cu a mea si nu trebuie decat putin lustruita. Pana sa citesc threadul eram croit sa ii fac casco la groupama, ca de omniasig sunt satul de ei, dar acum ma intreb oare exista si la noi o firma care sa nu aibe ca nivel de perfomanta pentru angajati sa respinga dosare?
            zoom-zoom

            Comment


            • #36
              Pe CASCO nu se resping dosare la 3 firme, in ce ordine doriti: Allianz, Generalli si Groupama.
              Cine a avut neplaceri cu Groupama, inclin sa cred ca dosarul ala mirosea urat si n-avea legatura cu realitatea, ori inspectorul de daune era unul prea zelos si neincrezator, dar are sefi sau exista CSA.

              Comment


              • #37
                Da dosarele pe casco de obicei nu se refuza, adica nu fac figuri te rezolva.

                Comment


                • #38
                  o sa intreb tot aici ca sa nu facem o gramada de topicuri. Ce stiti de City insurance? Platesc ok la RCA?
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Eu unu nu am auzit ninic de firma asta,de ce nu incerci si tu un tiriac,bcr,etc?

                    Comment


                    • #40
                      Nu prea am cum sa incerc, masina vinovatului avea RCA la ei
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Apare ca astia de la City, in 2008, voiau sa vanda asigurari si pe piata UE.
                        Cum naiba din 2008 pana acum nu au ajuns cunoscuti pe piata asigurarilor auto?

                        La tarife stau "bine", in sensul ca-s mari.
                        Last edited by mr.K; 10 September 2012, 15:37.

                        Comment


                        • #42
                          Ma refeream ca nu am auzit de ei ca ar fi problematici sa refuze dosare sa faca figuri,da de firma in sine o stiu demult.In general firmele bune care nu fac figuri au si tarife mari.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google