Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum se reevalueaza in caz de furt, ca nu se mai vede masina?. La fel si in cazul avariei totale, cand, doamne fereste, ramane un morman de fiare.
    Asta-i buna tare.
    Originally posted by einstein1984 View Post
    In caz de dauna sau furt, se reevalueza masina in functie de piata, starea de intretinere (stampile in carnetul de service etc). .
    Daca vii cu un exemplu concret, n-am niciun motiv sa nu te cred.
    Last edited by IancuMIC; 15 November 2012, 11:13.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Am avut casco la BCR (separat in 2 "transe", odata 1 an si dupa o pauza de 1 sau ani alti 2 ani-n-am prins din al doilea an decat 2 luni ca apoi am avut dauna totala din pacate) si 1 an la Omniasig insa niciodata nu s-a pus problema cartii service.
      Pur si simplu they don't give a shit about that, totul se raporteaza la daune fizice pe care le poate avea masina atunci cand iti faci contractul si se fac pozele ca d'asta le si fac.

      Poate or fi vreunii care sa ceara si ce zice einstein1984 acolo dar nu prea cred sau daca se intampla asta este o aberatie maxima ca nu are nici o legatura o strambatura pe care pot sa o fac de la un stalp cu faptul ca am facut reviziile in service...
      ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
      Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

      Comment


      • Incheiat la GROUPAMA pe un an asig..35,carnet din 96..fara daune..340 ron.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Casco? Ce spui tu cred ca e rca-ul!

          Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

          Comment


          • sigur e RCA. daca nu imi dau foc la contract.

            Comment


            • De uniqa stiti ceva, a avut careva in ultima vreme dauna si casco la ei? Cum se misca?

              Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

              Comment


              • La sfarsitul lunii imi expira rca-ul si as vrea sa imi fac si casco de data asta , din cauza pataniilor de care am avut parte in ultima perioada :| Unde ma sfatuiti sa fac si eu casco?

                Comment


                • Groupama/Allianz/Generali

                  Comment


                  • Si la buget mai redus Uniqa sau Omniasig. Groupama sunt foarte buni!

                    Comment


                    • Originally posted by M4r7z1aNu View Post
                      La sfarsitul lunii imi expira rca-ul si as vrea sa imi fac si casco de data asta , din cauza pataniilor de care am avut parte in ultima perioada :| Unde ma sfatuiti sa fac si eu casco?
                      daca ai avut multe patanii, sa vezi cat platesti...

                      Comment


                      • Pai daca n-a avut CASCO pe care sa deconteze pataniile, nu va plati altceva decat ce plateste un client nou, pentru masina respectiva.

                        Comment


                        • din ce am vazut acuma, astia sufla si-i iaurt. dar cred ca ai dreptate, legal.

                          Comment


                          • Dupa 3 ani fara dauna la astra, bonusul de anu asta insemna ca platesc la fel cu anul trecut dar scade suma asigurata (asta doar la plata integrala). Le-am zis pa si am trecut la uniqua, pentru 50 de euro mai putin.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Multumesc pentru ajutor! Pataniile nu au fost din vina mea, in decembrie mi-am gasit masina zgariata pe o parte, in ianuarie mi-a fost sparta si sincer m-i s-a micsorat buzunarul la daune De asta vreau sa imi fac si casco la masina, poate nu o sa mai dau asa mult la daune, daca se va mai intampla ceva, doamne fereste :| O sa fac o simulare de plata si o sa ma rezum intre Allianz,Generali,Groupama si Omnisiag, sper sa nu fie mai mult de 1300 pe tot anul. Multumesc incaodata pentru ajutorul acordat ><

                              Comment


                              • Vezi si Uniqa, sunt ok! Poate scoti ceva si fara franciza...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google