Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    LA GENERALI la LOGAN Prestije adica suma asigurata 10500E asigurarea ma costa 250E per an.

    Comment


    • #47
      am gasit eu cu 410E..in CTA..la ARDAF fara franzisa adica 0 deci mai lasati-ma cu terminati aia de la Generali care in CTA sunt niste scarbosi si astia .... au tot ce-ti ofere si Generali si sunt super de treaba si i'am gasit printr'un amic f bun si cica se tin de treaba...

      Comment


      • #48
        JoniVIP nu stiu ce masina ai vrut tu sa asigur la GENERALI dar iti spun clar ca eu am de un an aproape ASIGURAT Prestige-ul la ei si platesc 250E per an si nu au franciza.
        Deci pot sa o parchez din greseala intr-un stalp si ei mi-o dau noua fara sa dau nici un BAN in plus.
        Poate or fi mai al dracului aia din CONSTANTA dar conditiile mai mult ca sigur sunt NATIONALE nu regionale.

        PS: eu spun toate aceste date in functie de ce am semnat eu anul trecut la sfarsit.

        O sa vad si anul asta exact daca s-a modificat ceva ca trebuie sa ma duc sa innoiesc asigurarea si chiar sa profit de ea pentru nishte reparatii.
        Oricum mie mi se pare imensa asigurarea de 410E pentru un amarat de LUNGAN.

        Comment


        • #49
          mie mi se par super de treaba astia din constanta de la Generali,dar mai exact o sa va spun dupa ce repar capota fata sa vad cat de promti sunt oricum la 850 ron/an mi se par super ok

          Comment


          • #50
            Originally posted by GLDexTer
            JoniVIP nu stiu ce masina ai vrut tu sa asigur la GENERALI dar iti spun clar ca eu am de un an aproape ASIGURAT Prestige-ul la ei si platesc 250E per an si nu au franciza.
            Deci pot sa o parchez din greseala intr-un stalp si ei mi-o dau noua fara sa dau nici un BAN in plus.
            Poate or fi mai al dracului aia din CONSTANTA dar conditiile mai mult ca sigur sunt NATIONALE nu regionale.

            PS: eu spun toate aceste date in functie de ce am semnat eu anul trecut la sfarsit.

            O sa vad si anul asta exact daca s-a modificat ceva ca trebuie sa ma duc sa innoiesc asigurarea si chiar sa profit de ea pentru nishte reparatii.
            Oricum mie mi se pare imensa asigurarea de 410E pentru un amarat de LUNGAN.
            vorba vine dar nimeni nu-ti da masina noua...

            in caz de paguba totala tu vei fi despagubit cu o anumita suma de bani si ramai cu epava adica ce ramane din masina si aia o vinzi ca piese ca fier vechi sau la ``samsari`` si o fac ca nou si o dau in targ...

            ideea e ca in majoritatea cazurilor tot iesi in paguba cu 200-300 de euro...
            ptr ca ei zic asa uite domne masina ta cat valoreaza, 10000euro, bun noi iti dam 7500 si tu vinzi epava cu 2500 dar nu tot timpu socoteala de acasa se potriveste cu cea din targ asa ca tu pe epava poti sa iei mai mult sau mai putin de 2500...

            sigpic

            Comment


            • #51
              supercar cand imi vine noul logan te iau cu mine sa ma duci u la generali aia la care platesti u 850ron pe an ca vreu si eu ....bine asta daca nu cumva e secret :P mi-e imi luau 18 mil nici decum 8 deci ....poate am gresit eu adressa..desi sigur nu

              Comment


              • #52
                la Omniasig pt o valoare asigurata de 28600lei, CASCO= 973 lei, fara fransiza
                Dacia Logan ABS+, 1.6MPI

                Comment


                • #53
                  casco.....

                  Nu vreau sa fiu gresit inteles...dar testul este si un pic....... "mascat" de ce???; pai...cum au zis si amicii de mai sus..... credit BRD -casco-Omniasig, si eu mi-am cumparat masina in aceleasi conditii, iar cand am semnat contractul am fost pus sa aleg intre Omniasig si Asiban parca , dupa o analiza matematica .. si desigur discutiile de pe forum am ales Omniasig. Daca am facut o alegere ok nu stiu sper sa nu aflu niciodata, daca as fi facut eu....la libera alegere as fi facut la Allianz, (de votat am votat la Omniasig), deci testul este un pic mascat ptr ca.... de fapt o mare parte dintre dealeri lucreaza cu BRD-ul sau cu inca cateva banci (care te pun in situatia sa alegi din 2 firme.. una bunicica... si una slaba..si alegi ce vor ei de fapt...cea buna) )si deci implicit.....casco...mare parte la Omniasig. Am auzit lucruri bune si despre ei....fara discutii caci altfel nu ar fi fost preferati de banci... dar .... Oricum ...cel mai bine testul era unde ati fi preferat sa faceti casco.... si doar cei care au facut casco la libera alegere sa voteze efectiv unde au polita ...ceilalti... sa voteze unde ar fi vrut...Astept parerile voastre....
                  La Omniasig cu credit prin BRD - franciza 0%.

                  PS: sper sa nu mi-o luati in nume de rau...
                  Last edited by balanescuadrian; 26 September 2007, 08:15.

                  Comment


                  • #54
                    si in primu rand omniasigu mai are si promotie adica doar 3% din valoarea masini sau ceva de genu...
                    oricum astia de la generali asa fac uite domne 1000de euro dar noi avem promototie asa ca platesti numai 300de euro... se numeste marketing....

                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      La reprezentanta Dacia din C-ta asigurarea Casco obligatorie(fiind in rate masina) la un Lungan Abs Plus este 750 Ron pe an....acuma ramane sa vad cand ma duc cu actele ce mi se zice de fransiza...........

                      Comment


                      • #56
                        e fara fransiza ptr ca e credit prin brd si asigurat la omniasig... oricum aia de acolo sunt cam afoni cand ajungi la brd vorbesti de casco si sar putea sa ai ghinionu meu ca aia de la brd sa nu stie ce e ala casco sau fransiza si o sa sune la omniasig si iti dau sa vorbesti cu ei... si atunci e super ok mie miau zis ca daca mi fac rcau tot la ei pot sami asigur casco si in afara tarii...

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          mah eu platesc la generali 240 euro pe an full casco la ambition
                          1.6 MPI CRAZY DRIVER

                          Comment


                          • #58
                            Mi se pare 100% ilegal sa te oblige sa faci casco la o ANUMITA firma mai ales la CREDIT... sau sa alegi dintre 2 firme. Trebuie sa poti face oriunde atata timp cat asigurarea este cesionata in favoarea bancii!

                            Cand am vorbit la VB, mi s-a dat o lista de firme "agreate" dar cum mie nu-mi plac lucrurile bagate pe gat am intrebat de alte posibilitati si mi s-a explicat ca se poate si asa, sa-mi aleg eu asiguratorul (desi eu o iau pe leasing, si aici au tot dreptul sa aleaga ei) - pana la urma am ales Omniasig, ptr ca am auzit de bine de ei - si din fericire pentru ei era si prin lista lor.

                            Valoarea nu o stiu (shame on me, am pierdut scadentarul), ~30Eur lunar

                            Comment


                            • #59
                              cannabys e total legal ptr ca asta inseamna polita concesionata in favoare bancii... normal ca-si aleg ei asiguratorul ptr ca nu le-ar convine ca in caz de daune sa fie probleme cu despagubirea...

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Cum tu esti proprietar nu au nici un drept legal sa te oblige la un anumit asigurator, ca e masina ta, nu a lor, de obligat te obliga conform contract sa-i faci full si fara francize.
                                Iar daca ar exista "probleme" cu vreun asigurator nu ar trebui sa fie pe piata... si pana la urma un casco "full" fara francize ar trebui sa valoreze la fel de la primul asigurator pana la ultimul. Pe banca o intereseaza in principal in caz de dauna totala ... si (corectati-ma daca gresesc) nu cred ca sunt probleme la nici un asigurator in caz de asa ceva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google