Logan Lovit In Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Stiu si receptionerii aia la meserie cum stiu eu sa tin Sfanta Liturghie.... Tinichugiul sa stie meserie, aia conteaza.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #17
      si eu am patit la fel vara trecuta numai ca s-a intamplat pe oras.Si exact cum a spus nenea matheo urme frate de masticsi a cazut vopseaua dupa bara in 2 luni)

      Comment


      • #18
        Foarte "incurajatoare" parerile despre reparatie Daca mi-o fac astia sorcova o vand si gata. N-as putea sa suport sa-mi rugineasca pe dedesubt sau sa se cojeasca vopseaua. Si cata grija am avut de masina pana sa mi-o loveasca....

        Comment


        • #19
          iti dau un sfat ca sa nu te mai sperii si sa nu-ti mai faci atatea griji.iti recomand firma autobayern http://www.autobayern.ro/ care este in bucuresti sau prin imprejurimi.uita-te pe site si la filmuletele astea si o sa-ti mai vina inima la loc.dupa parerea mea sunt printre cei mai tari din tara la ora asta.trebuie sa te interesezi si cu ce asigurari lucreaza baietii. http://www.youtube.com/watch?v=oeyV4YQykBc http://www.youtube.com/watch?v=uHpe53fMaBE vizionare placuta si spor la treaba.nu te mai stresa in rest ca o sa fie asa cum o sa vrei tu.suna-i pe baieti cu incredere sau du-te pana la ei sa vezi lucrari facute si apoi mai stam de vorba.lasa reprezentantele dacia ca habar nu au sa lucreze. mi-e ca daca o sa o duci la autobayern o sa vrei o vopsire integrala la toata masina la ce-am vazut eu.uite inca un film ca sa te convingi http://www.youtube.com/watch?v=P_cSLfkRzvw
          Last edited by leopardu; 30 July 2012, 17:11.

          Comment


          • #20
            Pe afara toate ies lucioasa si sclipitoare,dar pe dedesupt??? sau acolo nu conteaza cum repara?

            Nu vreau sa-l sperii pe initiatorul acestui topic,dar ce e de mana ta facut,e bine facut.Ma refer la dat cu mastic
            Cand mi-am vopsit masina,zi de zi eram la vopsitor, de la 17 la 21
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • #21
              matheo,astia au ultimele tehnologii atat la tinichigerie cat si vopsitorie.da o fuga pana acolo ca sa te convingi.

              Comment


              • #22
                Nu contest spusele tale,macar sa fie cum zici ( dar deja la asa tehnologie iti dai seama de preturi?! )
                Sa mearga pana acolo si poate colaboreaza cu firma respectiva de asigurari.
                Mai este o modalitate,sa ceara banii pentru reparatie in regie proprie, si sa se duca unde doreste dumnealui!
                Last edited by matheo66c; 30 July 2012, 19:10.
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • #23
                  ai dreptate matheo in legatura cu asigurarea,trebuie sa incerce sa mearga pana acolo si sa se intereseze.de vopsit stiu ca anul trecut era cam 1000 de euro un vopsit integral,asta insemnand cam 300-400 ron/element vopsit.iti spun asa orientativ ca sa iti faci o parere.

                  Comment


                  • #24
                    Mda, putin cam tarziu pt mers/intrebat/cerut etc. Astazi la ora 9 am lasat masina la service. Nu s-au apucat imediat de ea. Maine o sa trec pe la service din nou ca sa-i "stimulez" putin pe meseriasi sa puna mastic si antifon mai cu generozitate. Oare 100 ron/pers e ok?

                    Comment


                    • #25
                      cati lucreaza la masina?

                      p.s. Am avut prieteni care si cu "atentie" data, tot asa le-au facut masinile....!!!!!
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • #26
                        Vezi la cine dai banii , nu la receptioneri, consilieri sau alti bagatori de seama.
                        Plus ca in prima faza cand o sa se apuce de masina o sa treaca pe la dezechipari si dupaia la tinichigiu.


                        Bafta!
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Nu mai am treaba cu receptionerul, o sa ma duc direct la tinichigii. Din cate am vazut la alte masini de acolo, sunt 2.

                          Comment


                          • #28
                            In ce service ai masina la reparat ?
                            My turbo lag, give your MPI, a chance

                            Comment


                            • #29
                              Eu cand am avut masina in service,am dat o atentie receptionerului(caruia i-am zis ca-i dau sa aiba grija de masina) si pot spune ca am fost foarte multumit de rezultat.Ma suna zilnic sa-mi spuna stadiul lucrarilor,cand ma duceam la service il gaseam pe la masina discutand cu meseriasii,la cererea mea i-a pus pe baieti sa-mi polisheze si niste zgarieturi,m-a chemat cand era sa puna bara fata pe masina(i-am zis ca vreau sa fiu de fata sa-i ajustez din start lufturile),m-a sunat sa mergem sa facem unghiurile(in urma lovirii am avut si capacul rotii spart si-mi era teama sa nu fi indoit ceva).Reparatiile au iesit IMPECABIL iar serviciile oferite au fost de calitate.
                              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                              Comment


                              • #30
                                Din categoria "se putea si mai rău"... Logan lovit din spate la trecerea de pietoni pe drum european (ceva comuna unde in mod obișnuit se circula cu viteza destul de mare) de VW Transporter, cu numere de Olanda, asigurare carte verde de tranzit valabila 2 saptamâni emisă de asigurator din Lituania, fără corespondent in România, șofer...basarabean. Capac...CASCO expirat de 2 luni (dupa 4ani). Daune: tablier spate (fusta), bara, locas roata rezerva, stop dislocat, capota portbagaj, plăcută nr. Reparatie pe cheltuiala proprie pana binevoiesc domnii de la BAAR sa solutioneze dosarul
                                Last edited by inginR; 13 August 2012, 21:36.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google