Revolutie In Asigurari!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mai mult ca sigur va deveni si lege; alte tari au reglementata mai corect problema despagubirilor pe piata asigurarilor. Nu era normal sa te adresezi, in caz de dauna, unui asigurator pe care tu l-ai evitat cand ti-ai incheiat propria asigurare.
    Probabil se va creste pretul unui RCA, ramane sa vedem daca si serviciul asiguratorului va fi unul de calitate; suma corecta si promptitudine. In acest fel e normal sa-mi aleg un asigurator care ofera servicii de calitate, stiind ca acestuia ma voi adresa pentru daunele produse bunului meu.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      Daca va deveni lege, asigurarea CASCO va dispare, cum s-a intamplat in Spania.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • #18
        Pretul va fi marea problema. Asigurarile in strainatate sunt foarte mari.
        Niste prieteni din Canada imi spuneau ca daca ai mai multe daune, asigurarea ajunge sa coste atat de mult incat preferi sa mergi cu taxiul.

        Tot asa vrem si autostrazi, fara a ne permite sa circulam pe ele.
        In Portulgalia pe autostrazi e liniste si pace, in schimb pe drumurile nationale e supertrafic.
        Pentru ca nu isi permit. De aia ne intrebau de ce dorim cu atata ardoare autostrazi.

        Speram ca noul RCA sa fie suportabil, nu sa se bucure doar bogatanii de el.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Niki View Post
          Daca va deveni lege, asigurarea CASCO va dispare, cum s-a intamplat in Spania.
          Probabil; se mai vorbea despre pachete de asigurari care sa contina si riscurile neacoperite de RCA; optional desigur.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google