Am Gasit Masina Lovita In Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Gasit Masina Lovita In Parcare

    Cum spune si titlul, sambata am gasit-o stearsa. M-a "lucrat" bine gagiul (autor necunoscut, roman nesimtit care a preferat sa fuga, decat sa anunte si sa-si asume greseala), in sensul ca mi-a sters buclier spate, partea dreapta, aripa zgariata si infundata pe 10 cm, carenajul rotii respective - sarite buloanele de plastic.
    Am fost la casco (Asirom), am facut demersurile necesare si am aflat de la ei o veste buna: sunt scutit de fransiza (ea fiind de 100 E), deoarece am facut contractul cu ceva timp mai inainte de a achizitiona masina si era prima dauna.
    O veste nemaipomenita, dupa ce am fost tot week-end-ul catranit.
    Attached Files
    sigpic

  • #2
    Nasol ce ai patit.

    Comment


    • #3
      Bine ca ai casco. Maine abia imi iese si mie din acelasi motiv pentru care esti si tu suparat ! La fel..Autor necunoscut ! Mergem inainte..Asta e
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #4
        Incercati si voi o alarma cu pager si pe viitor poate nu se mai intampla asa... Eu am avut bafta... Tot in parcare... Un fiat ducatto da cu spatele si nu vede ca mai era si un logan in stanga... Noroc ca a inceput alarma sa cante si pagerul sa anunte... Ca altfel, nenea ala ar fi intins-o si eram bun de plata... Franciza 550 ron...
        Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

        Comment


        • #5
          Probabil un stalp sau un gard ti-a lovit masina. Asta cu gasitul masinii lovita in parcare pastreaz-o pentru firma de asigurari. Suntem toti colegi de forum totusi si nu e frumos sa ne vindem gogosi. La cate masini gasite lovite in parcare am vazut eu la prietena mea...Sunt imun.
          Last edited by vitriol; 22 October 2008, 00:19.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Poate chiar a fost lovita de alta masina. Chiar nu avem de unde sa stim daca spune adevarul sau nu. Defapt nu pare a fi lovita de un stalp. Si eu am gasit-o lovita in parcare (pe bune) dar asa am lasat-o de teama sa nu iasa nuanta la piesa care trebuie vopsita. La momentul ala nu aveam casco.
            sigpic

            Comment


            • #7
              E nasol tare ce ai patit dar ma bucur ca cei de la ASIROM sunt baieti seriosi si te despagubesc ei fara sa platesti tu nimic! Si eu tot la ei am casco!!!
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #8
                Nasol Frate....de Asta Mi-am Facut Si Eu Casco...mai Bine Dau 260lei Pe Trimtestru Decat Sa Umblu Adanc In Buzunar Cand Se Intampla Asa Ceva:|...numai Idioti In Tara Asta...daca-l Gasesti..sa-i Spargi Fata...numai Bine

                Comment


                • #9
                  Prietena mea, cu masina ei, la ierirea din Mall Vitan a zgariat usile partea stanga de zidul ala care desparte parcarile. Am fost eu cu masina la politie, la constatari casco, si le-am zis, normal, ca am gasit-o lovita in parcare. Nenea ala mi-a explicat zambind cum e cu zgarietura de zid si zgarietura de masina. Chiar m-a luat de mana si mi-a aratat o masina zgariata de alta masina. Bine, cu o atentie s-a rezolvat.
                  In alta ordine de idei, daca dati nu zoom pe zgarietura veti vedea cate zgarieturi mici si adanci sunt pe bara si ce suprafata mare este zgariata pe portiunea neagra a barei de protectie. Nu vorbesc ca sa ma aflu in treaba, vorbesc din experienta.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #10
                    se intampla pe bune:

                    Dupa parcare, eu am gasit pe portiera din stanga-spate o adancitura ca si cum ar fi fost facuta de un obiect ascutit si vopseaua luata. Cineva priceput mi-a spus ca acolo a fost lovita cu coltul unei portiere de dubita sau camion, care a parcat langa mine.
                    Eu m-am linistit dupa ce am inteles ca:
                    masina, pana la urma, e o tabla si nu o poti pastra perfecta la nesfarsit, oricat de soferu' lu Peste ai fi. Eu parchez la mall-uri foarte atent, sa fie cat mai mare distanta intre cel din dreapta si cel din stanga, sa nu jenez pe nimeni, etc.
                    si? Pleaca unul de langa tine si cat esti la cumparaturi vine o nepriceputa si te rade ea. Fuck me, nu merita sa faci ulcer pentru fiecare zgarietura.

                    Comment


                    • #11
                      Ce om de rahat. Sa fac peep si sa ma peep pe specimenele astea care se mai numesc si oameni pe deasupra.
                      Bine ca ai rezovat-o fara prea mari batai de cap.

                      Comment


                      • #12
                        Off topic: Nu te duce sa-ti repari masina ca pierzi garantia!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by vitriol View Post
                          Prietena mea, cu masina ei, la ierirea din Mall Vitan a zgariat usile partea stanga de zidul ala care desparte parcarile. Am fost eu cu masina la politie, la constatari casco, si le-am zis, normal, ca am gasit-o lovita in parcare. Nenea ala mi-a explicat zambind cum e cu zgarietura de zid si zgarietura de masina. Chiar m-a luat de mana si mi-a aratat o masina zgariata de alta masina. Bine, cu o atentie s-a rezolvat.
                          In alta ordine de idei, daca dati nu zoom pe zgarietura veti vedea cate zgarieturi mici si adanci sunt pe bara si ce suprafata mare este zgariata pe portiunea neagra a barei de protectie. Nu vorbesc ca sa ma aflu in treaba, vorbesc din experienta.


                          Si tu nu crezi ca intre o zgarietura de perete aflat in miscare si una facuta de o masina stationata este diferenta ?


                          Dodo , tu de unde stii ca daca repari masina pierzi garantia ?
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • #14
                            Din topicul "Hotii Din Conducerea Dacia" de @danielt.

                            Comment


                            • #15
                              Daca nu se supara Dodo raspund eu pentru el.
                              Hotii Din Conducerea Dacia!!!!!

                              De aici se deduce pierderea garantiei.
                              sigpic
                              Play ManagerLeague

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google