Ce Masina Sa Cumpar ? 4500-5200E

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Masina Sa Cumpar ? 4500-5200E

    In maxim 2 luni o sa fiu nevoit sa-mi achizitionez o noua masina.
    O sa dispun de maxim 5200E si as vrea o masina berlina sau hatchbag(sper ca am scris corect) in 4 usi cu un motor mai mic sau egal de 2000cmc.
    Doresc o masina cu un consum decent si dupa 2005-2006.

    In banii acestia am gasit ford focus/mondeo, megane, seat altea, golf 5(cam obosite), skoda octavia tour(ceva bun e pe la 6000E).

    Voi ce ati alege ? ... ca motorizari am cautat mai mult diesel deoarece sunt de pe langa braila si urmeaza din toamna sa plec la facultate la Bucuresti si doresc o masina la care sa nu fiu nevoit sa bag 200 lei benzina dus 200lei benzina intors.
    Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
    http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

  • #2
    Ia un flocus diesel. Daca nu gasesti, atunci un C4 diesel.

    Comment


    • #3
      Opel Astra 1.3 CDti , ai un consum foarte mic, si sunt destul de fiabile. Pe la 5000euro gasesti de prin 2007. Acu e alegerea ta, degeaba tot zicem noi, ia aia, ia aia, ca pana la urma tot alegerea ta e.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #4
        C4 1,6 HDI. Super maşini, dar cînd se mai aprinde câte un senzor .....
        Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
        sigpic

        Comment


        • #5
          ford focus 1.6tdci 110 cai si sa fie dupa 100.000 km..ai consum la 100 4%
          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by Gozmin View Post
            C4 1,6 HDI. Super maşini, dar cînd se mai aprinde câte un senzor .....
            Noroc ca nu prea au ce senzori sa se aprinda, fiind o masina oarecum spartana.
            Eu am avut, am prieteni ce le au de peste 6 ani si n-au belele de genul asta.

            Comment


            • #7
              1. fiat grande punto 1.3
              2. opel astra 1.7
              3. renaul megan 1.5
              4. citroen c4 1.6
              5. peugeot 207 1.4
              6. ford fiesta 1.4
              toate diesel, an de fabricatie cel putin 2006 se incadreaza in buget.
              http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

              Comment


              • #8
                eu tot la c4 sau focus m-as orienta la banii astia. locul 2 megane dizal, dar ala de 1.9.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Un logan de vreo 2 ani si putini km

                  Comment


                  • #10
                    a avut logan, a zis ca vrea sa scape de el
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      ti-au dat dauna totala la masina?
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • #12
                        da .. dauna totala ... azi m-am uitat si la vectra c 1.9 cdti 150 sau 120 cai... dar totusi o distributie si altele sare de 1000 lei. In plus inmatricularea la 1.9 e destul de pare.

                        Precizez ca vreau sa cumpar masina adusa din germania cu numere de germania ... o sa cumpar masina cu numere de romania doar daca arata mult prea bine si merge impecabil si o pot verifica si totul este bine.
                        Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
                        http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

                        Comment


                        • #13
                          De ce musai Germania?

                          Uita de Vectra C, daca vrei masina.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #14
                            sincer de 2-3 zile tot ma uit la vectra c ... cu toate ca imi e frica un pic de service ...

                            momentan va scriu exact in ordine cam ce as alege:
                            1. focus 2007-2008 neaparat hacthbag ...
                            2. vectra c. 2004-2008 - berlina 1.9 cdti ... preferabil ala de 150 de cai
                            3. mondeo

                            M-am uitat si pe la megane ..dar a picat. Azi am condus unul si este un logan mai bun.
                            Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
                            http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

                            Comment


                            • #15
                              La 19 ani, tu vrei Mondeo?

                              C4 Coupe, Astra, chiar si un Golf... hatchback
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google