Noua Sau Second-hand?Credit,Leasing Sau Cash ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Cellini View Post
    Aratati-mi voi un MCV, cu taxa platita, sub 4 000 Eur, si-l cumpar pe loc!
    Exclus 1,4, pentru ca la motorizarea asta nu-i masina, e roaba...
    Am liat eu cu 3000. Peste 70.000 km ti-l vand tie cu 2000.

    Comment


    • #62
      @Cromatic si tu devii confuz....se vorbeste de MCV avand pret maxim 2000 euro cu istoric si taxa platita...si din 20 de masini 80 % sunt masini prezente pe autovit de catre cei mai mari escroci samsari din Pitesti....si din ce observ nici unul nu are pretul de 1500-2000 euro !

      Din ce observ eu locatia ta ar fi CT daca ai vreodata ocazia treci prin targul auto de la Pitesti (sambata seara se aduna masinile+Duminica targul) si-ai sa vezi ca acolo rare sunt masinile prezentate la vanzare de primul proprietar...daca ajungi acolo cu masina la vanzare si esti proprietar (mai ales primul ) toti samsarii vin gramada pe tine si incerca prin orice mijloace sa indeparteze orice client interesat de masina ta pentru ca ulterior sa ti ofere un pret convenabil lor...
      Last edited by 77sky; 21 January 2014, 09:37.
      "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

      Comment


      • #63
        Mcv cu 2000 nu exista. Si vb de masini relativ ok, nu junghiuri de 500.000.
        Adonis cere un pret mai mare, insa ofera altceva fata de ceilalti.
        3500 e un pret bun. Si 4000 poate fi, insa pt alt tip de client: cel ce vrea diesel cu putini km.

        Comment


        • #64
          Astazi am vandut cele 3 masini Logan MCV + GPL la un pret mediu de 3950 euro pe/Buc.....

          Am mai ramas cu 1 buc ......
          Inca nu m-am hotarat ce sa cumpar in locul lor dar in cateva zile va trebui sa iau o decizie !
          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

          Comment


          • #65
            Nu ne arati si noua contractul de vanzare cumparare, ca sa stim cui reusim sa mai vindem masini la preturi ceva mai piperate.

            Comment


            • #66
              Depinde cum negociezi , cum functioneaza masina, istoric, taxa inmatriculare platita , etc etc!

              Desi tie ti-se pare un pret mare , eu consider ca pretul nu-i chiar atat de satisfacator pentru 2 masini din 2011 + 1 buc 2008.
              "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

              Comment


              • #67
                Pai zi asa bre, cum ca ai vandut 2 din 2011 si una din 2008.
                Media e buna.

                Comment


                • #68
                  Asa da. Daca erau toate din 2008 nu luai niciodata 4000.
                  Sa zicem 4500 cele din 2011 si 3000 cea din 2008...
                  Deci degeaba te bateai cu caramida in piept. Is curios ce cumperi.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • #69
                    Totusi, de ce le-ai vandut pe cele din 2011? Acelea mai aveau de rulat inca 2 ani.
                    Ai reusit amortizarea lor asa rapid?

                    Comment


                    • #70
                      Cele din 2011 aveau 425.000 si 496000 km cu istoric service ... estetic aratau impecabil dar la km astia nu poti spera la un pret mai bun de 4500 e ...doar daca.... o vinzi in vre-un targ si sa procedezi cum fac samsari ...sa modifici km ceea ce eu n-am facut !

                      Masina din 2008 avea 370.000 km dar deja avea mai multe probleme cu rugina la caroserie....chiar daca tehnic nu avea nici cea mai mica problema.....
                      "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                      Comment


                      • #71
                        Si la ce te-ai hotarat? Adica, cu ce le inlocuiesti?
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by adonis33 View Post
                          Cele din 2011 aveau 425.000 si 496000 km cu istoric service ... estetic aratau impecabil dar la km astia nu poti spera la un pret mai bun de 4500 e ...doar daca.... o vinzi in vre-un targ si sa procedezi cum fac samsari ...sa modifici km ceea ce eu n-am facut !

                          Masina din 2008 avea 370.000 km dar deja avea mai multe probleme cu rugina la caroserie....chiar daca tehnic nu avea nici cea mai mica problema.....
                          Sigur ca da

                          Comment


                          • #73
                            Am in vedere urmatoarele variante posibile de achizitie 5 buc


                            1.Noul Golf Var.Comfortline 1,6 TDI Motorina 1.6l / 77kW/ 105CP Manuala - 5 trepte 4 Usi 20.497 euro

                            2.Noul Grand Scenic Privilege 7 locuri 1,6 dci / 130 cp -22 680 euro

                            3.Kia 1.4 MT GSL CITY Pret: 17012 euro

                            4.Noul Logan MCV Laureate 1.2 16V 75CP GPL 11.300, €

                            5.Noul Duster Laureate 1.6 16V 105 CP 4x4 15.400 €
                            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google