RCA Mai Scump La Leasing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si nu este mult 800 si ron fata de 450 ron cat este la persoana fizica, pe un an de persoana juridica faci rca pe 2 ani la persoana fizica??

    Comment


    • E mult, da' dupa ce citisem p-aici ma ateptam la mai mult, de aia si senzatia ca am scapat usor.
      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

      Comment


      • deci la 1,6 8v leasing persoana juridica, RCA la Omniasig (prin RCI) cu incepere din octombrie 2009 pretul 1119 RON. mi-a venit acum 1 saptamana factura si alaltaieri hartia.

        Problema nu vine doar de la omniasig ci in mod sigur de la RCI. Pot sa bag mana in foc ca e politica de jumulire a RCI-stilor acum ca le-au scazut vanzarile trag si pielea de pe clientii actuali. Mie la toate daunele Omniasigul mi s-au comportant ok, nu am de ce sa ma plang, insa cand vad facturile ce vin de la RCI imi vine sa ii bag prin tot felul de locuri "ascunse". Recalculari la recalculari, adaosuri si comisioane ... etc. Totul cu + desigur.
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • Foarte scump astia de la omniasig sunt mari nesimtiti daca la anu in luna mai o sa fie suma aceasta pe care ai dat-o tu la rca cazul meu Unita anul acesta am platit 700 ron o sa fac un efort sa o platesc integral masina!

          Comment


          • Sa vedeti acuma asigurare scumpa la noi care avem masina in leasing la noi se aplica respectiva reducere daca nu am avut daune in decurs la 2 ani jumate?

            Comment


            • La leasing nu se aplica nimic.

              Cine-si ia masina in leasing anul asta sa puna si 1500 euro deoparte pentru taxe, taxulete si alte biruri care vin dupa achizitionarea masinii.

              Comment


              • Din cate am inteles la masinile in leasing nu se aplica sistemul bonus-malus.

                Comment


                • Peste 3 luni ma astept sa vina asigurarea 1000 ron+rata la masina=faliment o luna!
                  La leasing asigurarea se poate face pe 6 luni?

                  Comment


                  • eu am un logan de 1.6 anul trecut am platit 807 Ron masina este luata in leasing Poi anul asta oare cat va fi?

                    Comment


                    • vreo 12-13

                      Comment


                      • Eu m-am uitat pe pe net la firma unde am eu asigurarea si este 900 ron la unita alte firme sunt mai nesimtite la ptet!

                        Comment


                        • sal

                          normal ca e mai mult pe leasing firma fiind persoana juridica, eu platesc 600ron adic am platit la Omniasig dupa ce am citit aici vad ca e destul de bine ma intreb cat o sa fie in octombrie anul asta sper ca nu mai mult de 800ron ca nu am chef, numai bine!

                          Comment


                          • Omniasig este cea mai scumpa companie de asigurari sa te astepti sa vina mult RCA-ul pana in 1000 ron o sa vina sigur!

                            Comment


                            • Din cate am citit aici cred ca eu sunt mai in paguba.
                              Am platit in primul an 620 rom
                              A-l doilea an 970
                              Anul asta ..habar nu am...dar cred ca foarte mult, masina este pe firma..sunt tepari mari cei de la Omniasig

                              anul asta fiind in august 2010...cred ca nu o platesc...sa vedem ce se intampla
                              Imi fac singur...apoi o sa vedem...atat timp cat imi platesc ratele la timp.
                              Last edited by nikum33; 9 February 2010, 22:19. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Asa am zis si eu dar nu merge sa o faci tu personal de ex.eu am sunat la leasing si le-am zis ca mi-am facut asigurare (dar nu am facut le-am zis numai sa vad ce spun)si ca cea trimisa de ei nu o plastesc si au zis ca o plateste firma de leasing si pana la urma tot trebuie sa o platesc si ca cel care a facut asigurarea m-a prostit nu a vazut ce scria in talon si sa ma duc sa imi dea bani inapoi!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google