Pentru tatici , mandria lor de copii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    deci...avem colici mancav-as !!!!!!!
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #92
      Din cate stiu colicii-s de la lapte,se calmeaza cu ceaiuri din farmacii sau masaj pe burtica copilasului.Sau sa stea pe burtica...
      In timpul alaptarii e foarte importanta alimentatia mamei.Fara cafea,varza acra,coca-cola,tocaturi(sarmale),prajeli,fasole.
      De tigari cred ca nu mai trebuie sa mentionez...
      Last edited by D-FENS; 21 April 2009, 22:22.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #93
        De colici oricum nu scapa, va mai avea o mica perioada si pe urma poti spune ca ai scapat .
        Adimrv - da nene calm, respira adanc numara pana la 10, si "executa"
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • #94
          culmea..nevasta-mea nu bea cafea nu fumeaza ..nu mananca tocaturi ..si totusi..au aparut !
          Multumesc pentru sfaturi. Am cumparat ceai " baby drink " si urmeaza faza cu carpele incalzite cu fierul de calcat!

          Baietiii ..daca aveti chef de vb pe mess..noaptea.. TOATA noaptea..aveti cu cine : YO
          Se pare ca voi deveni zombi
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • #95
            Thejock3r...sa va bucurati de printesa si sa fie sanatoasa...e greu cu copii dar e si frumos...
            sigpic

            Comment


            • #96
              Nu este numai de la cafea sau alte chesti, ci numai pentru faptul ca sunt perioade cand alimentatia este fff diversificata , cum a fost acum de Paste de exemplu . Eu ceaiul ala nu l-am suportat ca este prea mentolat(pt. gustul meu) , in schimb imi placea cum miroase .
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #97
                @Thejock3r cum e cu fetita acum? totul e ok?
                sigpic #

                Comment


                • #98
                  totul e perfect ! Se pare ca a avut doar vreo 5-6 ore de foarte mare neliniste , e chiar posibil sa fi scapat de colici . Doamne ajuta. De cand nu am mai postat, fata mea e la fel de cuminte si ca pana acum 2 zile cand nu stiam ce sa-i mai facem si la fel de mult doarme
                  In seara cu colicii am fost la farmacie si am luat " baby drink" si o tetina si..dupa ce a baut-o s-a linistit. De la 11.00 seara pana la 6.30 dimineata a dormit Apoi, de la 7.20 pana la 11.00 ! Deci..destul de bine
                  Mai nou avem si cercelusi

                  Multumesc tuturor pentru urari !!! SUNT F FERICIT :d
                  Attached Files
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • #99
                    Bravo..sa-ti traiasca fetita..am citit topicul de la un capat la altul ca avem de gand sa ne punem si noi pe facut unul mic..ce-o iesi, ca trece vreamea

                    Comment


                    • felicitari la voi toti ... sa va creasca mari si sa fie sanatosi...
                      joker: daca vrei sa ai efect maxim impotriva colicilor este necesar ca ceaiurile impotriva colicilor sa il bea si mama, transferand astfel efectul copilului prin intermediul laptelui. Mai este si varianta gripe baby whater pentru copil si ceai de chimen si anason pentru mamica. Colicii apar datorita schimbarii modului de a primi mancarea si mai putin din cauza a ceea ce mananca mama. Acum nici sa nu exagereze cu diverse mancaruri grele sau picante, sau mai stiu eu ce.
                      Si sa ai mare grija cu "carpele alea incalzite". Nu toti se bucura la fel de caldura in exces (la mine cel mare face imediat bubite de la caldura) si in plus nu ai un control foarte bun asupra temperaturii la care incalzesti "compresele". Cel mai indicat e sa o tii pe picioare sau pe pieptul tau pentru ca e suficient de cald. Si neaparat dupa fiecare masa (sau ceai) trebuie sa il tii in sus sa ragaie (nu ca si tatii dupa bere, dar ...)
                      Grija mare cu programul de somn la aia mica. Eu i-am lasat de mici sa doarma singuri si nu am avut probleme niciodata cu dormitul cu ei. Nu am facut nici o noapte alba cu nici unul si de pe la 7 luni au dormit singuri in camera. Acum e ok. De multe ori merg singurei la nani in camera lor si nu am treeba cu ei.
                      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                      Comment


                      • Mama, jockere draga, parca numai tu ai facut-o!
                        Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                        Comment


                        • Originally posted by bog_82_ABO View Post
                          Bravo..sa-ti traiasca fetita..am citit topicul de la un capat la altul ca avem de gand sa ne punem si noi pe facut unul mic..ce-o iesi, ca trece vreamea
                          asa am facut si eu si ne-am chinuit aproape un an pana ce am reusit sa ramana,spor la treaba.
                          sigpic #

                          Comment


                          • adimrv: pentru tine calm si rabdare e necesar.
                            plimbari cat mai multe (dar nu obositoare), iesiri in natura, si ce e mai important: toate poftele au o limita

                            LE bineinteles ca trebuie sa o ajuti mai mult, cat despre mancare ... o sa fie din ce in ce mai "rau". Nu ai ce face decat sa mananci in alta parte (parinti, prieteni, etc), pentru ca banui ca esti in situatia in care nici macar daca iti faci tu singur mancare nu e bine pentru ca oricum miroase in toata casa, iar acum cand simturile ii sunt mai ascutite decat unui ogar, nici o sansa de a face ceva in bucatarie.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • Multumesc Vasi pentru sfaturi.. la obiect si f folositoare
                              Rebe..si cat m-am chinuit sa-mi semene )
                              Attached Files
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • Taticutule...ce iti mai place sa fi tatic.Bucurie mare la tine acolo.Sa iti traiasca ingerasul!.
                                Originally posted by adimrv View Post
                                acum nevasta mea nu mai gateste pt ca nu suporta mirosul, ii e rau,help.
                                Originally posted by cristi3775 View Post
                                Si la mine e problema cu greturile, cu nerviiiii....si cu poftele mai ales. Bine ca nu o apuca sa vrea "SF-uri" noaptea ca in rest i-am adus cam de toate.
                                ...baieti la mine sotia are greturi la orice insemna miros parfumat...exclus mancaruri(de fapt stiam asta de la prima sarcina)...de ar fi numai atat ar fi bine.
                                ...oricum se zice ca greturile dispar la prima miscare a bebelusului...nu ne ramane decat sa asteptam

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google