Eram doar noi doi şi goneam spre maternitate. Am plecat de la părinţi de la ţară pe la 6 dimineaţa, se anunţau nişte contractii. Pe la prima mai serioasă aveam doar 110kmh; la următoarea 120, la următoarea vreo 130, apoi 140 (pe distanţa a vreo 50km). La intrare în oraş, soţia îmi spune: OPREŞTE CĂ NASC!!! Era 7 dimineaţa. Am oprit lângă benzinăria Lukoil din dreptul la Real, şi mi-am intrat în atribuţiile de moaşa. Între timp sunasem la 112 şi de acolo mă înnebuneau cu întrebări de genul: ce vârstă are soţia, al câtelea copil este, etc. Lăsasem motorul pornit, fetiţa s-a născut, şi ne-am continuat drumul spre maternitate. Nu mai spun că nu am mai ţinut cont de semafoare sau coloane, dar cu 'cum simt' că aveam o responsabilitate şi mai mare acum.
Pentru tatici , mandria lor de copii
Collapse
X
-
interesanta experienta , cum e fetita?Originally posted by moses View PostEram doar noi doi şi goneam spre maternitate. Am plecat de la părinţi de la ţară pe la 6 dimineaţa, se anunţau nişte contractii. Pe la prima mai serioasă aveam doar 110kmh; la următoarea 120, la următoarea vreo 130, apoi 140 (pe distanţa a vreo 50km). La intrare în oraş, soţia îmi spune: OPREŞTE CĂ NASC!!! Era 7 dimineaţa. Am oprit lângă benzinăria Lukoil din dreptul la Real, şi mi-am intrat în atribuţiile de moaşa. Între timp sunasem la 112 şi de acolo mă înnebuneau cu întrebări de genul: ce vârstă are soţia, al câtelea copil este, etc. Lăsasem motorul pornit, fetiţa s-a născut, şi ne-am continuat drumul spre maternitate. Nu mai spun că nu am mai ţinut cont de semafoare sau coloane, dar cu 'cum simt' că aveam o responsabilitate şi mai mare acum.

sigpic #
Comment
-
-
Comment
-
Azi am aflat Voi fii tatic a 2 oara
, sotia a facut testul 


Attached Files

sigpic #
Comment
-
Felicitari Adi..nu esti singurul care il asteapta pe al 2 lea;)...si la mine este sotia in 15saptamani! Doamne ajuta si sotiile sa aibe sarcini usoara.Ca si mine stiu ca primul este fetita,asteptam baieteii ca sa facem perechi.Numa bine su multa multa sanatate tuturor ce au copilasi,sunt cel mai frumos lucru din aceasta mizera viata!CARPE DIEM!
Comment
-
da trebuie dat de baut, multumescOriginally posted by nicu_rcn View Postsa.ti traiasca de pe acum
, si sa nu uiti sa ne dai de baut (glumeam)
Doamne ajutaOriginally posted by micutzu666 View PostBravoooooo!sa fie intrun ceas bun!!

eu nu stiamOriginally posted by razvan05 View Postfelicitari ! stiam ca esti in stare. sa fie intr-un ceas bun
ca mare dreptate aiOriginally posted by dany_uhp View PostFelicitari Adi..nu esti singurul care il asteapta pe al 2 lea;)...si la mine este sotia in 15saptamani! Doamne ajuta si sotiile sa aibe sarcini usoara.Ca si mine stiu ca primul este fetita,asteptam baieteii ca sa facem perechi.Numa bine su multa multa sanatate tuturor ce au copilasi,sunt cel mai frumos lucru din aceasta mizera viata!
si sa fie intr-un ceas bun


sigpic #
Comment












Comment