Windows 7 Pareri & Probleme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Se vad clar si alte diferente intre w7 si vista, nu doar de nume si nu ca as fi fan "Micro...." .

    Comment


    • #77
      ma bag si eu ...
      am acasa un desktop (ASUS M2N motherboard AMD Athlon 64x2 2,90 GHz reali, 4 GB DDR2, EN 9400GT 512 MB video), un laptop-uri Acer (Intel Dual Core 2,30 GHz, 2 GB DDR2, 256 MB video Intel ) si al doilea (Intel Single 1,90 GHz, 512 MB DDR2, 128 MB video Intel).
      Pe laptop si pe Acer-ul mai dotat am W7 Ultimate x64 preactivat by Marlboro (FileList), pe celalalt Acer am Starter x86(ca numai atat este) si pot sa spun ca se misca de o mie de ori mai bine decat XP SP3 si cate jocuri si programe am instalat nu am avut probleme cu ele. KIS 2010 nu mai merge tweak-uit in regedit, in sensul ca imi ia blacklist si pe trial license. Jocuri care nu merg pe W7 x64 (pt ca atunci nu era x64) sunt AOE I, Indiana Jones. Cu DT nu am avut probleme de SPTD... merge mai bine Speech Recognition decat la Vista. Programe sa nu mearga nu prea am vazut... Sony Vegas 8.0b nu mi-a mers. Oricum am XP Mode in Virtual PC pt programe de genul Youtube Download si Redirect-uri servere CS.

      O zi buna!
      My Ride - Prestige 1.6 16v

      Comment


      • #78
        Windows 7 e cel mai bun program .. inainte am avut avut sp2 si vista (panarama) .. asta nu mananca nici resurse multe .. incarac repede .. iar cand descarc de pe net zboara ..

        Comment


        • #79
          Am instalat si eu de curand un Windows 7 Ultimate.
          Pana acum 2 rateuri a dat.
          La "relanti", consuma 1200 MB ( cu putin sub Vista).
          Pana acum nu m-a convins ca ar fi varianta cea mai buna.

          Comment


          • #80
            eu am windows 7 ultimate editions si sunt foarte, foarte multumit de el, sunt si probleme...nu sunt multe gadget-uri pt.el iar celelalte nu se potrivesc iar daca ai un ap.foto sau o camera video cu cd.de instalare, aici e dificil ca nu-ti accepta decat pt.xp si vista, nu sunt compatibile dar vor iesi in maxim 5...6 luni, dar W7 e bun, rapid si nu se mai blocheaza ca celelalte editii.
            lipsa text

            Comment


            • #81
              Mihaitza, fara suparare ... Windows, Linux, MAC sunt SO(Sisteme de operare) nu programe ;)!
              Cezar ai cumva 4GB RAM? Deoarece tot asa sta si la mine in No Activity !
              Apropo, data instalarii 19.10.2009 ... 4 luni si 3 zile si maxim 2-5 erori! (in afara de compatibility, cele care nu merg pe x64)
              My Ride - Prestige 1.6 16v

              Comment


              • #82
                Cica de la 1 martie incepe sa ne dea cu restart la fiecare 2 ore la editiile de w7 ultimate. Are cinvea vreo solutie? Ati gasit ceva pentru..prelungirea -de preferat pe termen cat mai lung!-a perioadei de folosire?
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • #83
                  Nu e vorba de restart, doar iti va schimba background-ul cu unul negru si va apare un mesaj cum ca windows-ul nu e licentiat. Toate astea vin prin Windows update; solutii - puteti anula Windows update sau selectati la update - manual, nimic automat, am inteles ca daca nu selectezi chestia cu autentificarea nu se instaleaza.
                  Zambeste, maine poate fi mai rau!

                  Comment


                  • #84
                    Gusi, daca nu il ai activat (si pt. ceilalti care nu il au) .... PM si va dau ID de mess si il activati si nu o sa mai fie RTM ;)!
                    My Ride - Prestige 1.6 16v

                    Comment


                    • #85
                      Probabil va referiti la asta. Va fi ceva gen WGA din Windows Xp, ba mai mult instalarea va fi optionala si nu va impiedica update-uri ulterioare. Iar pentru activare ... sunt metode.

                      Comment


                      • #86
                        @alexapo_BT -E activat, dar de curand a aparut un mesaj ca cica ar expira pe 1 martie Deocamdata am dezactivat update-ul automat...
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • #87
                          pai . din moment ce ai dezactivat Update-ul nu o sa ai probleme.... si iti ocupa spatiu si creaaza restore points. Eu unul deocamdata il las activat, tin minte cum se cheama :P (asa era si la Vista).

                          O seara buna!
                          My Ride - Prestige 1.6 16v

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google