Romania...si Atat ,intamplare La Cununia Civila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Romania...si Atat ,intamplare La Cununia Civila

    salutare la toata lumea ,nu am mai scris demult pe forum ,dar acum trebuie sa sa spun ce mi s-a intamplat ,sambata am avut cununia civila ,la 'vestita ' primarie sector 5 ,acum toata lumea stransa la cununie ,intram cu toti acolo in cameruta pt oficierea casatoriei ,in timp ce doamna respectiva citea codul familiei ,unul de langa dansa tot facea poze ( nu avea nici o legatura cu noi ) ,la sfarsit vine la mine si imi zice : 'ginerica trebuie sa achiti pozele ' ,eu ca tot omul am intrebat ce poze ? nu mi s-a spus nimic inainte .....bineinteles a trebuit ,ca nu am avut ce face si nu puteam sa fac scandal ,sa achit suma de 300 ron pt niste poze pe care cineva ti le face fara voia ta .
    nu stiu daca asta este normal ,am mai fost la cununii la celelalte sectoare ale capitalei insa la nici un alt sector nu s-au facut poze fara permisiunea celor de acolo ,insa la sector5 te fura pe fata ,e inadmisibil .
    aaa si in plus de asta ,dupa ce m-a furat pe mine ,se duce si la nasul ca i-a facut si lui cateva poze si ca trebuie sa achite 200 ron .
    cine a mai patit asa ceva in sectorul 5 ???
    numai bine si cand va ganditi sa faceti cununia sa le spuneti de la inceput ca nu vreti poze facute de ei ,ca altfel patiti ca mine .

  • #2
    Mai stiu pe cineva care a platit fotograful la Sectorul 1, chiar daca avea fotograf special pentru eveniment. Faza e ca, a fost atentionat din start ca e si fotograful "sectorului", deci macar a stiut la ce sa se astepte.
    Astea nu mai sunt vremuri de maritish maica.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Deci lol ) Trebuia sa te scandalizezi. 300 de roni pentru nimic?Pur si simplu ii spuneai ca nu vrei pozele facute de el si ca nu l-a solicitat nimeni.

      Comment


      • #4
        degeaba ,nu imi dadea certificatul de casatorie si in plus nu ai cum sa faci scandal ,iti dai seama toata lumea acolo ...,trebuie doar sa stii dinainte si sa le spui ca nu vrei pozele lor,insa eu daca nu am stiut ....

        Comment


        • #5
          Mama ce bataie trageam in ziua nuntii!!!! Se ducea vestea in tot sectorul... ii umflam lentila fotografului de ocazii! Ce japcari...

          Comment


          • #6
            manevre de mitici

            Nu vreau sa supar pe nimeni, dar pozatul asta neanuntat e o manevra de mitici.

            Cum mama masii sa iti bage ala un serviciu nesolicitat pe gat.

            Cu toate ca nu e OK sa faci scandal la starea civila eu ii luam pe aia la intrebari de le mergea fulgii.

            Pai 500 de RON se dau asa de-n zdroanga pe un click click nesolicitat.

            Macar ai facut o reclamatie la OPC sau ceva sau a ramas asa in sange.
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #7
              inca nu am facut nici o sezisare ,insa am de gand ,mai intai vreau sa sun sa intreb ce se poate rezolva prin o reclamatie pt ca iti dai seama ca ma bat cu morile de vant .

              Comment


              • #8
                Ce porcarie.
                Ce-si mai lua ala aparate si poze in cap.Cum sa dai sute de lei degeaba ?
                Ai gresit de prima data nu trebuia sa dai nimic. "Ce domne' te pusai eu?"
                Trebuie sa nu te lasi,in Romanika asa firar ea daca lasi de la tine esti luat de fraier
                sigpic
                !

                Comment


                • #9
                  Ai primit bon fiscal?
                  ECUFix
                  Please don't visit my homepage!

                  Comment


                  • #10
                    ce bon fiscal ,nici nu am apucat bine fotografiile si a inceput : hai repede afara ca intra familia nu stiu care ,deci .... nu am nici un bon fiscal

                    Comment


                    • #11
                      Eu nu le dadeam nici un ban. Si daca comentau sau nu-mi dadea certificatul chemam politia pe loc cu acuzatii de abuz in serviciu s.a.md..
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #12
                        nu numai in bucuresti se intampla.si la oradea au patit-o niste prieteni de-ai mei.la fel cu amenintarea ca nu le da certificatul de casatorie si alte porcarii...vai de mama lor daca incearca dinastea la nunta mea...
                        http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                        Comment


                        • #13
                          Fa plangere la Politie direct, martori ai destui
                          ECUFix
                          Please don't visit my homepage!

                          Comment


                          • #14
                            ce porcarie ...... e buna stirea ca peste o luna am si eu cununia si cine stie.
                            daca apare vreun fotograf neautorizat sau daca nu imi dau certificatul le fac eu cunostiinta cu "batul magic" din masina.
                            pana acum aveam boala pe popi ca cereau o suma si pe chitanta era trecuta sub jumatate, ceva de genul 150 iar pe chitanta 70 a fost vorba de un botez.
                            mama lor de hoti.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by darksid3 View Post
                              Mai stiu pe cineva care a platit fotograful la Sectorul 1, chiar daca avea fotograf special pentru eveniment. Faza e ca, a fost atentionat din start ca e si fotograful "sectorului", deci macar a stiut la ce sa se astepte.
                              Astea nu mai sunt vremuri de maritish maica.
                              te sustin.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google