Oprit De Politie ...ilegal Sau Nu Ce O Urma???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ce sa zic ...ar trebui sa sunam toti la 112 pentru orice jenare din trafic ca sa le dam de munca sa nu mai sufere de nebagare de seama

    Comment


    • #17
      Salut ! Eu am avut ceva asemanator acum 3 ani .Cum a fost ! Urcam buciumul (iasi)aveam cam 90 km/h si dintr-o data din spate una (o ea) blituri la greu ,avea cam 150m fata de mine si nu inainta mai tare ,in fine,transportam in portbagaj ceva fragil si pe prima banda nu se putea circula de stricata ce era,si nu aveam cum sa trec pe prima banda,ca de obicei nu-mi sta mie in fire sa tin fata cuiva(sunt instructor auto ) la un momentdat ma scoate din sarite cu clacsonatu si bliturile ei ,o la s mai incet ,ma ajunge si trec din patru in doi dupa care demarez ,o las cu botu in asfalt ,zic eu ca s-a linistit ,de unde,ea dupa mine mai la distanta dar nu ma slabea din faruri,la vreo 8 km din fata baieti avertizeaza ca e radar,o las mai incet ,ea tare ,ma depaseste si opreste linga radar si se plinge ca i-am frinat in fata ca nustiu ce si asa mai departe .Ce vreau sa zic,am trecut pe linga radar si la 500 m vine dupa mine ,ma opreste si incep si ea si fraieru(militianu) ca asa si pe dincolo ,ca o fi ca o pati ,si stiti ce a facut pina la urma ....?Cum a venit asa a plecat ,i-am cerut dovada filmata ,nu avea l-am intrebat daca a fost acolo de fata ! A zis ca nu ! Si atunci l-am intrebat cum poate sa vina sa ma opreasca daca nici el nu stie de ce!? Deci in concluzie nu are ce sa-ti faca astea sunt fregvente si nu se asteapta nimeni la asa ceva ca sa zici ca are ceva la indemina (un aparat foto ,o camera s.a) asa ca nu-ti fa griji !

      Comment


      • #18
        Aoleu...pai sun acum la 112 si reclam toate masinile care au trecut pe langa mine in seara asta..eram cu o fata cre vroia sa merg incet si cu muzica tare...si care trecea pe langa mine ma injura cred...de toata familia...ce ar trebui sa fac?Eu fac reclamatie la toti soferii din oras...sa vad daca-i amendeaza pe toti.....no..acuma serios..o fi ea meletiana..dar daca nu are dovada,nu are ce sa-ti faca..

        Comment


        • #19
          Hai domne linistitiva ca pe vorbe nu se poate face nimic.Eu pot sa fiu martor ca la acea ora erai in cu totul alta parte a orasului, si m-ai beai si o bere in compania mai multor prieteni.Poate sa ne contrazica cineva?

          Comment


          • #20
            Merci ...Paulic..asa e ...buna berea

            Comment


            • #21
              Acum ca ti-a venit inima la loc ia zi pana la urma cu politista din patrula care te-a oprit ce faci. Ai luat macar nr. de telefon. Nu stiu in Bucuresti cum sunt dar prin alte orase sunt destul de frumoase.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #22
                Linisteste-te

                Daca ai si martori , n-ai nici o problema. Nu se poate dovedi deci..E clar . Maxim ce poate iesi din faza asta e ca aia , fiind disperata , sa depuna plangere si sa te dea in judecata pt insulte, calomie, de-astea unde la fel, fara dovezi si martori e degeaba.Eu am o prietena mai nebuna un pic (care lucreaza la serviciul de telefonie speciala-112) si s-a intalnit pe sosea, ea fiind la volan, cu una cu care a avut o relatie prietenul ei actual(ei stiu ce-a fost intre ei, nu asta e important) si-a inceput s-o sicaneze p-aia cu masina pe sosea intre 2 localitati la 15 km de Buzau.Dar primul lucru , a dat telefon la 112 si-a zis ca ea e sicanata de aia si ca risca un accident si vrajeala...Orgoliul din ea vroia de fapt s-o vada p-aia umilita, fapt care s-a si intamplat: a oprit-o politia p-aia , si-a luat-o la intrebari ca ce-a avut cu asta.Asta dupa ce sunase si aia la 112 dar tarziu, dupa Ana, sa-i zicem Ana prietenei mele. Asta rea, aia rea , militianu pana la urma le-a lasat sa plece doar cu avertismente verbale ca s-a prins ca e ceva la mijloc si-n plus fiecare era singura-n masina si se baga intr-un rahat singur daca se-apuca sa dea vreo amenda sau ceva fara martori.
                Concluzia: fara martori sau probe esti ok.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google