Discutii despre Android ( softuri utile , depanari si sfaturi )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii despre Android ( softuri utile , depanari si sfaturi )

    am un samsung galaxy mini s5570 si am gasit in setari optiunea cu deblocarea ecranului prin model
    dar ***** de soramea a incercat sa-mi sparga modelul si acum imi apare -prea multe de incercari de introducere a modelului- si imi cere sa ma loghez cu contul g-mail(cu care m-am logan pe android market)
    ce as putea sa-i fac sa-l deblochez am inteles ca trebuie restartat(setarile din fabrica) dar nu stiu cum....
    ps numai stiu contul...
    I changed her oil , she changed my life
    sigpic

  • #2
    Incearca sa faci un update la alta versiune de andoid cu ajutorul cablului de date si o conexiune la internet de pe un pc/laptop si atunci cred ca dispare si parola memorata
    HD-87-DLR

    Comment


    • #3
      Incearca sa-ti reamintesti contul de gmail. Gasesti pe Google.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        1. Trebuie sa te loghezi cu contul de google - adica adresa de gmail pe care o ai.
        2. Pentru a ii face o resetare la setarile din fabrica de obicei trebuie sa intri in meniul telefonului, setari si de acolo o sa poti sa ii faci "reset to factory settings".
        3. Ai incercat variantele mai simple? Gen: restart? reboot? scos bateria?

        Comment


        • #5
          eu am un xperia x10 si dupa ce mi-a blocat cineva bagand gresit modelul mi-a cerut raspunsul la intrebarea stabilita de mine...vezi poate ai o optiune de genul asta si tu...
          My ride

          Comment


          • #6
            am o idee despre contul de gmail si am incercat dar nu pot sa mi-l amintesc
            nu imi apar decat 2 casute una cu adresa e-mail si una in care sa bag parola(numai stiu sigur nici una nici alta) si nimic altceva
            ianucmarius-da am incercat sa scot bateria si de restart(revenire la setarile din fabrica nu?) as incerca dar nu stiu cum....(nu pot sa accesez meniul nik modelul ala era pentru deblocarea ecranului)
            Attached Files
            I changed her oil , she changed my life
            sigpic

            Comment


            • #7
              cauta pe google cum sa bootezi sau sa revi la setarile initiale prin folosirea cablului USB sunt multe tutoriale facute....spor la cautat
              *****
              sigpic
              http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

              Comment


              • #8
                Vei pierde tot dar e cam singura solutie : opresti telefonul, apoi apesi butonul vol up + butonul power si se va reinstala softul singur

                Comment


                • #9
                  -salut ai doua variante
                  1
                  cu telefonul inchis in acelasi timp apesi 2 butoane cel central+power si va intra in boot mode acolo dai wipe factory reset si va ajunge la setarile din fabrica dar vei pierde tot ceai instalat pe el , programe si nr de tel. contacte
                  2
                  *2767*3855# : Hard reset
                  *#*#7780#*#* : Factory reset

                  mai este inca o optiune dar pentru avansati
                  cu odin v 4.38 faci reinstalare de soft acu ultima la 2.3.5
                  Cu stima -pm de la dany1405
                  am reusit cu prima metoda si tin sa-i multumesc lui dany e meserias ;)
                  I changed her oil , she changed my life
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    StapanDegolan, are dreptate, eu am avut un samsung galaxy S1 si am patit la fel, prin aceasi metota am reusit si eu sa-l resetez,
                    P.S. mie nu mi-a iesit din prima am incercat cam de 2-3ori.
                    Megane II faza II 1.5dcI K9K

                    http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                    Comment


                    • #11
                      iguana- aia cu salut----cu stima--- este un pm primit de la dany1405 lui i se datoreaza aceasta metoda (de la el am aflat)
                      ps eu am avut problema cu telul si eu am fct topicul
                      I changed her oil , she changed my life
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        hai sa continuam thread-ul redenumit : Discutii despre Android ( softuri utile , depanari si sfaturi )

                        sunt din ce in ce mai multi posesori de android si chiar putem da sfaturi despre softuri si despre modalitati de folosire .

                        Ma intereseaza un soft , doar denumirea ... o agenda usor de folosit cu parola... daca stie cineva sub ce denumire o pot gasi pe market ...

                        Comment


                        • #13
                          color notes parca avea si posibilitate de parolare.
                          internal combustionizer

                          Comment


                          • #14
                            Hide My Text/Calls -Invisible+ , este cel mai bun , mai exista unul dar nu mai stiu cum se numeste in care la o anumita parola iti activa un anumit profil (cu sms , call list, poze , contacts)

                            Cea mai buna aplicatie de Back-Up este : TitaniumBack-up
                            Cea mai buna aplicatie pentru inbunatatirea sunetului: Voodoo Control Plus
                            Cel mai bun soft care l-am utilizat pana acum : CyanogenMOD v7.01 RC
                            Last edited by cos_min_i; 6 December 2011, 09:45.

                            Comment


                            • #15
                              Salutare!
                              Am si eu nevoie de cateva sfaturi din partea celor care sunt mai documentati in materie de telefonie mobila
                              As vrea sa imi achizitionez un telefon cu Android( acum detin unul cu Symbian). Sunt inca foarte nedumerit in ceea ce priveste alegerea. Am de ales intre Samsung, Sony Ericsson si HTC....Nokia deja s-a dus cam jos...Credeti ca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi?
                              p.s.:nu dispun de foarte multi bani...as vrea un telefon care sa coste "la liber" pana in 900-1000 de lei si sa fie disponibil la cosmote.
                              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google